San Diego’da Gezilecek Yerler

San diego’da gezilecek yerler nereler ? San Diego’da nereye gidilir ? Ne güzel şehirdi San Diego. Sahilde bembeyaz kumların üzerinde yalınayak gezerken, mis gibi Pasifik Okyanusu ne güzel yüzümüze dokunur, akşam üzeri güneşin denizin içerisinde kayboluşunuzu sahilde içtiğimiz bira eşliğinde ne güzel izlerdik. Ne güzeldi Coranado Adasının sokaklarında yürüyüp, Oldtown (Eski Şehir)’da kaybolmak. Neyse…

Şehirde gezilecek, eğlenecek, görülecek, dinlenecek o kadar çok yer vardır ki. Özellikle istediğiniz sahilde, ki San Diego’da oldukça fazladır, harika Pasifik Okyanusundan gelen meltem eşliğinde güneşlenebilirsiniz.

San Diego'da Gezilecek Yerlerin Şehirdeki Tahmini Konumları

San Diego’da Gezilecek Yerlerin Şehirdeki Tahmini Konumları

İsterseniz Oldtown’da gezebilir ya da muhteşem hayvanat bahçelerini ve parkları ziyaret edebilirsiniz. Ama ben yinede size tektek gezilecek yerleri özetliyeyim. Hatta haritada önce çizip sonra tek tek anlatayım ;

1. Gaslamp Quarter 

Konaklamınızı şehrin merkezi olan Gaslamp Quarter’da yaptığınızı farzediyorum. O yüzden önce burdan başlayalım. Burası şehrin kalbi. Özellikle akşamları eğlenmek için ideal bölgedir. Hatta Buraya Tıklayarak tüm otelleri inceleyin. Harika oteller var.

Gaslamp - Quarter

Gaslamp Quarter

Bu bölgede 125’den fazla restoran, cafe, tiyatro, alışveriş mağazaları ve barlar bulunur. Bu bölgede hem alışveriş yapabilir, hem eğlenebilir hem de yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca sahilede yürüme mesafesindedir.

2. Balboa Park

Şehir merkezine oldukça yakın olan bu park içerisinde dünyaca ünlü San Diego Parkı bulunur ve bir çok müzeyi aynı bölgede barındıran doğal park alanı olarak bilinir. Buraya gelince San Diego Hayvanat Bahçesi’ni (Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden birisi) ve Safari Park’ı ziyaret etmelisiniz.

Balboa Park

Balboa Park İçerisinde Yer alan Hayvanat Bahçesi

Katılacağınız aktivitelere göre 30-100 dolar arasında ödeyebilirsiniz. Biraz pahalıdır ama hiç hayvanat bahçesi görmemişseniz, bu denli büyük, gelmişken mutlaka ziyaret edilmeli.

3. USS Midway Müzesi

Şehir merkezine oldukça yakın olan ve sahil kısmında yer alan, 47 yıl boyunca pasifik filosuna hizmet vermiş ve Japonlara karşı ilk ateşi açmış olan bu uçak gemisini ziyaret edebilirsiniz.

USS Midway

USS Midway Müzesi

Gemide yer alan savaş uçaklarını,helikopterleri, silahları kısacası bir gemide olmas gereken her yeri görebilirsiniz.Giriş 18 dolar.

4. Coranado Adası

San Diego anakarasına bir köprü ile bağlanmış olan Coranado Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Bu adada genelde zenginler yaşar.

Coronado Adası

Coranado Adası Manzarası

Sahilleri muhteşemdir ve etrafta bir çok sörfçü bu muazzam sahilin tadını çıkarır. Ayakkabınız çıkarıp yalın ayak sahil kısmında mutlaka yürüyün. Ayrıca bu bölgeyi araç kiralayarak gezin. Arabayla tüm adayı gezmek çok keyiflidir. Şuraya Tıklayarak tüm araç kiralama şirketlerini görebilirsiniz.

5. Oldtown(Eski şehir)

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Latin yemeklerini tadabileceğini bir çok restoran bu bölgededir.İspanyol döneminden kalma yapıları,müzeleri,binaları görebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Oldtown (Eskişehir)

Oldtown (Eskişehir)

Farklı kültürün yaratmış olduğu bu bölge diğerlerinden hem tarihi anlamda hem de mimari anlamda farklılık göstermektedir.

6. La Jolla

Bir çok zenginin yaşadığı bölge olarak bilinir.Şehrin kuzeyinde kalan,muhteşem sahillere ve koylara sahip huzurverici,muazzam biryer valla.

La Jolla-Deniz Aslanları

La Jolla-Fok Balıkları

Özellikle sahil şeridini boydan boya yürüyün. Buradaki fok balıklarının fotoğrafını çekin. Doğa candır.

7. Pasific Beach (Sahili)

Söylediğim gibi burası özellikle sahileri ile insanı büyüleyen bir şehir. Şehrin hemen hemen her bölgesinden bir şekilde sahile ulaşabiliyorsunuz.

Pasifik Sahili-Günbatımı Manzarası

Pasifik Sahili-Günbatımı Manzarası : San diego’da gezilecek

San Diego’da görebileceğiniz en güzel sahillerden bir tanesi vede en meşhuruda işte bu kuzeyde kalan Pasifik Sahili. Yanlız gündüz değil akşamları da özellikle genç nüfusun eğlendiği bölge. Hem gündüz hemde akşam gelip keyifli zaman geçirilebilir.

San Diego’da konaklama konusunda gecelik 50 dolara konaklayacak yerler bulunuyor. Şuraya Tıklayıp inceleyebilirsiniz.

8. Mission Beach (Sahili)

Pasifik Sahilinin hemen güney kısmında yer alan diğer büyüleyici sahil ise Mission sahili. Burası da Pasifik sahiline benzer bir sahil. Ancak özellikle havluyu alıp dinlenmek için daha uygun bir yer.

Pasifik Okyanusu Kıyılarında Gün Batımı

Pasifik Okyanusu Kıyılarında Gün Batımı : San diego’da gezilecek

Bu arada bu sahilin hemen doğu kısmında oldukça yakın konumda yer alan meşhur Sea World San Diego bulunur. Buraya kadar gelip, balinaların şovunu izlemek isterseniz mutlaka uğrayın derim.

ABD linkine tıklayarak tüm şehirlere dair gezi önerilerimi görebilirsiniz.

Benim San diego’da gezilecek yerler önerilerim bu kadar. ABD’de huzura erip, bembeyaz sahillerde keyif çatacağınız çok güzel bir yerdir burası. Huzur, sessizlik ve dinginliği bulabileceğiniz nadide yerlerden. O yüzden, eğer ki aradığınız bu ise, mutlaka kalabildiğiniz kadar uzun kalın San Diego’da. Gitmeden önce de San Diego Gezi Rehberi yazımı bir okuyun derim.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.