Göcek Gezisi Yapacaklara Harika 7 Önerim

Göcek gezisi yapacaksanız ve çok güzel gezi önerileri arıyorsanız, tam adresine geldiniz. İnsan doğma büyüme Fethiyeli olunca, dünyanın neresine giderse gitsin memleketini özlüyor. Nasıl özlemesin ki ! Bir çok otorite tarafından yaşanılacak, görülecek ve gezilecek en güzel bölgelerden birisi seçildi Muğla Göcek. Denizi ayrı güzel; 330 gün güneşli havası ayrı. Dünyanın en iyi tekne turu gezilerinden mavi tur ile keşfedilecek enfes Göcek koyları ve plajlarından bahsetmiyorum bile. Çam ağaçlarının gölgesinde, turkuaz denizin rengine hayran bir şekilde yaşanacak kaç yer kaldı ki !

Ege’nin ve Akdeniz’in birbiri ile kavuştuğu bölgede, ne zaman isteseniz 50’den fazla balık çeşidini aynı anda tezgahlarda her daim bulabilmeniz de cabası.

Fiyatlar güncel olmayabilir, malum heryerde çok arttı…

Güneş, hep güzel doğup, güzel batıyor bu coğrafyada. Bu yüzden de, büyük şehirlerde yaşayan ve nefes almak için bir yerlere göç etmeyi planlayanların adresi oluyor bizim memleket.

Göcek gezisi yapacaksanız, öncelikle aşağıdaki Göcek gezi videomu izlemeden ASLA plan yapmayınız efenim 🙂 

Hatırlarsanız, daha önceden Fethiye yazılarımda bir çok kez bölgeyi anlatmıştım. İşte bu yazımda ise, Muğla’nın en büyük ilçesi Fethiye’ye bağlı olan Fethiye Göcek hakkında bilgiler vereceğim. Meşhur Muğla Göcek koyları nasıl gezilir, nasıl bir yerdir ve Göçek‘e gelince ne yapılır gelin birlikte bakalım.

1. Göcek Nerede ve Harita Konumu

Göcek, aşağıdaki haritada da göreceğiniz üzere, Dalaman ile Fethiye arasında yer alıyor. Her ne kadar ülkemizin en meşhur tatil bölgelerinden birisi olsa da, Göcek’te sadece 5.000 kişi yaşıyor.

göcek nerede haritası

Göcek Nerede : Harita Konumu : nereye bağlı

Yaz mevsimlerinde ise bu rakam, onbinleri bulabiliyor. Bu arada Göçek’e gitmek için en güzel zaman, bana sorarsanız nisan ve mayıs hatta eylül ve ekim ayları.

Farkettiyseniz yaz mevsiminde gidin demedim. Çünkü yaz mevsiminde hem çok kalabalık hem de inanılmaz sıcak oluyor bizim oralar.

Göcek nereye bağlı diyenlere : Fethiye’ye bağlı bir mahalle aslında

Göcek, bence yaz tatili yapmak için değil; bahar mevsimlerinde gitmek için elverişli. Gitmek demişken, hadi gelin Göcek’e nasıl gidilir biraz da ondan bahsedeyim.

2. Göcek’e Nasıl Gidilir?

Buraya gitmek için, aslında onlarca seçenek var. Otobüs, uçak hatta deniz yolu ile dahi, Göcek’e ulaşabilirsiniz. Ama gelin en kolay yol ile başlayalım.

Dalaman havalimanı buraya sadece 18 km uzaklıkta. Özellikle yaz mevsiminde, hem yurt içinden hem de yurt dışından her gün onlarca sefer düzenleniyor Dalaman’a.

Ama diğer mevsimlerde sefer sayılar azalabiliyor. O yüzden gitmeden önce indirimli uçak bileti satan firmaları inceleyin.

göcek tekne turu mavi tur

Göcek Koyları : Tekne Turu tavsiye

Buraya ulaşmak için otobüs ile ulaşımı da kullanabilirsiniz. Ama benim size şahsi önerim; araç kiralayarak bu bölgeyi gezmeniz yönünde.

Dünyanın en iyi araba ile gezilecek rotalarından birisi; Bodrum-Olimpos rotası olsa gerek. O yüzden, şöyle 1 hafta 10 gün zamanınız varsa, atlayın arabaya; beğendiğiniz manzaralarda sağa çekip, bölgenin güzelliğine hayran olarak gezin derim.

Eğer araba kiralama konusunda güvenilir bir site arıyorsanız “ŞURADAN” araçları inceleyebilirsiniz. Mesela Dalaman’a uçakla gelip; hava limanından aracınızı alıp yollara düşebilirsiniz. Daha fazla plana ihtiyacı olanlar için ;

Hatta ben size, bölgedeki diğer şehirler ile Göcek arasındaki mesafelerden bahsedeyim :

 • Dalaman Göcek Arası kaç km : 18 km
 • Fethiye Göcek Arası kaç km : 27 km
 • Marmaris Göçek Arası kaç km : 98 km
 • Bodrum Göcek Arası kaç km : 205 km
 • Kaş Göcek Arası kaç km : 129 km
 • Antalya Göcek Arası kaç km : 230 km

3. Göcek Hakkında Bilgiler ve Göcek Gezilecek Yerler

Burası için, küçük bir kasaba desem yeridir aslında. Yukarıda bahsetmiştim, nüfusu sadece 5.000’lerde.

Ama son yıllarda, özellikle Bodrum ve Antalya gibi yerlerin kalabalıklaşmasından dolayı, alternatif bir rota arayanların uğrak noktası oldu. Yüzlerce müstakil daire satın alan özellikle İstanbul ve Ankara gibi illerde yaşayanlar, bu küçük beldeye kaçmaya başladılar.

Bu yüzden, eskisi kadar sakin olmasa da, hala sakin. Özellikle kış ve bahar mevsimlerinde.

Peki diyelim buraya geldiniz. Göçek’te ne yapılır diye merak ettiniz. İşte şimdi o yapılacaklardan size bahsedeceğim ama önce bir şeyden bahsetmem lazım!

Göcek’te çok fazla plaj yok. Neredeyse yok. Hiç mi yok ?

Göcek plajları ile ünlü değildir. Asıl olayı meşhur Göcek koyları ve adalarıdır

fethiye göcek tekne turu koylar

Göcek Koyları ve Göcek tekne turu gezisi yapacaklar böyle manzaralar ile buluşacak

Var. Ama En yakın plajı hemen yanıbaşındaki İnlice Halk Plajı. Göçek merkezden araçla 6 km uzaklıkta bulunuyor. Plaj olarak burayı tercih edebilirsiniz. Hatta biraz daha ileride, Günlüklü ve Katrancı plajlarını da ziyaret edebilirsiniz.

O yüzden merkezde Beachler, up uzun sahiller görmeyi beklemeyin. Sadece merkezde küçük bir sahili var. Hepsi o kadar. Bir de D Marin Göcek içerisinde plaj var ama oldukça tuzludur. Bilginiz olsun.

Körfez kısmı da, tamamen marinalar ile kaplı. Dünyanın önemli yat yarışları burada organize ediliyor. Genelde, ülkemizin meşhur zenginlerinin de yatları burada demirliyor. Özellike D Marin, Göcek’teki en meşhur marinadır. Ayrıca D Marin’in içerisinde çok güzel restoranlar ve kafeler bulunur.

Bu yüzden, Göcek gezilecek yerler açısından da hiç zengin değildir. Küçücük bir kasabadır ve herkes ya kordonda dolaşır ya da koylara tekne ile açılır.

Zaten Göcek’in asıl olayı adalarıdır. Lafı daha fazla uzatmadan, Mavi Tur konusunda nam salan Göcek Koyları hakkında gelin bildiklerimi size anlatayım.

4. Göcek Tekne Turu Tavsiyesi ve Koylar Gezisi

Göcek’e kadar gelmişken, mutlaka ama mutlaka Göcek Koyları’nı görmeden dönmeyin derim. Bırakın ülkemizin en güzel koylarına ev sahipliği yapmasını; dünyanın da en güzel tekne turu yapılacak bölgelerinden birisidir Göcek.

İşte bu efsane koyları 2 şekilde görebilirsiniz : Ya günübirlik turlara katılarak; ya da haftalık charter tekne turları olan Mavi Tur gezilerine katılarak. Fiyatları ve önerdiğim şirketleri de aşağıda görebilirsiniz.

Günübirlik tekne turları genelde sabah 10 gibi Göcek Limanı’ndan ayrılıp; akşam 6 gibi limana geri dönüyor. Bu tekne turuna 12 Adalar turu deniyor. Her ne kadar 12 ada dense de, tekneler genelde 5-6 farklı adada ve koyda demir atıyor.

Mavi tur deneyimi yaşayabileceğiniz özel charter yatlar ise, tercihinize göre bir kaç günlük ya da haftalık olarak kiralanıyor. Kiralama: ya tüm tekne sizin olacak şekilde; ya da odaları kiralama şeklinde oluyor ve fiyat da bu tercihinize göre değişiyor.

En Ünlü Göcek Koyları

 • Hamam Koyu
 • Göbün Koyu
 • Domuz Adası
 • Kille Bükü
 • Bedri Rahmi Koyu
 • Tersane Adası
 • Yavansu Koyu
 • Sarsala Koyu
 • Yassıcalar
 • Martı Koyu

Şimdi bunca güzel Göcek Koyları listesini tek tek saydım da, bu koyları nasıl görebilirsiniz onu anlatayım.

Eğer ki, günübirlik bir tur yapmak isterseniz, 70 kişilik kapasitesi olan Serdars Yatching ile gidebilirsiniz. Mesela bu tur, sabah 10:30 gibi Göcek Limanı’ndan başlıyor ve akşam 18:30’da bitiyor. Detayları Serdarsyachting (http://www.serdarsyachting.com/) sitesinden görebilirsiniz.

Dilerseniz 0543-804-8-398 numarayı arayıp da öğrenebilirsiniz. Selamımı söylerseniz, ellerinden geleni yaparlar merak etmeyin. Bu arada turda öyle bangır bangır müzik olmuyor. Daha sakin ve sessiz bir gezi yapıyorlar.

Ayrıca Serdar Abiler çok daha sakin yerlere sizi götürüyorlar. Olağanüstü lezzetli öğle yemekleri de ikram ediyorlar. (Kendilerine özel bir sosları var. Balık seçerseniz, mutlaka sos da isteyin.) Ayrıca gün içerisinde meyve ve mısır ikramları da oluyor.

göcek koyları

Göcek tekne turunda kano keyfi yapabilirsiniz : Göcek gezilecek yerler ve tekne turu önerileri

Bu bahsettiğim gezi günü birlik olduğu için, “Denizcim biz daha uzun soluklu gezi yapalım, Göcek Koyları’nda şu meşhur Mavi Tur keyfini uzunca sürelim.” derseniz :

O halde yine Serdar abi ile irtibat kurabilirsiniz. Hem günübirlik hem de daha özel ve uzun turlar da düzenliyorlar. Genelde haftalık denilen Charter turları düzenleyen firma olarak da hizmet veriyorlar desem daha doğru olur.

Eğer böyle bir tura katılırsanız: Bazen tüm yat sizin oluyor, bazen ise yatın belirli odasını kiralıyorsunuz. Özel tekne turu gibi düşünebilirsiniz. O yüzden böyle bir tur düşünürseniz Serdar Abi’lere telefondan ya Instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz. Instagram’dan ulaşmak için Serdarssyachting

Peki ben ne öneririm ?

Ben, 2 kez Mavi Tur gezisine katıldım. İnanın daha onlarca kez bu deneyimi yaşamak isterim. O kadar ülke gördüm, buraların mavisine doyamadım.

Sessiz, ıssız, sadece siz ve denizin olduğu yerleri görmek; kafa dengi arkadaşlarla bu yatlarda tatil yapmak çok keyifli. Eğer deniz aşığı iseniz, mutlaka uzun turlara katılın.

“Yok ben sadece 1 gün görüp geçeyim.” diyorsanız, yukarıda bahsettiğim günlük Göcek Tekne Turu gezisine katılabilirsiniz. Selamımı söyleyip fiyat teklifi alabilirsiniz. Serdar Abiler çok güzel insanlardır.

5. Göcek’te Ne Yapılır?

Dedim ya Göcek küçük bir yer diye. O yüzden Göcek’te çok fazla tarihi yapı göreceğiniz yerler aramayın. Göcek gece hayatı mekanları konusunda da herhangi bir arayışınız olmasın.

O yüzden, rahatsız eden, gürültü-patırtı yapıp, rahatınızı bozacak kitle de yok burada. Göcek gezilecek yerler açısından da zengin değil. Burası tamamen yatış, dinlenme ve tekne ile deniz keyfi yeri. Aslında küçük bir kasaba burası.

Daha çok huzur ve sakinlik için görülmesi gereken bir yer. Genelde de çiftlerin ve arkadaş gruplarının tercih ettiği bir bölge.

Tabiki daha kalabalık, daha hareketli bir yer ararsanız, hemen yanıbaşındaki Fethiye’ye gidebilirsiniz. Zaten yarım saat gibi bir sürede Fethiye’ye ulaşılabiliyor.

fethiye koyları

Gelmişken Fethiye Likya Yolu Alınca Köyü Manzarası’na da şahit olun

Fethiye’ye gelmeden önce de, Fethiye Gezilecek Yerler yazımı sonuna kadar okuyun. Hiç bir yerde bulamayacağınız bilgilerin hepsini orada anlattım.

Göcek’in kalbi olan Çarşı Yolu ve rıhtım boyunca sıralı kafeler, Göcek’in merkezi olarak biliniyor. Yeme içme yerleri, küçük sevimli dükkanlar, marketler hep burada yer alıyor.

6. Göcek’te Nerede Kalınır?

Peki Göcek’e geldiniz. Nerede kalacaksanız ? “En güzel Göcek Butik Otelleri ve villaları nelerdir ?” diye soracak olursanız :

Göcek otelleri konusunda aslında yüzlerce alternatif bulunuyor. 5 yıldızlı otellerden tutun da; efsane güzel, sevimli butik otellere kadar bir çok alternatif var Göcek’te.

O yüzden,  bütçenize göre otellere karar vermek isterseniz, ŞURADAN bakabilirsiniz. Hatta bir çok otel için kredi kartı gerekmiyor ve ücretsiz iade de yapılabiliyor.

Göcek’te en meşhur otel olarak Rixos’u söyleyebilirim. Bununla beraber D Resort Göcek de oldukça iyi otellerden birisidir.

Bunun yanında Göcek’te, aile pansiyonu da bulunur, küçük tesisler de. Seçim tamamen size ve bütçenize bağlı. Ama özellikle yaz mevsiminde gidecekseniz, mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Aksi takdirde yer bulamazsınız.

göcek kiralik villa

Göcek’te kaldığımız, Serdar Abi’lerin villası

Ayrıca Göcek’te Villa kiralamak isterseniz, Serdar Abi’lerin villasını da ekliyorum. 3 katlı, kocaman villaları var. Göcek’e araçla 10 dakikada rahatça ulaşabilirsiniz.

Oldukça keyifli ve huzurlu bir yer burası. Hem sakin, hem izole hem de merkezi. Yine Serdar abile ile iletişim kurarsanız yardımcı olurlar.

7. Göcek’te Ne Yenir ve Restoran Önerileri

Göcek dendi mi, aslında çoğu Akdeniz ve Ege kültüründe olduğu gibi deniz mahsulü bol, lezzetli zeytin yağlı yemeklerin ağırlıkta olduğu lezzetlerin ve restoranların ön plana çıktığını söyleyebilirim. Bununla beraber bir çok kafe ve mekan da, pek tabiki hizmet veriyor ama ben size çok beğendiğim 3 yeri önermek istiyorum:

Balık İçin Can Restoran

Göcek’in en eski restoranlarından birisidir kendisi. Mezeler, balıklar, ara sıcaklar konusunda oldukça başarılıdır. Hadi balıkları geçtim ama :

 • %100 Köz Patlıcan kızartma
 • Balık Pastırma
 • Göcek Karma
 • Izgara karides, kalamar yemenizi şiddetle öneririm.

Bu arada şanslı iseniz, gittiğiniz dönemde bölgeye has balıkları da restoranda tadabilirsiniz. Deniz kenarındaki bu güzel tesise Şuradan ulaşabilirsiniz. Keyifli bir restorandır. Instagram hesaplarına Can Restoran adresinden bakabilirsiniz. Restoranda, özellikle yaz aylarında yer bulmak zor. Mutlaka ön rezervasyon yaptırın derim.

göcek restoranları ne yenir

Göcek Restoranları arasındaki favorim : Can Restoran

Et İçin Caesar Et Lounge

Göcek’e gelipte, bu kadar iyi et yiyebileceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. Bu zamana kadar bir çok yerde et yedim, ama Caesar Et’te yediğim şatobiryan gibisini yemedim.

Mekanın sahibi Ramazan da bizim gibi Fethiyeli. Et konusunda çok hassas. Kendisini resmen bu işe adamış. Her bir etin nasıl pişmesi gerektiğini, dry aged (Kuru dinlendirilmiş) etlerin kaç gün dinlenmesi gerektiğini; kuzu etinin, dana etinin hangi pişirme tarzı ile yapılırsa daha güzel olacağını o kadar iyi biliyor ki.

caesar et gocek

Göcek’te et restoranı arıyorsanız ilk adresiniz Caesar Et olsun

Caesar Et’te, mutlaka;

 • Başlangıç olarak dana carpaccio
 • Ana yemek olarak her ne kadar şatobiryan desem de; ister kuzu ister dana olsun her etini tadabilirsiniz.
 • Ayrıca harika şarapları ve tatlıları da deneyimleyin derim

Bu arada rezervasyon yaptırmadan gitmeyin. Çoğu zaman yer bulmak zor. İletişim ve rezervasyon için Caesar Et Lounge Instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Servet Şekerleme’ye Uğrayın

Fethiye’de iken öve öve bitiremediğim, hiç bir katkı malzemesi kullanmadan Türkiye’nin en iyi lokumlarını yaptıklarını düşündüğüm yer burası.

gocekte ne alinir

Göcek Servet Şekerleme mutlaka listenizde olsun

Yıllarca Fethiye’deki dükkanlarında hizmet veriyordu Mustafalar. Artık Göcek’te de mağazaları var. Şeker ilavesi olmayan (Hurma suyu ile tatlandırıyorlar.) harika lokumları, bölgeye has yağlar ve balları, envai çeşit taze kuruyemişler, kahveler daha neler neler.

Sadece hediyelik veya paket olarak değil; artık dilerseniz cafe olarak da Servet Şekerleme’yi listenize alabilirsiniz. Gidin, selamımı söyleyin, bir acı kahvelerini için. Gerçekten, Göcek’te bölgeye has lezzetlerin olduğu harika yerlerden birisi burası.

Ayrıca artık online olarak da sipariş verebilirsiniz. İletişim kurmak isterseniz Instagram’da Servet Şekerleme hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Göcek’e Gelmeden Önce Bu Yazılarımı da mutlaka okuyun

Göcek, masmavi denizi, sımsıcak insanları ve sakin mahalle havası ile, bence Türkiye’nin en huzurlu tatil destinasyonlarından birisi. İster mavi tur yapın, isterseniz 1 günlük tekne turu ile bu koyları görün. Eninde sonunda yine Göçek koyları ve havası, çoğumuz gibi sizleri de büyüleyecek ve yine gelmek isteyeceksiniz. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan beni takip edip sorularınızı sorabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

9 Yorum

 1. Yasemin
  • Deniz Pehlivan
 2. Gizem
 3. HATİCE
 4. Boran Demirci
  • Deniz Pehlivan
 5. Burhan
 6. suat
 7. EMRE

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.