Sadece Size Ait Bir Adada VİP Tatil – Gökçe Gemile

Geçen hafta, bir kaç kez adını duyduğum ve sonunda ziyaret etme şansı bulduğum Gökçe Gemile tesisine gittim. Yemyeşil çam ağaçlarının peşine düştüm. Sonra mavinin her tonunu gören, Akdeniz sahillerinde görebileceğiniz en güzel kıyı bölgesine ulaştım. Tesis, doğa ve daha nicesi beni benden aldı. İşte o yüzden Fethiye’de keyifli lüks villa tatili yapalım diyorsanız, bu deneyimimi sonuna kadar okuyun derim.

Sadece Fethiye‘nin değil; Türkiye’nin de tek VİP Özel ada ve Koy Konsepti olan tesisi Gökçe Gemile. Buraya otel demek çok yanlış bir söylem olur. Çünkü verdikleri hizmet, sağladıkları kalite, otel olarak değil; VİP yani Özel olarak sınıflandırılsa daha doğru olacaktır.

Turizm Bakanlığı’ndan özel konaklama tesisi belgesi olan bir tesis burası

Bunu, Türkiye’de ve dünyada bir çok otel görmüş birisi olarak söylüyorum. E bir de, memleketim Fethiye’de böylesine başarılı bir tesisi görünce, neden bu kadar beğendiğimi uzun uzun sizinle paylaşmak istedim.

Gökçe Gemile “The Private Islands & Bays Resort” segmentinde bir tesis. Yani Özel Ada ve Koy Tesisi anlamına geliyor. Filmlerdeki gibi adalar olur ve sizden başka neredeyse kimse olmadan adanızda tatil yaparsınız ya ! İşte öyle bir yer burası.

Tesisin ister tamamını kapatıyorsunuz; ister sadece 1 villasını. Kapınızın önünden sizi hava limanına götüren aracınız da oluyor; hemen teleferikle sahil kısmına indikten sonra hizmetinizde olan yatınız da.

En güzeli, tesisteki bütün villalar tam korunaklı

O yüzden Gökce Gemile konusunda, size aşağıda anlatacağım bir çok şeyi, muhtemelen daha önce hiç duymadınız ve okuduktan sonra, hemen planlar yapmaya başlayacaksınız.

gökçe - gemile - fethiye

Gökçe Gemile’de bu koy size ait oluyor

Gökçe Gemile’nin konumu, manzarası, doğaya bir karış zarar vermeden yapılarak inşa edilişi bir yana; en çok etkilendiğim şey, her bir odanın, duvarın, yatağın el emeği göz nuru olması ve hiç birisinin, diğeri ile aynı olmaması oldu.

Öyle ki, bazı odalara ve tuvaletlere özenle yerleştirilen eşyalar, bina yapılmadan önce konmuş ve daha sonra binanın duvarları örülmüş.

Bu kadar özen gösterilip, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Bölgenin, belki de ülkenin en değerli ustaları tesisi inşa etmişler.

Tabi tesisin sahibinin bu konudaki vizyonu ve emeği de eklenince, ortaya filmlerde ve masallarda görebileceğimiz bir tatil tesisi çıkmış.

Baştan belirteyim : Gökçe Gemile aslında kocaman bir araziye kurulmuş. İsteseler bu araziye 5 yıldızlı, bilmem kaç odalı otel de yapabilirlerdi. Ama Eco Resort konseptinde olsun, doğaya zarar verilmeden, en güzel tatil tesisini kuralım istemişler.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izledikten sonra, yazıya devam etmenizi öneririm. Zaten videoda ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Dediğim gibi hem doğayı korumak hem de özel bir tatil arayanlara EV inşa etmek için özenle bir tesis yapmak istemişler.

Uzun lafın kısası, burayı öve öve bitiremem aslında. Ama gelin birlikte, Gökçe Gemile hakkında başka neler varmış tek tek inceleyelim.

Gökçe Gemile Nerede?

Memleketim Fethiye ile ilgili, bu zamana kadar onlarca yazı yazdım. Sosyal medyada Birhayalinpeşinde hesaplarımda yüzlerce paylaşım yapıp, size hep bilinmeyen yerleri göstermeye çalıştım.

“Bakın bizde de, ne tesisler ve görülecek yerler var.” konseptli çoğu paylaşımımdaki amacım, elimizdeki değerleri göstermekti.

gökçe gemile nerede

Gökçe Gemile Nerede : Harita konumu

İşte Gökçe Gemile de bunlardan bir tanesi. Fethiye’nin Gemiler Koyu-Kayaköy Mevki’nde bulunan tesis, Fethiye Merkezden sadece 15 km uzakta.

Yemyeşil çam ağaçlarının gölgesinde, sonsuzluk havuzunun denizle kavuştuğu bir tatil cenneti adeta.

Bir yanda yaz meltemi eserken, öbür yanda cırcır böceklerinin sesinden başka kimselerin olmadığı bir yer. Issız, sakin. Zaten bu bölge, diğer bir çok noktaya nazaran daha az kalabalık olan bir yerde bulunuyor.

Gökçe Gemile Neden Bu Kadar Farklı

Dünyanın dört bir yanında çok iyi oteller gördüm. Belki de dünyanın en lüks otel zincirlerinin çoğunu bizzat yerinde görüp, deneyimledim. Ama burası çok farklı. Neden mi ? (Bu sorunun geleceğini tahmin ederek ayrıca cevaplamak istedim.)

Hemen sadede geliyorum. Yukarıda, tesis için “The Private Islands&Bays Resort” demiştim ya. İşte Gökçe Gemile’nin olayı bu aslında.

Ayrıca yıllar süren emek ve çaba sonucunda ortaya çıkmış Eco Resort konseptinde.

Yani; Öncelikle burası, dünyada sadece bir kaç ülkede örneği olan, özel bir ada/koy üzerinde bulunan, tamamen kiralayan kişilere ait olan tesis olarak hizmet veriyor.

Aşağıdaki fotoğrafta tesisi görebilirsiniz. Sahil kısmındaki koy da, tatil boyunca size ait

yaz tatili yerleri

Gökçe Gemile böyle güzel bakir bir doğanın kalbinde bulunuyor.

Normalde, bir otele veya villa kiralayan tesislere gidince, kompleksin içerisinde başka misafirlere ait onlarca oda ve villa olur. Plajı kalabalıktır. Ama burada, her şey size ait. Yani koca tesiste sadece 3 villa var. Ayrıca;

Tamamen ekolojik bir otel. Her şey el yapımı ve doğadan. Ne bir pimapen pencere, ne de bir saçma sapan doğayı kirleten boya kullanılmış. Para için doğa katledilip, ağaçlar kesilmemiş.

Her şey doğadan alınmış, üstadların elinde şekil bulmuş ve bugünkü tesisin son halini almış. Dile kolay, hayali, tasarımı ve yapımı tam 5 yıl sürmüş.

Villaları gezerken, mutfağından banyosuna; salonundan yatak odasına her türlü emek göze çarpıyor zaten.

Gökçe Gemile’de Ne Tür Villalar Var?

Gökçe Gemile’de 3 farklı villa var. Bu 3 farklı evin isimleri Gökçe, Elmalı ve Gemile. Bu 3 ev de, masmavi Akdeniz manzarasını görüyor ve bütün villalar tam korunaklı olacak şekilde tasarlanmış. Zaten gidince göreceksiniz: Etrafını sarmalayan çam ağaçlarından bahsetmeme gerek yok sanırım !

Şimdi size tek tek evleri de anlatırım ama nasıl anlatacağımı bilemiyorum.

Yani her bir villanın odalarını mı uzun uzun anlatsam, yoksa her bir şeyin el emeği olduğundan bahsedip, taşlarının bile tek tek özenle yerleştirildiğinden mi bahsetsem bilemedim.

Çünkü şahsen 3 villayı da ziyaret ettim. Ama inanın hepsi birbirinden güzel ve özel dizayn edilmiş ki, sanki bir villa değil de, tatildeyken malikanede tatil yapıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

Çoğu tatil bölgesinde kiralık villalar inanın çok küçük oluyor. Fiyatı düşürüp, küçük villa kiralamak daha kolay olduğu için böyle yapıyorlar. Ama inanın bana, bu tesisteki en küçük villa bile, çoğu başka villanın 2 katı kadar büyüklükte.

Tamam villalardan ve konumdan bahsettik de, buraya gelince ne yapacağız biraz da ondan bahsedeyim !

Gökçe Gemile’de Ne Yapılır?

Tesise geldiğiniz zaman, zaten hemen küçük bir asansör ile sahile gelip, plaj keyfi yapabileceğinizden bahsetmiyorum bile. Gerçekten de, sadece size ait bir plajınız oluyor. Ayrıca bir de yat.

Ödediğiniz konaklama bedeli dahilinde 1 gün, bu yat ve kaptanı ile beraber, civardaki koylara ücretsiz lüks tekne turu yapabiliyorsunuz. Eğer daha fazla gün kiralamak isterseniz, ekstra olarak da kiralayabilirsiniz.

gokce gemile ne_yapilir

Konaklama boyunca yapılacak en güzel aktivitelerden birisi özel tekne ile açılmak

Ama bununla beraber bu bölgede yapılacak en güzel şey, Dar Boğaz denilen küçük koya doğru yürüyüp, mavinin her rengine hayran olunan geziler yapmak. Küçük bir sırt çantası ile doğada kaybolup, sakin koylarda denizde yüzebilirsiniz.

Ayrıca, eski bir Rus Ortodoks Manastırı olan Af Kule’den Akdeniz’i günbatımı anında seyretmek de çok keyiflidir. Hayatınızda göreceğiniz en güzel gün batımı anlarından birisine şahit olacağınıza eminim.

E pek tabi ki, sadece 5-10 dakika araç mesafesinde bulunan Kayaköy ve araçla 25 dakika uzakta bulunan Ölüdeniz’den bahsetmiyorum bile. Fethiye gezilecek yerler rotasının olmazsa olmazı bu 2 yer de mutlaka görülmeli.

İsterseniz hiç bir şey yapmadan, tesisin plajında ya da havuzlarında akşama kadar dinlenebilirsiniz de. Seçim sizin. Ama en az 5-6 gün yapacak bir şey bulacağınıza eminim.

Gökçe Gemile Fiyatları: Neler Dahil?

E Deniz artık sadede gel diyorsunuzdur. Her şeyde olduğu gibi, yine size fiyat kısmında da bildiklerimi anlatayım.

Öncelikle her ev size ait havuzu, jakuzisi ve kendine has tasarlamı olan bahçesi ile tamamen size ait oluyor. Bulunduğunuz villada sizden başka kimse olmuyor.

Bununla beraber her evde, dilerseniz kendiniz yemeklerinizi hazırlayabiliyorsunuz; dilerseniz köyden gelen efsane hamarat aşçılar sizin için yemeklerinizi pişiriyorlar.

Bu arada her sabah kahvaltınız, ödediğiniz rakama dahil oluyor. Oda-kahvaltı gibi düşünebilirsiniz. Diğer öğünlerde, siz alış veriş yapıp/yaptırıp, tatilinizin keyfine bakacak şekilde de otelden ekstra olarak hizmet alabiliyorsunuz.

gokce gemile fethiye_balayi_otel_oneri

Otelin odalarının harika manzaraları

Aslında burası için, “Sadece hayal ettiğinizi söyleyin ve gerçekleşsin.” demem daha doğru olacaktır. Ama tabiki, tesisin gecelik konaklamalarına dahil olan ve olmayan hizmetlerden de bahsetmeden olmaz.

Bu arada tesiste konaklamak için en az 5 günlük rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Mesela fiyata dahil olan hizmetlerden örnek verecek olursam :

 • Hava alanı transferi
 • Konaklama bazında oda/kahvaltı dahil
 • Haftada bir kez deniz kenarında yemek
 • Tekne ile, özel kaptan eşliğinde lüks bir gün (Öğlen yemeği dahil. Haftada 1 kez.)
 • Fethiye’de bir akşam (Şöför ile)
 • Motorsuz su sporları araçları kullanımı
 • Özel koy kullanımı

Ekstra ücret karşılığındaki hizmetler

 • Deniz kenarındaki yemekler
 • Plajda barbekü
 • Ev yardımcıları

Gökçe Gemile’de konaklamalar, haftalık olarak hesaplanıyor. Örneğin mayıs ayı için;

Elmalı Villa’sında 1 hafta konaklama 8.000 Euro. Bu villada, 6 kişiye kadar da konaklayabiliyorsunuz. Ama asıl ücret 2 kişi üzerinden hesaplanıyor.

Tüm fiyatları ve villaların detaylarını BURADAN inceleyebilirsiniz.

Bonus: Tesis Ne Tür Tatil Arayanlar İçin Uygun

Eğer ki, gece hayatı, parti, kalabalık ortam peşinde iseniz, tatil için asla bu tesis doğru bir tercih değildir. Doğayı sevmiyorsanız da burası sizin için uygun değil.

Ama özellikle aileniz veya arkadaşlarınız ile tatil yapmak istiyorsanız, Fethiye’de tam korunaklı bir villada güzel bir tatil yapalım diyorsanız, o halde Gökçe Gemile biçilmiş kaftan doğrusu.

Bence Fethiye’nin en güzel tesislerinden birisi. Hatta yakında bir çok yayın organında görmeniz muhtemel, bu tesis “Türkiye’nin en güzel tatil yerleri” içerisinde olacaktır.

Aşağıdaki yazılarımı okumadan plan yapmayın

Gökçe Gemile, Fethiye’nin eşsiz doğasının ortasında, mavi ile yeşilin buluştuğu nadide bir tesis. Türkiye’nin el üstünde tutması gereken, dünyanın dört bir yanından insanların hayranlıkla konaklayacağı, bizim ise yanıbaşımızda bulunan kıymet bilinmesi gereken yerlerden birisi. Şimdiden, güzel bir tatiliniz olmasını diliyorum. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

 1. HuGu

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.