Rize Otelleri: Rize’de Nerede Kalınır, Nasıl Kamp Yapılır?

Rize’ye kamp yapmak için gitsem de, gitmeden önce “Rize’de nerede kalınır, Rize otelleri” nelerdir rehberi yazmam gerektiğini biliyordum. Çünkü, daha Rize’ye gitmeden, sosyal medyadan takipçilerim uzun uzun sorular sormaya başlamışlardı ve bir çoğu konaklama ya da ulaşım hakkındaydı. O yüzden, bu yazımda Rize’de konaklama konusunda aklınızdaki tüm soruları tek tek cevaplamak istiyorum.

Rize Otelleri Önerilerim Neler?

Rize’de gezecekseniz, muhtemelen gezinizin bir çoğu dağlarda ve yaylalarda geçecek. Şehir merkezine gelmeyeceksiniz desem yeridir.

Otellerin hepsini Otelz.com linkinden inceleyin. Döneme göre fiyatlar değiştiği için güncel fiyatlara mutlaka göz atın.

Bu yüzden; kendimce, konaklamanızı uygun bulduğum yaylaları ve hangi otellerde kalırsanız memnun kalacağınızı tahmin ederek bir öneri listesi hazırladım. Otellerin isimlerine tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bunlar :

Rize’de Nerede Kalınır?

“Deniz. İyi güzel otelleri yazmışsın da. Biz nerede, kaç gün kalacağımızı nereden bileceğiz?” diye soranlar olacak.

O yüzden, sorunuzun cevabını da Rize Gezilecek Yerler yazımda vermiştim. O yazımda, hangi yaylada, kaç gün kalmanız gerektiğini tek tek yazdım.

Bu arada Rize’de ve yaylalarda dolaşırken araca çok ihtiyacınız olacak. Bu sebeple, şu linkten araç kiralama fiyatlarını inceleyip önceden rezervasyon yapabilirsiniz.

Rize’de Kamp Nerede Kurulur?

Rize otelleri konusunu geçtiğimize göre, şahsen Rize’ye gitmek için en büyük nedenim olan yaylalarda bulut denizine karşı kamp kurma hayalimden ve deneyimlerimden de bahsetmeden olmaz değil mi ?

rize_kamp

Gito Yaylası’nda Kamp Attığımız Yer : Rize’de nerede kalınır

Şimdi efendim. Rize’deki yaylaların bir çoğunda halk çadır kurmanıza izin vermiyor. Köylerin içerisinde kuramayacağımızı ve dışarıda dilersek kamp kuracağımızı söylüyor. Baştan bunu bilerek Rize’ye gidelim derim.

Rize’ye uçak bileti almadan önce : Uçak Bileti Arama Motorları yazıma mutlaka bir göz atmalısın.

O yüzden, biz Gito yaylası ve Huser yaylasına çadır kurabildik. Yaylaların dışına çıktık. Gece kamp kurdukta sonra, ertesi gün gezimize devam ettik. Bu deneyimlerimi de En Güzel Rize Yaylaları yazımda zaten anlattım. Oradan tüm ayrıntıları bir okuyun derim.

Diğer Rize Yazılarıma da mutlaka göz atın

Rize otelleri genelde kişi başı 150 TL oluyor ve bu fiyata konaklama-sabah ve akşam yemekleri dahil oluyor. Neredeyse bütün otellerde bu fiyata yakın fiyatlar talep ediyorlar. Bence, 1-2 gün bizim yaptığımız gibi kamp yapın derim. Kampın tadı başka oluyor. 1 gece kamp, 1 gece otel şeklinde düşünebilirsiniz. Böylece hem çadır hayatının tadını alırsınız, hem de 2 günde 1 kez de olsa otelde konaklayarak dinlenebilirsiniz. Umarım Rize’de nerede kalınır diyenler için faydalı bir yazı olmuştur. Aşağıda değerli yorumlarınızı bırakmayı ve beni sosyal medyadan da takip etmeyi unutmayın. Ama en önemlisi ne biliyor musunuz ? Hayal edin. Düşüne peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.