Doğu Ekspresi Hakkında Tüm Bilgiler : 7 Önemli Önerim

Doğu Ekspresi bir çocukluk hayalidir. Tren yolculuğu, 24 saat sürmesine rağmen hiç bitmesini istemediğin bir seyahattir. Aslında bir yere ulaşmak için gidilmez. Asıl olan, yolda olmaktır. O yüzden, herkese ama herkese hayatında en az bir defa bu Ankara, Kars seyahati yada kimilerine göre macera olan bu deneyimi mutlaka yaşamalarını tavsiye ediyorum.

servet şekerleme bannermalta banner
dogu ekspresi biletler

Ankara-Kars arasında rotamız başlıyor

Ama önce; çok çok çok büyük emekler vererek hazırladığımız, günlerce uğraştığımız hatta sırf bunun için Kars’a gittiğimiz, aşağıda da eklediğimiz Youtube Kanalımdaki Doğu Ekspresi Vlog’umuzu izleyin derim.

Mutlaka Youtube Kanalım : Birhayalinpesinde’ye de abone olmanızı öneririm. Orada da güzel şeyler paylaşıyoruz. Haber vereyim dedim.

Hatta KANALA ABONE OLMAYI da unutmayın. Her hafta dünyanın dört bir yanında böyle uzun ve bilgilendirici videoları kanalda paylaşıyoruz. Keyifli seyirler. Hayaller…

1. Doğu Ekspresi Nedir?

Ankara’dan kalkan Kars’ta son bulan kompartımanlı bir tren seferidir. Doğuya doğru ilerlediğinden ve bir çok şehire uğradığından dolayı adını almıştır.

Ucuz, yorulmadan ve üstelik güzel manzaraları, dağları dereleri doya doya seyrederek, sabah uyanırken gün ışığının camdan süzülerek seni uyandırdığı bir trenle yolculuk, bir hikaye. Farklı farklı insanların hayatlarına şahit olmak, onların hikayelerini dinlemek, sohbet etmek, tanımaktır.

Erzurum çocuklar

Erzurum’un bir köyünde okuldan eve giden çocuklar.

Yolculuk 24 saat sürer ama inanın bana sıkılmak bir yana dursun, vagonları doyasıya gezerken, kondüktörlerle, sizin gibi hayallerinin peşinden koşan seyahat severler ile sohbet ederek, hayatının deneyimlerinden birisini yaşadığın efsane güzel serüvendir.

Kars’ta konaklama için : Şu Siteyi kullanın. Rezervasyon için kredi kartı gerekmiyor.

2. Turistik Doğu Ekspresi

Doğu ekspresi ne kadar sürüyor, süresi 24 saat olarak bilinir, ancak kış aylarında hava koşulları nedeniyle 25-26 saat sürebilir.

 Aşağıda Doğu Ekspresi bilet fiyatlarını, duraklarını, vagon seçeneklerini, temizlik ve yemek durumunu tek tek okuyabilirsiniz 

doğu ekspresinden manzara

En güzel manzaralarından bir tanesi.

Doğu Ekspresi Güzergahı Ve Saat Bilgileri

Tatil Dükkanı

Nerden nereye gidiyor?

 • Doğu ekspresi nereden kalkıyor merak edenler için haftanın hergünü Ankara’dan 18:00’da; Kars’tan ise 08:00’de kalkıyor. Ara duraklara hangi saatlerde ulaşacağı ve ne kadar duracağı yol durumundan dolayı belli olmuyor.

Doğu ekspres güzergah, hangi saatlerde ve duraklarda duruyor?

 • Dogu ekspresi guzergah ise : Ankara > Kırıkkale > Kayseri > Sivas > Erzincan > Erzurum > Kars
doğu ekspresinde erzurum molası

Erzurum en önemli duraklardan : Ankara Kars Treni Doğu ekspresi

Eski tren garı önünden saat 18:00’da kalkan otobüs, yolcularını Irmak’a götürüyor. Zaten eski tren garı ile yeni tren garı yan yana.

Otobüs yolculuğu, kars tren bileti içine dahil. Kars’tan gelirken de yine aynı şekilde Irmak tren garında iniliyor ve TCDD otobüsleri ile Ankara’ya ulaşıyorsunuz.

kars

Kars’da bulunan Ani Harabeleri :

 • Tren küçük istasyonlarda 2-3 dakika duruyor, koşup dışardan bir şeyler almak için kendinizi riske atmayın. Büyük şehirlerde 6-7 dakika duruyor ve böylece hem ihtiyaçlarınızı alabilir hemde 4-5 şehre ayak basabilirsiniz.
 • Dilerseniz İstanbul veya Eskişehir’den de yüksek hızlı tren ile Ankara’ya gelebiliyorsunuz. Ama bunun için ayrı bir bilet almanız gerekiyor ve tek yön fiyatı 70 TL civarında. Böylece Ankara’daki yeni tren garına yüksek hızlı tren ile gelip, oradan maceranıza başlayabilirsiniz.

3. Doğu Ekspresi Vagonları

Sosyal medyayı aktif kullananlar için güzel bir haberim var: tren yolculuğunun büyük bir kısmında internet çekiyor. Ama öyle çok hızlı bir internet beklemeyin. Ayrıca, yol üstünde çoğu noktada GSM firmalarının internetleri çekmeye biliyor.

Ayrıca, kedisinden ve köpeğinden ayrılamayanlar için de güzel bir haberim var: vagonlara evcil hayvan da alıyorlar. Ancak hayvanınıza %50 indirimli bilet almanız gerekiyor ve sadece pulman vagonda geçerli oluyor.

doğu ekspresinden bakan çocuk

Sömestr tatilini bitirip yola çıkan bir öğrenci. “Git çocuk git,bu tren senin hayallerine gidiyor.”

Pulman

 • Normal koltuklu vagondur. Bir tarafta 2 çiftli koltuk bir tarafta 1 tekli koltuk mevcuttur. Koltuklar gayet geniştir. Ama ruhu bu vagonlar için uygun değil. Ya kuşetli ya da yataklı vagonları tercih etmek gerekir. Bu vagonlar, genele kısa mesafeli yolculuklarda kullanılıyor.

Örtülü Kuşetli

 • Bir kompartımanda (bölüm, oda olarak da bilinir.) 4 kişilik koltuklar bulunuyor ve koltuklar rahatça uyuyabileceğiniz, yataklara dönüşebiliyor.

Gayet temiz nevresim veriyorlar ve yatağınızı kendiniz yapıyorsunuz. Yalnız burada bir önerim var : Eğer, çift olarak gelmişseniz, diğer 2 kişi de kadın/erkek ise, genelde sizi ayırabiliyorlar. Yani kızlar bir kompartımanda, erkekler ayrı. O yüzden, ya 2 çift gidin, ya da 4 koltuğu da satın alın derim.

DİKKAT : Örtülü kuşetlide bilet alacaklar yukarıdaki önerimi dikkatli okuyun

Örtülü Kuşetli Vagon

Örtülü-Kuşetli Vagon : Doğu ekspresi

Yataklı Vagon

 • Bir kompartımanda 2 kişilik, biri altta biri üstte yataklar bulunuyor. Kompartıman içinde mini buzdolabı, priz, masa ve lavabo(tuvalet değildir) da bulunuyor. Rahatına düşkünlere duyurulur ! Ben, bu kısımda yolculuk yaptım ve oldukça da konforlu bir seyahat geçirdim.
Doğu ekspresinde yataklı vagon için

Yataklı Vagon : Doğu ekspresi

Yemekli Vagon

 • 4’er kişilik masalar halinde restorandan oluşan vagondur. Yemek listesini de aşağıda belirteceğim. Tüm fiyatları görebileceksiniz. Merak etmeyin : Fiyatlar gayet güzel.

  doğu ekspresi yemekli vagon içinin resimi

  Yemekli Vagon : Doğu ekspresi

Not : Konfor açısından kesinlikle yataklı vagonu tavsiye ediyorum. 

4. Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları

Doğu Ekspresi fiyatları, bana sorarsanız çok pahalı değil. Yani yurtdışındaki, özellikle Avrupa‘daki tren fiyatlarını göz önüne alınca, gayet makul diye düşünüyorum. Aşağıdaki fiyatlar, kişi başı tek yön şu şekilde :

doğu ekspresinin bileti

Kars treni Bileti

Pulman Fiyatları

 • Tam: 46   TL
 • Öğrenci(13-26): 36.50 TL
 • 60-64 Yaş: 36.50 TL
 • 65+ Yaş: 23.50 TL
 • Çocuk(7-12): 23.50 TL
 • Basın,Öğretmen: 36.50 TL

Örtülü Kuşetli Fiyatları

 • Tam: 61 TL
 • Öğrenci(13-26): 51.50  TL
 • 60-64 Yaş: 51.50  TL
 • 65+ Yaş: 38.50 TL
 • Çocuk(7-12): 38.50 TL
 • Basın,Öğretmen: 51.50  TL

TCDD Doğu Ekspres Bilet fiyatları her yıl güncelleniyor. O yüzden aşağıda vereceğim linkten güncel bilet fiyatlarını inceleyin derim.

Yataklı (2 Kişi alırsanız) Fiyatları

 • Tam: 96 TL
 • Öğrenci(13-26): 86.50 TL
 • 60-64 Yaş: 86.50 TL
 • 65+ Yaş: 73.50 TL
 • Çocuk(7-12): 73.50 TL
 • Basın,Öğretmen: 86.50 TL
  (1 Kişi alırsanız,kompartıman tek kişiye kapanıyor)
 • Tam: 116  TL
 • Öğrenci(13-26): 106.50 TL
 • 60-64 Yaş: 106.50 TL
 • 65+ Yaş: 93.50 TL
 • Çocuk(7-12): 93.50 TL
 • Basın,Öğretmen: 106.50 TL

Doğu Ekspresi Bilet Nasıl Alınır?

Biletinizi bu bağlantıdan satın alabilir ve güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. Bileti satın aldıktan sonra, hem mail hem de mesaj olarak PNR bilgiler gelecek. Trene binerken o bilgileri sizden istiyorlar hepsi o kadar. Biletin çıktısına gerek yok yani.

Ayrıca, bir çoğunuz muhtemelen bilet alırken yer yok diye isyan edeceksiniz. Ya da bilet alırken yer var sanıp, yanlış bölümden bilet alacaksınız. O yüzden aşağıdaki ekran görüntülerini dikkatle okuyarak Doğu Ekspresi biletleri almanızı öneririm :

EYBİS sitesine geldikten sonra, Ankara-Kars ya da tam ters rotada biletini gitmek istediğiniz gün için aratın. Sonra, aşağıdaki ekran görüntüsü karşınıza gelecek :

doğu ekspresi bileti al

Eybis sitesinden ilgili günde tüm biletleri inceliyorum

Normalde bu bileti alırken, bilet varmış gibi görünüyor değil mi ? Doğru. Aslında var ama Pulman Vagonunda yer var. O yüzden, yataklı vagonların dolu olup olmadığını, trenin vagonlarını tıklayarak da görebilirsiniz. Mesela :

dogu ekspresi bilet fiyatları

Yalnız, özellikle yataklı trenlerin dolu olduğunu görüyorum. Sadece pulman vagonlarda yer var.

Yukarıda seçtiğim gün için, bilet var demesine rağmen tüm yataklı vagonlar dolu idi. O yüzden, bilet alamadım. Peki ne yapmak lazım ? Her gün sabah 11 civarında gün gün Doğu Ekspresi biletlerini ve vagonlarını teker teker incelemek lazım.

Veya, diyelim ki bilet bulamadınız. O halde, eğer ki macerasını tek yönde yaşamak yeter diyorsanız, bir de Kars-Ankara rotasında biletlere bakın. Çünkü bir çok kişi Ankara-Kars rotasında deneyimini yaşayıp, dönüşü Kars’tan uçak ile yapıyor.

Diğer bir öneri daha : Erzurum-Kars arasında bu deneyimi yaşayın. Ama bu deneyim gece trende yaşanan o güzel deneyim şeklinde olmayacak. En azından bu treni ve rotayı, birazcık da olsa görmüş olursunuz. Hiç yoktan iyidir değil mi ?

Kars’ta konaklama için : Şu Siteyi kullanın. Rezervasyon için kredi kartı gerekmiyor.

5. Doğu Ekspresi Temel İhtiyaçlar

Şimdi ise, Doğu ekspresi yolculuğunda karşılaşacağınız ihtiyaçlarınızı tek tek anlatacağım. İlk konumuz : Yemek

Yemek

Trenin restoranında; çorbalar, ızgaralar, atıştırmalıklar, mezeler, alkolsüz içeçeklere kadar her şey mevcut. Fiyat konusuna gelince; restoran özel işletme olduğu için esnaf lokantasından birazcık pahalı. Ama çay 2 tl, ızgaralar 15 TL civarında. Lakin, özellikle yemekler mikro dalga fırında ısıtılıp, öyle servis ediliyor.

Seyahatlerde artık alkollü içecek satışı yapılmıyor.

Doğu ekspresinde yemek fiyatları listesi

Restoran Menüsü : Doğu ekspresi yemek fiyatları

Kredi kartı geçiyor fakat tren sürekli hareket halinde olduğu için internetin çekmesini beklemek gerekiyor. Sizlere tavsiyem mutlaka yanınızda yemek, atıştırmalıklar ve sabah kahvaltısı götürmeniz.

Böylece, sabah sadece restorandan taze demlenmiş çayınızı alsanız yeter. Biz, yeni tren garından alışveriş yapmıştık. Sandviç, abur cubur, içecekler v.s alıp, yataklı vagondaki dolabımıza koymuştuk.

Bu arada, yataklı ve kuşetlide priz bulunuyor ve elektrik ile çalışan kettle veya ocak götürebilirsiniz. Yapanlar vardı. Bizzat gördüm.

Yataklı vagonlarda minibarın içersinde iki adet çikolata, meyvesuyu, çubuk kraker ve su bulunuyor. 

Şimdi sıra geldi, bana göre en önemli konuya yani Cağ Kebabı’na. Erzurum’dan geçerken bu meşhur kebabı tadabilirsiniz.

Erzurum’a varmadan 30-45 dakika önce aşağıdaki numarayı arayın. Ama aramadan önce, kondüktörlerden ne zaman varacağınıza dair bilgi alın. İstasyona varınca, sizi mislerrr gibi kokan, hazır Cağ Kebabı bekliyor olacak. Ama uyarayım : Öyle çok fazla bir beklentiniz olmasın derim. Genelde soğuk geliyor. Bilginize…

Gel Gör Kebap:(0442) 213 3253

Doğu ekspresinde Trende uzaklara dalan bir dede

Trende uzaklara dalan bir dede. : Doğu ekspresi manzaraları

Doğu Ekpresi Kompartıman ve Temizlik

Her kompartıman sefere çıkılmadan özenle temizleniyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, ben bu konuda ikna oldum. Çünkü herhangi bir kirlilikle karşılaşmadım.

Kondüktörler kuşetli vagonlardaki kompartımanlara yıkanmış, ütülenmiş ve paketlenmiş bembeyaz çarşafları dağıtıyorlar. Yataklı vagonda ise seferden önce hazırlanmış olan yataklarınız sizleri bekliyor. Bir çok trenlerde tuvalet, en azından sefer öncesinde temiz oluyor. Hem tuvaletlerde, hem de yataklı vagonlardaki lavabolarda sabun ve tuvalet kağıdı da oluyor.

Tuvaletler

Yataklı vagonda, vagonun başında ve sonunda, birisi alaturka diğeri alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunuyor.

Yataklı vagonda 10 adet kompartıman olduğu için bu tuvaletler fazla pislenmiyor. Tuvalet kağıdı da var ancak yolculuğun sonuna doğru kalmayabiliyor.

Gerçeği söyleyeyim : Kuşetli ve pulman vagonlarda ise tuvalet çok fazla kişi tarafından kullanıldığı için temizlik sıkıntısı oluyor.

vagon içinden bir görüntü

Yataklı vagonda uyuduğum yatağım, yataklı vagonları oldukça rahat

Güvenlik

Özellikle hanımların bu konuda çokça soruları oldu. Dogu Ekspresi bir kadın olarak gitsem, tadımı kaçıracak sorunlar yaşar mıyım demiştiniz : Bence bir sorun olmaz. Çünkü, onlarca kadın bu macerayı yaşamaya geliyor ve kimse kimseyi rahatsız etmiyor doğrusu.

Ayrıca, kompartımanların, yani odaların kapıları içerden kitlenebiliyor, dışardan maalesef kitlenmiyor.

Yataklı vagon, trenin sonunda yer aldığı için vagon girişinde konduktör bulunuyor. Yine de sizlere tavsiyem, restorana giderken değerli eşyalarınızı yanınıza almanız yada ara ara gelip kompartımanı kontrol etmeniz yönünde. Hani ne olur ne olmaz diyerekten !

trenden dışarı bakan yaşlı insan

Saçlarını gurbette beyazlatıp,en sonunda memleketine dönen bir amcamız.

Telefon ve İnternet

Wifi maalesef yok. Yolculuğun büyük kısmında telefon çekiyor, 3G ise şehir merkezlerine yakın yerlerde çekiyor. Ben telefonumu çantama koydum ve yolcuğun, manzaranın, sohbetin tadını çıkardım.

Bagaj ve Valizler Durumu

Yataklı vagon dışındaki tüm vagonlarda valiz alanı bulunmuyor. Sadece küçük sırt çantalarının sığabileceği baş üstü raflar var. Kuşetli vagonda ise, iki kişiyseniz, yataklardan birini açıp valiz alanı olarak kullanabilirsiniz.

Doğu Ekspres Kıyafet Önerileri

Kars, özellikle kış mevsiminde, gündüzleri -10, geceleri ise -40 derecelerde olabiliyor. O yüzden; gitmeden önce çok iyi bir mont, eldiven, içlik, bot, pantolon almanızı öneririm.

Ben Decathlon‘dan şu kıyafetler ile Kars’a gitmiştim : Uzun Kollu T Shirt, kayak içliği, pantolon, eldiven, bot, mont. Özellikle mont 3 katmalı idi ve gayet sıcak tutmuştu.

Kars'ta -20 derecede çekilmiş resmim

Kars, geceleri -20 derece civarında oluyor

Yataklar

Pulman vagonlarda, yatak konforu yok. Bildiğiniz koltukta uyuyarak gidebilirsiniz.

Kuşet nedir? Kuşetli vagonlarda, oturduğunuz koltuklar aynı zamanda ranza şeklinde yatak oluyor. Gece, kondüktörler gelip yardımcı oluyorlar. Ancak kuşetlide 4 yatak olduğundan dolayı açıldığı zaman neredeyse koyun koyuna yatacak şekilde kalıyorsunuz. Bilginize…

Yataklı vagonda gayet rahat bir yatak konforu bulabilirsiniz. Şahsen ben çok ama çok rahat ettim. Sabah uyandığımda gördüğüm manzara ise hala aklımda…

Dogu Ekspres Treni Sıcaklık

Her kompartımanda ısısını ayarlamak  için panel mevcut. Bazen tren çok sıcak oluyor ve ben yolculuk sırasında 2-3 defa paneli tamamen kapattım.

Ama bazen paneli kapatınca, yeniden ısınması 40-45 dakika sürüyor. Merak etmeyin. Bu yolculukta üşüyeceğinizi hiç sanmıyorum.

Doğu Ekspresi Sigara içiliyor mu?

Trende sigara içilmesi yasak tabi. Fakat siz kapınızı kitledikten sonra içerde istediğiniz kadar sigara içebilirsiniz. (Not: Yine de içmeyiniz. İçenleri gördüm. O yüzden yazmak istedim.)

Yolculuk Yorucu Geçiyor Mu?

Pulmanda seyahat etmek tabiki yorucu oluyor, ancak yataklı ve kuşetli için aynı şeyi söylemem. Trenden indikten sonra kendinizi hiç yorgun hissetmiyorsunuz. Şahsen evde uyuduğumdan daha güzel uyudum. Normalden çok daha dinç hissettim.

Trenlerden Elektrik Var Mı ?

Pulman vagonda priz bulunmuyor. Kuşetlide 1 adet, yataklıda ise 2 adet priz bulunuyor. 24 saat boyunca elektrik kesintisi olmadan telefonlarınızı ve elektronik eşyalarınızı şarj edebiliyorsunuz.

6. Doğu Ekspresi Ne Zaman Kullanılmalı

Doğu’ya kar yakışır. Ben nedense böyle seviyorum ! O yüzden, bana göre en güzel zaman Ocak-Şubat ayları.

Dağların ve derelerin arasından geçerken, o mükemmel bembeyaz karlı manzaraları görmek paha biçilemez. Sabah uyandığımda gördüğüm o sisli-puslu tepelerin manzaraları hala aklımda !

doğu ekpresinde son vagondan tren yolu görüntüsü

Trenin son vagonundan bir bakış.

2. alternatif olarak; Doğu’nun uçsuz bucaksız yemyeşil yaylalarını görmek. İsviçre’yi andıran doğamıza bir bakmak için ise Mayıs-Haziran aylarını öneriyorum. Özellikle Kars halkı bu dönemi çok seviyormuş.

Kars’ta konaklama için : Şu Siteyi kullanın. Rezervasyon için kredi kartı gerekmiyor.

7. Önemli Öneriler

 • Yukarıda anlattım ama bir kez daha anlatmam gerek diye düşünüyorum : Kuşetli kompartımanda tüm koltuklar boş görünürken; bir kız, bir erkek bilet aldınız diyelim.

Sonra 2 hanım da aynı kompartımandan yer aldı. Onlar, o kompartımanda erkek olduğunu bile bile yerlerini almış olsalar da, görevli gelip erkeği sırf erkeklerin olduğu bir kuşete yollayabiliyor.

Ayrıca uyku vakti geldiğinde kadınlar bir kompartımanda, erkekler başka bir kompartımanda yatacak şekilde dağıtılabilir.

Yani kompartımanınızda 3 kişilik kadınlı erkekli bir grup varsa bile, yatarken kadın kadına yada erkek erkeğe olacak şekilde ayarlanabilir.

Bunun çözümü olarakta diğer 2 koltuğu çocuk yolcu şeklinde alabilirsiniz, böylece 4 koltukta sizin olur. Ya da 2 çift olarak gidebilirsiniz. Yeter ki o kompartımanın 4 koltuğu da sizin olsun.

doğu - ekspresi - kars

Kars : Ankara Kars tren gezisi yapacaklara önerilerimiz

 • Yastık konusunda titizseniz, yanınızda yastık kılıfı ya da kendi yastığınızı götürebilirsiniz.
 • Tuvalet kağıdı yolculuğun sonuna doğru bittiğinden dolayı, yanınızda tuvalet kağıdı götürebilirsiniz.

Benzer yazılarımızdan haberdar olmak için, aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

  • Kuşetli vagonda bilet alırken kuşetinizi seçemiyorsunuz. Sadece koltuğunuzu seçebiliyorsunuz. Kompartımanın yolcuları kendi aralarında karar veriyor.
  • Yanınıza mutlaka yemek ve atıştırmalıklar alın, restoranda elektrik arızası veya herhangi bir durumda aç kalmak istemiyorsanız !
  • Tren, küçük istasyonlarda 2-3 dakika duruyor. Koşup dışardan birşeyler almak için kendinizi riske atmayın. Büyük şehirlerde 6-7 dakika duruyor.
  • Mutlaka sabah güneş doğmadan uyanın ve manzaranın keyfini çıkarın. En güzel yerlerden sabah saatlerinde geçiyor tren. Görmeniz gereken manzaraları yakalamak için bu saatten sonra uyumayın. (Ankara-Kars hattı için diyorum.)
  • Fotoğraf makinenizi, müziğinizi, içeceğinizi yanınıza almayı unutmayın. Bunların hepsi en gerekli şeyler.
  • Kars’ta konaklayacak yer bulmak zor olabiliyor. O yüzden gitmeden önce Şu Linkten otelleri inceleyin. Hatta otel olarak Şu Oteli de öneririm.

Kars İle İlgili Diğer Yazılarıma da aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.
Kars Gezi Rehberi
Kars Gezilecek Yerler

Merak ettiklerinizi, sormak istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Benim Doğu Ekpresi konusunda anlatacaklarım bu kadar. Vaktiniz olursa, şöyle 2-3 gün Doğu’ya kaçın. Yolda olun. Bakmayın kışın gezilmez diyenlere. Öyle bir gezilir ki, insan yine kendini yollara bırakmak ister. Anılar, hayaller, heyecanlar. Şimdiden keyifli seyahatler dilerim.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

172 Yorum

 1. Burcu
  • Deniz Pehlivan
  • Mişka
 2. Ahmet
  • Deniz Pehlivan
  • Galip
   • Emine
   • hilal
   • Haşim
   • Umut
  • YUsuf
  • yusuf islam Durmuş
  • Deniz Pehlivan
   • Erdal
 3. Akın
  • Deniz Pehlivan
 4. emre
  • Deniz Pehlivan
 5. Uğur topçu
  • İsmail Aksu
  • Deniz Pehlivan
   • Mustafa
    • Deniz Pehlivan
 6. seda
  • Deniz Pehlivan
 7. Mustafa
  • Deniz Pehlivan
   • deniz
     • nihat
 8. MotoDor
 9. Arda Özsu
  • Deniz Pehlivan
   • Melek
 10. Soydan Deniz
  • Deniz Pehlivan
 11. ozge
  • İsmail Aksu
 12. beyhan
 13. EMRE
  • Deniz Pehlivan
 14. Aybars
 15. Ber
  • Deniz Pehlivan
 16. ışıl
  • Deniz Pehlivan
 17. Hande
  • Deniz Pehlivan
 18. Samara
  • Deniz Pehlivan
   • Ebru
 19. Bedia
  • Deniz Pehlivan
 20. Gizem
  • Deniz Pehlivan
 21. Haydar YILDIRIM
  • Deniz Pehlivan
 22. Soner
  • Deniz Pehlivan
  • Fatih
  • Melike Şen
  • Melike Şen
  • Mustafa
 23. Yılmaz derici
  • Deniz Pehlivan
 24. ayse ak
 25. Rıdvan
  • Deniz Pehlivan
   • Talat
 26. AFT
  • Deniz Pehlivan
 27. busra
  • Deniz Pehlivan
 28. Samet
  • Deniz Pehlivan
   • hacer
    • Deniz Pehlivan
 29. Gizem
  • Deniz Pehlivan
 30. ENES
  • Deniz Pehlivan
 31. hasan
  • Deniz Pehlivan
 32. Murat
  • Deniz Pehlivan
 33. Mehmet
  • Deniz Pehlivan
 34. Fatih
  • Deniz Pehlivan
 35. Gamze
  • Deniz Pehlivan
 36. Gamze
  • Deniz Pehlivan
 37. Deniz
  • Deniz Pehlivan
 38. emine
 39. seda
  • Deniz Pehlivan
 40. aylin
  • Deniz Pehlivan
 41. Fatih
  • Deniz Pehlivan
 42. Hakan
 43. Sılay
  • Deniz Pehlivan
 44. Berfin
  • Deniz Pehlivan
 45. Pelin
  • Deniz Pehlivan
   • Pelin
 46. Tiger
  • Deniz Pehlivan
 47. tuncay alas
  • Makbule
 48. Burak
  • Deniz Pehlivan
 49. Merve
 50. Hasan
  • arzu
 51. hande
 52. KÜBRA KÖSEOĞLU
 53. Mustafa
 54. erdoğan çetin
 55. Murat Taner Efe
 56. birgaripadam
 57. Sema
  • Deniz Pehlivan
 58. Tuğba
 59. Yaşar Doğu
 60. Alper
  • Deniz Pehlivan
   • Edaumay
    • Deniz Pehlivan
 61. Edaumay
  • Deniz Pehlivan
 62. Selin
 63. SEDAT
  • Deniz Pehlivan
 64. Mrs. Naz
  • Deniz Pehlivan
 65. Özge
  • Deniz Pehlivan
 66. Gözde
  • Deniz Pehlivan
 67. Se Da
  • Deniz Pehlivan
 68. Dilay
  • Deniz Pehlivan
 69. Yildii
 70. adem
  • Deniz Pehlivan
 71. ayse
 72. Bahar
  • Deniz Pehlivan
 73. Volkan
 74. Selen
 75. Aslı
  • Deniz Pehlivan
 76. izzet yazgan
 77. izzet yazgan
 78. İrem
 79. Özge
 80. Kadir
 81. Deniz Büyük
 82. Serdar aslan
  • Deniz Pehlivan

Cevapla

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sosyal Medyada Beni Takip Edin!

instagram logo resimiyoutube logo resimi