Doğu Ekspresi Hakkında Detaylı 2023 Tur Rehberi

Doğu Ekspresi yaklaşık 24 saat süren, Ankara, Kars hattındaki bir tren seyahatidir. Her daim zor bilet bulunan bir yolculukdur. Hatta artık “Turistik Doğu Ekspresi” treninin geldiği ve bilet fiyatlarının da insana “Vay anasını” dedirten rakamlarda olduğu (3.100 TL civarında) bir gezidir. (Aynı bilet eskiden 50-60 TL’idi). Pek tabiki normal Doğu Ekspresi biletleri hala 150-300 TL’lerde ama onda da eskisi gibi yataklı vagonda değil, örtülü kuşetli vagonda bilet alabiliyoruz. (İşte bütün bu detayları aşağıda anlatacağım. 2023 yılı en güncel Doğu Ekspresi bilgilerimi bu yazıda aktardım.)

Merak etmeyin bana gelen tüm soruların cevaplarını bu yazımda sırası ile size aktaracağım. Umarım turistik olmayan trenden bilet bulup, güzel bir Doğu Ekspresi gezisi yaparsınız. Sürekli güncel bilgiler bulmak istiyorsanız yorumları okuyun hatta yorumlarınızı bırakmayı unutmayın. İlk sorumuzla başlıyorum:

Doğu Ekspresi Nedir? Turistik Doğu Ekspresi Nedir?

Ankara’dan kalkan Kars’ta son bulan kompartımanlı bir tren seferidir. Doğuya doğru ilerlediğinden ve bir çok şehire uğradığından dolayı adını almıştır. Eskiden sadece Doğu Ekspresi için 1 tane tren vardı ama artık “Turistik Doğu Ekspresi” de hizmet veriyor.

2020’den sonra artık Normal Doğu Ekspresi’nde YATAKLI VAGON BULUNMUYOR. Yataklı vagonlar sadece TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ’nde satılıyor.

İşte ana farkı bu. Bir tanesi daha rahat; diğeri ise daha kalabalık. Gerçi bir kaç farkı daha var. Gelin onlara değineyim :

Turistik Doğu Ekspresi ve Doğu Ekspresi Farkı

Eskiden sadece DOĞU EKSPRESİ vardı. Artık TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ de hizmet veriyor ve tahmin edeceğiniz üzere çok daha pahalı.

Aslında rota tamamen aynı. Turistik Doğu Ekspresi sadece 6 Yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşuyor. (Aşağıda vagon detaylarına tek tek değineceğim.) Haliyle kapasitesi de daha az oluyor. Ama fiyat olarak, normal Doğu Ekspresi biletinin 5-6 katı kadar daha pahalı. Yolculuk ise 30-32 saat sürüyor.

Bununla beraber durak sayısı daha az. Lakin belirli duraklarda 2-3’er saat durup, o şehirleri gezmeniz için size zaman veriliyor. O yüzden de adına Turistik Doğu Ekspresi diyorlar.

Ankara Kars hattında :

 • Divriği, İliç, Erzincan ve Erzurum’da uzun süreli

Kars Ankara hattında :

 • Divriği ve Bostankaya’da uzun süreli duruyor. (Yaklaşık 2-3 saat) Böylece siz de o bölgeleri azıcık da olsa gezebiliyorsunuz.

Normal Doğu Ekspresi’nde ise duraklarda böyle çok fazla durulmuyor ve yolculuk 26 saat sürüyor. Çünkü 50’den fazla durakta duruluyor. Turistik olanda ise 30’a yakın durakta duruluyor.

 Aşağıda Doğu Ekspresi bilet fiyatlarını, duraklarını, vagon seçeneklerini, temizlik ve yemek durumunu tek tek okuyabilirsiniz 

dogu ekspresi bilet

Doğu Ekspresi nedir, nasıl gidilir, turistik doğu ekspresi nedir.

Doğu Ekspresi Güzergahı Ve Saat Bilgileri

Normal Doğu ekspresi nereden kalkıyor merak edenler için haftanın hergünü Ankar’dan 18:00’da kalkıyor ve ertesi gün 18:13’de varıyor. Kars’tan ise 08:00’da kalkıyor ve 24 saat sonra sabah 08:22’de Ankara Garına ulaşıyor. Ara duraklara hangi saatlerde ulaşacağı ve ne kadar duracağı yol durumundan dolayı belli olmuyor.

Turistik Doğu Ekspresi ise Ankara’dan 15:55’de kalkıyor ve ertesi gün 21:52’de Kars’a varıyor. Kars’tan ise 22:30’da kalkıyor ve 32 saat sonra sabah 08:59’da Ankara Garına ulaşıyor.

Kabaca Dogu ekspresi güzergahı ise :

 • Ankara
 • Kırıkkale
 • Kayseri
 • Sivas
 • Erzincan
 • Erzurum
 • Kars

Doğu Ekspresi Vagonları

4 farklı vagon ve 3 farklı bilet türü var. Bunlar sırasıyla şu şekilde :

Pulman

Normal koltuklu vagondur. Bir tarafta 2 çiftli koltuk bir tarafta 1 tekli koltuk mevcuttur. Koltuklar gayet geniştir.

Ama Doğu ekspresi ruhu bu vagonlar için uygun değil. Ya kuşetli ya da yataklı vagonları tercih etmek gerekir (Çünkü bu vagonlardaki koltuklar gece olunca yataklara dönüştürülüyor). O yüzden Pulman vagonları, genelde kısa mesafeli yolculuklarda kullanılıyor. O yüzden Doğu Ekspresi maceranız için tercih etmeyin.

Doğu ekspresi videosunu aşağıdan izleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Örtülü Kuşetli

Bir kompartımanda (bölüm, oda olarak da bilinir.) 4 kişilik koltuklar bulunuyor ve koltuklar rahatça uyuyabileceğiniz, yataklara dönüşebiliyor.

Trende, gayet temiz nevresim veriyorlar ve yatağınızı kendiniz yapıyorsunuz. Yalnız burada bir önerim var :

Eğer, çift olarak gelmişseniz, diğer 2 kişi de kadın/erkek ise, genelde sizi ayırabiliyorlar. Yani kızlar bir kompartımanda, erkekler ayrı. O yüzden, ya 2 çift gidin, ya da 4 koltuğu da satın alın derim. Böylece tüm kompartıman sizin olur.

DİKKAT : Örtülü kuşetlide bilet alacaklar yukarıdaki önerimi dikkatli okuyun

Örtülü Kuşetli Vagon doğu ekspresi

Örtülü-Kuşetli Vagon : Doğu ekspresi

Yataklı Vagon (Turistik Doğu Ekspresinde geçerli)

Bir kompartımanda 2 kişilik, biri altta biri üstte yataklar bulunuyor. Kompartıman içinde mini buzdolabı, priz, masa ve lavabo(tuvalet değildir) da bulunuyor. Rahatına düşkünlere duyurulur ! Ben, bu kısımda yolculuk yaptım ve oldukça da konforlu bir seyahat geçirdim.

Doğu ekspresinde yataklı vagon için

Yataklı Vagon : Doğu ekspresinde artık sadece Turistik Doğu Ekspresi’nde geçerli

Yemekli Vagon

4’er kişilik masalar halinde restorandan oluşan vagondur. Yemek listesini de aşağıda belirteceğim. Tüm fiyatları görebileceksiniz. Merak etmeyin : Fiyatlar gayet güzel. Ama özetle,

 • Çorba
 • Kahve
 • Sıcak yemekler
 • Soğuk sandviçler gibi yemekler bulunuyor. Ayrıca restoran 24 saat hizmet veriyor.
doğu ekspresi yemekli vagon içinin resimi

Yemekli Vagon : Doğu ekspresi

Not : Konfor açısından kesinlikle yataklı vagonu tavsiye ediyorum. Ama o da artık sadece Turistik Doğu Ekspresi’nde geçerli. Ama örtülü kuşetli olan koltuklar, gece yatak oluyor. Lakin 4 kişilik bir kompartımanda azıcık sıkış tepiş oluyorsunuz.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları 2023

Normal Doğu Ekspresi fiyatları, bana sorarsanız çok pahalı değil. Yani yurtdışındaki, özellikle Avrupa‘daki tren fiyatlarını göz önüne alınca, gayet makul diye düşünüyorum. Aşağıdaki fiyatlar, kişi başı tek yön şu şekilde :

Yataklı vagonlar 2020 yılı itibari ile sadece Turistik Doğu Ekspresi’nde olacakmış.

Pulman Fiyatları

 • Tam: 189.00 TL
 • Öğrenci(13-26): 161 TL
 • 60-64 Yaş: 161 TL
 • 65+ Yaş: 29.0 TL
 • Çocuk(7-12): 95 TL
 • Basın,Öğretmen: 95 TL

Örtülü Kuşetli Fiyatları

 • Tam: 339 TL
 • Öğrenci(13-26): 311  TL
 • 60-64 Yaş: 311  TL
 • 65+ Yaş: 245 TL
 • Çocuk(7-12): 245 TL
 • Basın,Öğretmen: 311  TL

TCDD Doğu Ekspres Bilet fiyatları her yıl güncelleniyor. O yüzden aşağıda vereceğim linkten güncel bilet fiyatlarını inceleyin derim.

Turistik Doğu Ekspresi Bilet Fiyatı 

Yataklı vagonlar sadece bu trenlerde oluyor ve tek yön fiyatı 3.100 TL.

Doğu Ekspresi Bilet Nereden Nasıl Alınır?

Biletinizi bu bağlantıdan satın alabilir ve güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz. Bileti satın aldıktan sonra, hem mail hem de mesaj olarak PNR bilgiler gelecek. Trene binerken o bilgileri sizden istiyorlar hepsi o kadar. Biletin çıktısına gerek yok yani.

Ayrıca Doğu Ekspresi bileti fiyatları ve nasıl alınır konusunda Doğu Ekspresi bileti nasıl alınır yazıma bakın. Orada nasıl bilet bulabileceğinizi anlattım.

Doğu Ekspresi Temel İhtiyaçlar

Şimdi ise, Doğu ekspresi yolculuğunda karşılaşacağınız ihtiyaçlarınızı tek tek anlatacağım. İlk konumuz : Yemek

Fiyatlara aldanmayın. Malum enflasyon. Güncel olmayabilir.

Yemek

Trenin restoranında; çorbalar, ızgaralar, atıştırmalıklar, mezeler, alkolsüz içeçeklere kadar her şey mevcut. Fiyat konusuna gelince; restoran özel işletme olduğu için esnaf lokantasından birazcık pahalı. Ama çay 5 tl, ızgaralar 25 TL civarında. Lakin, özellikle yemekler mikro dalga fırında ısıtılıp, öyle servis ediliyor.

Seyahatlerde artık alkollü içecek satışı yapılmıyor.

Kredi kartı geçiyor fakat tren sürekli hareket halinde olduğu için internetin çekmesini beklemek gerekiyor. Sizlere tavsiyem mutlaka yanınızda yemek, atıştırmalıklar ve sabah kahvaltısı götürmeniz.

Böylece, sabah sadece restorandan taze demlenmiş çayınızı alsanız yeter. Biz, yeni tren garından alışveriş yapmıştık. Sandviç, abur cubur, içecekler v.s alıp, yataklı vagondaki dolabımıza koymuştuk.

Bu arada, yataklı ve kuşetlide priz bulunuyor ve elektrik ile çalışan kettle veya ocak götürebilirsiniz. Yapanlar vardı. Bizzat gördüm.

Yataklı vagonlarda minibarın içersinde iki adet çikolata, meyvesuyu, çubuk kraker ve su bulunuyor. 

Doğu Ekpresi Kompartıman ve Temizlik

Her kompartıman sefere çıkılmadan özenle temizleniyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, ben bu konuda ikna oldum. Çünkü herhangi bir kirlilikle karşılaşmadım.

Kondüktörler kuşetli vagonlardaki kompartımanlara yıkanmış, ütülenmiş ve paketlenmiş bembeyaz çarşafları dağıtıyorlar. Yataklı vagonda ise seferden önce hazırlanmış olan yataklarınız sizleri bekliyor. Bir çok trenlerde tuvalet, en azından sefer öncesinde temiz oluyor. Hem tuvaletlerde, hem de yataklı vagonlardaki lavabolarda sabun ve tuvalet kağıdı da oluyor.

Tuvaletler

Yataklı vagonda, vagonun başında ve sonunda, birisi alaturka diğeri alafranga olmak üzere 2 tuvalet bulunuyor.

Yataklı vagonda 10 adet kompartıman olduğu için bu tuvaletler fazla pislenmiyor. Tuvalet kağıdı da var ancak yolculuğun sonuna doğru kalmayabiliyor.

Gerçeği söyleyeyim : Kuşetli ve pulman vagonlarda ise tuvalet çok fazla kişi tarafından kullanıldığı için temizlik sıkıntısı oluyor.

Güvenlik

Özellikle hanımların bu konuda çokça soruları oldu. Dogu Ekspresi bir kadın olarak gitsem, tadımı kaçıracak sorunlar yaşar mıyım demiştiniz : Bence bir sorun olmaz. Çünkü, onlarca kadın bu macerayı yaşamaya geliyor ve kimse kimseyi rahatsız etmiyor doğrusu.

Ayrıca, kompartımanların, yani odaların kapıları içerden kitlenebiliyor, dışardan maalesef kitlenmiyor.

Yataklı vagon, trenin sonunda yer aldığı için vagon girişinde konduktör bulunuyor. Yine de sizlere tavsiyem, restorana giderken değerli eşyalarınızı yanınıza almanız yada ara ara gelip kompartımanı kontrol etmeniz yönünde. Hani ne olur ne olmaz diyerekten !

Telefon ve İnternet

Wifi maalesef yok. Yolculuğun büyük kısmında telefon çekiyor, 3G ise şehir merkezlerine yakın yerlerde çekiyor. Ben telefonumu çantama koydum ve yolcuğun, manzaranın, sohbetin tadını çıkardım.

Bagaj ve Valizler Durumu

Yataklı vagon dışındaki tüm vagonlarda valiz alanı bulunmuyor. Sadece küçük sırt çantalarının sığabileceği baş üstü raflar var. Kuşetli vagonda ise, iki kişiyseniz, yataklardan birini açıp valiz alanı olarak kullanabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Kıyafet Önerileri

Kars, özellikle kış mevsiminde, gündüzleri -10, geceleri ise -40 derecelerde olabiliyor. O yüzden; gitmeden önce çok iyi bir mont, eldiven, içlik, bot, pantolon almanızı öneririm.

Ben Decathlon‘dan Uzun Kollu T Shirt, kayak içliği, pantolon, eldiven, bot, mont almıştım. Özellikle mont 3 katmalı idi ve gayet sıcak tutmuştu.

Yataklar

Pulman vagonlarda, yatak konforu yok. Bildiğiniz koltukta uyuyarak gidebilirsiniz.

Kuşet nedir? Kuşetli vagonlarda, oturduğunuz koltuklar aynı zamanda ranza şeklinde yatak oluyor. Gece, kondüktörler gelip yardımcı oluyorlar. Ancak kuşetlide 4 yatak olduğundan dolayı açıldığı zaman neredeyse koyun koyuna yatacak şekilde kalıyorsunuz. Bilginize…

Yataklı vagonda gayet rahat bir yatak konforu bulabilirsiniz. Şahsen ben çok ama çok rahat ettim. Sabah uyandığımda gördüğüm manzara ise hala aklımda…

Dogu Ekspres Treni Sıcaklık ve Isınma

Her kompartımanda ısısını ayarlamak  için panel mevcut. Bazen tren çok sıcak oluyor ve ben yolculuk sırasında 2-3 defa paneli tamamen kapattım.

Ama bazen paneli kapatınca, yeniden ısınması 40-45 dakika sürüyor. Merak etmeyin. Bu yolculukta üşüyeceğinizi hiç sanmıyorum.

Doğu Ekspresinde Sigara içiliyor mu?

Trende sigara içilmesi yasak tabi. Fakat siz kapınızı kitledikten sonra içerde istediğiniz kadar sigara içebilirsiniz. (Not: Yine de içmeyiniz. İçenleri gördüm. O yüzden yazmak istedim.)

Yolculuk Yorucu Geçiyor Mu?

Pulmanda seyahat etmek tabiki yorucu oluyor, ancak yataklı ve kuşetli için aynı şeyi söylemem. Trenden indikten sonra kendinizi hiç yorgun hissetmiyorsunuz. Şahsen evde uyuduğumdan daha güzel uyudum. Normalden çok daha dinç hissettim.

Trenlerden Elektrik Var Mı ?

Pulman vagonda priz bulunmuyor. Kuşetlide 1 adet, yataklıda ise 2 adet priz bulunuyor. 24 saat boyunca elektrik kesintisi olmadan telefonlarınızı ve elektronik eşyalarınızı şarj edebiliyorsunuz.

Doğu Ekspresi Ne Zaman Kullanılmalı

Doğu’ya kar yakışır. Ben nedense böyle seviyorum ! O yüzden, bana göre en güzel zaman Ocak-Şubat ayları.

Dağların ve derelerin arasından geçerken, o mükemmel bembeyaz karlı manzaraları görmek paha biçilemez. Sabah uyandığımda gördüğüm o sisli-puslu tepelerin manzaraları hala aklımda !

2. alternatif olarak; Doğu’nun uçsuz bucaksız yemyeşil yaylalarını görmek. İsviçre’yi andıran doğamıza bir bakmak için ise Mayıs-Haziran aylarını öneriyorum. Özellikle Kars halkı bu dönemi çok seviyormuş. Ayrıca TCDD’nin sitesinde en yoğun dönem bu dönemler olarak yazmışlar.

Önemli Öneriler

Yukarıda anlattım ama bir kez daha anlatmam gerek diye düşünüyorum : Kuşetli kompartımanda tüm koltuklar boş görünürken; bir kız, bir erkek bilet aldınız diyelim.

Sonra 2 hanım da aynı kompartımandan yer aldı. Onlar, o kompartımanda erkek olduğunu bile bile yerlerini almış olsalar da, görevli gelip erkeği sırf erkeklerin olduğu bir kuşete yollayabiliyor.

Ayrıca uyku vakti geldiğinde kadınlar bir kompartımanda, erkekler başka bir kompartımanda yatacak şekilde dağıtılabilir. (Eğer birbirlerini tanımıyor veya talepleri olursa)

Yani kompartımanınızda 3 kişilik kadınlı erkekli bir grup varsa bile, yatarken kadın kadına yada erkek erkeğe olacak şekilde ayarlanabilir.

Bunun çözümü olarakta diğer 2 koltuğu çocuk yolcu şeklinde alabilirsiniz, böylece 4 koltukta sizin olur. Ya da 2 çift olarak gidebilirsiniz. Yeter ki o kompartımanın 4 koltuğu da sizin olsun.

 • Yastık konusunda titizseniz, yanınızda yastık kılıfı ya da kendi yastığınızı götürebilirsiniz.
 • Tuvalet kağıdı yolculuğun sonuna doğru bittiğinden dolayı, yanınızda tuvalet kağıdı götürebilirsiniz.
 • Kuşetli vagonda bilet alırken kuşetinizi seçemiyorsunuz. Sadece koltuğunuzu seçebiliyorsunuz. Kompartımanın yolcuları kendi aralarında karar veriyor.
 • Yanınıza mutlaka yemek ve atıştırmalıklar alın, restoranda elektrik arızası veya herhangi bir durumda aç kalmak istemiyorsanız !
 • Tren, küçük istasyonlarda 2-3 dakika duruyor. Koşup dışardan bir şeyler almak için kendinizi riske atmayın. Büyük şehirlerde 6-7 dakika duruyor. (Turistik Doğu Ekspresi’nde duraklarda daha uzun kalınıyor.)
 • Mutlaka sabah güneş doğmadan uyanın ve manzaranın keyfini çıkarın. En güzel yerlerden sabah saatlerinde geçiyor tren. Görmeniz gereken manzaraları yakalamak için bu saatten sonra uyumayın. (Ankara-Kars hattı için diyorum.)
 • Fotoğraf makinenizi, müziğinizi, içeceğinizi yanınıza almayı unutmayın. Bunların hepsi en gerekli şeyler.
 • Kars’ta konaklayacak yer bulmak zor olabiliyor. O yüzden gitmeden önce Şu Linkten otelleri inceleyin. Hatta otel olarak Şu Oteli de öneririm.

Doğu Ekspresi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Doğu Ekspresi çift olarak rahat olur mu? (1 kız 1 erkek aynı odada kalma durumu)

Evli olmanıza gerek yok. Kimse sizin evlilik cüzdanınızı sormaz. Hatta soramaz. Yataklı vagonu rahatça alabilirsiniz. Eğer, örtülü kuşetli vagondan bilet alırsanız, o halde sizden başka 2 kişinin daha o odada olacağınızı unutmayın. Rahat edelim derseniz 4 bileti de almaya çalışın.

Kuşetliden 3 kişilik bilet alıcaz. 4. koltuk ne olacak?

Direk 4. bileti de alabiliyorsanız alın. Yoksa hiç tanımadığınızı birisi, sizinle aynı kompartımanda uyur.

Ankara Kars yönünde mi Kars Ankara Yönünde mi bilet alalım?

Kars – Ankara yönünde bilet bulmak daha kolay oluyor. Ama manzara konusunda Ankara – Kars rotasını öneririm.

Gidiş biletini aldım ama dönüşü de almalı mıyım? 

Alabilirseniz ne mutlu. Ama çoğu zaman zaten bilet yok. Genelde tek yön gidilip, diğer yönden uçakla dönülüyor.

Trende içki serbest mi? 

TCDD trenlerinde olduğu gibi Doğu ekspresinde de içki satışı yapılmıyor ama siz yanınızda getirip, odanızda içebilirsiniz

Kuşetli ve yataklı kompartımanlarda hava ve cam durumu nasıl? 

Camları yarıya kadar açabiliyorsunuz. Anca o kadar açılıyor.

Çocuklarda yaş sınırı var mı? 

Böyle bir durum söz konusu değil. Çocukla da Doğu Ekspresi turu yapabilirsiniz.

Tek başına hangi bileti almalı?

Hiç farketmez ama pek tabiki yataklı vagonda daha rahat edebilirsiniz. Örtülü kuşetli de tanımadığınız 3 kişi olacağını yataklıda 1 kişi olur. Ayrıca dilerseniz 2 bileti de alıp tüm kompartıman sizin olabilir.

Doğu Ekspresinde telefon çekiyor mu? 

Sosyal medyayı aktif kullananlar için güzel bir haberim var: tren yolculuğunun büyük bir kısmında internet çekiyor. Ama öyle çok hızlı bir internet beklemeyin. Ayrıca, yol üstünde çoğu noktada GSM firmalarının internetleri çekmeye biliyor.

Evcil hayvanımı doğu ekspresine getirebiliyor muyum? 

Kedisinden ve köpeğinden ayrılamayanlar için de güzel bir haberim var: vagonlara evcil hayvan da alıyorlar ama kafesleriyle. Ayrıca hayvanların kimlik kartları da yanınızda olmalı ve onun için de bilet almanız gerekiyor. (%50 indirimli)

Doğu Ekspresi Bileti, Eskişehir, İzmir ve İstanbul’dan gelecekler için de geçerli mi?

Dilerseniz İstanbul veya Eskişehir’den de yüksek hızlı tren ile Ankara’ya gelebiliyorsunuz. Ama bunun için ayrı bir bilet almanız gerekiyor ve tek yön fiyatı 185 TL civarında. Böylece Ankara’daki yeni tren garına yüksek hızlı tren ile gelip, oradan maceranıza başlayabilirsiniz.

Yalnız bir kadın olarak Doğu Ekspresi’ne binmek?

Önerim : Turistik Doğu Ekspresi’ni seçin ve yataklı vagonda gidin derim. Özellikle 2 kadın olarak gidiyorsanız mutlaka bunu seçin. Rahat rahat, keyfini çıkararak süprizle karşılaşmadan yolculuk etmiş olursunuz.

Kars İle İlgili Diğer Yazılarıma da aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.
Kars Gezi Rehberi
Kars Gezilecek Yerler

Merak ettiklerinizi, sormak istediklerinizi yorum olarak yazabilirsiniz. Benim Doğu Ekpresi konusunda anlatacaklarım bu kadar. Vaktiniz olursa, şöyle 2-3 gün Doğu’ya kaçın. Yolda olun. Bakmayın kışın gezilmez diyenlere. Öyle bir gezilir ki, insan yine kendini yollara bırakmak ister. Anılar, hayaller, heyecanlar. Şimdiden keyifli seyahatler dilerim.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

177 Yorum

 1. Burcu
  • Deniz Pehlivan
  • Mişka
 2. Ahmet
  • Deniz Pehlivan
  • Galip
   • Emine
   • hilal
   • Haşim
   • Umut
  • YUsuf
  • yusuf islam Durmuş
  • Deniz Pehlivan
   • Erdal
 3. Akın
  • Deniz Pehlivan
 4. emre
  • Deniz Pehlivan
 5. Uğur topçu
  • İsmail Aksu
  • Deniz Pehlivan
   • Mustafa
    • Deniz Pehlivan
 6. seda
  • Deniz Pehlivan
 7. Mustafa
  • Deniz Pehlivan
   • deniz
     • nihat
 8. MotoDor
 9. Arda Özsu
  • Deniz Pehlivan
   • Melek
 10. Soydan Deniz
  • Deniz Pehlivan
 11. ozge
  • İsmail Aksu
 12. beyhan
 13. EMRE
  • Deniz Pehlivan
 14. Aybars
 15. Ber
  • Deniz Pehlivan
 16. ışıl
  • Deniz Pehlivan
 17. Hande
  • Deniz Pehlivan
 18. Samara
  • Deniz Pehlivan
   • Ebru
 19. Bedia
  • Deniz Pehlivan
 20. Gizem
  • Deniz Pehlivan
 21. Haydar YILDIRIM
  • Deniz Pehlivan
 22. Soner
  • Deniz Pehlivan
  • Fatih
  • Melike Şen
  • Melike Şen
  • Mustafa
 23. Yılmaz derici
  • Deniz Pehlivan
 24. ayse ak
 25. Rıdvan
  • Deniz Pehlivan
   • Talat
 26. AFT
  • Deniz Pehlivan
 27. busra
  • Deniz Pehlivan
 28. Samet
  • Deniz Pehlivan
   • hacer
    • Deniz Pehlivan
 29. Gizem
  • Deniz Pehlivan
 30. ENES
  • Deniz Pehlivan
 31. hasan
  • Deniz Pehlivan
 32. Murat
  • Deniz Pehlivan
 33. Mehmet
  • Deniz Pehlivan
 34. Fatih
  • Deniz Pehlivan
 35. Gamze
  • Deniz Pehlivan
 36. Gamze
  • Deniz Pehlivan
 37. Deniz
  • Deniz Pehlivan
 38. Volkan Yüzak
 39. emine
 40. seda
  • Deniz Pehlivan
 41. aylin
  • Deniz Pehlivan
 42. Fatih
  • Deniz Pehlivan
 43. Hakan
 44. Sılay
  • Deniz Pehlivan
 45. Berfin
  • Deniz Pehlivan
 46. Pelin
  • Deniz Pehlivan
   • Pelin
 47. Tiger
  • Deniz Pehlivan
 48. tuncay alas
  • Makbule
 49. Burak
  • Deniz Pehlivan
 50. Merve
 51. Hasan
  • arzu
 52. hande
 53. KÜBRA KÖSEOĞLU
 54. Mustafa
 55. erdoğan çetin
 56. Murat Taner Efe
 57. birgaripadam
 58. Sema
  • Deniz Pehlivan
 59. Tuğba
 60. Yaşar Doğu
 61. Alper
  • Deniz Pehlivan
   • Edaumay
    • Deniz Pehlivan
 62. Edaumay
  • Deniz Pehlivan
 63. Selin
 64. SEDAT
  • Deniz Pehlivan
 65. Mrs. Naz
  • Deniz Pehlivan
 66. Özge
  • Deniz Pehlivan
 67. Gözde
  • Deniz Pehlivan
 68. Se Da
  • Deniz Pehlivan
 69. Dilay
  • Deniz Pehlivan
 70. Yildii
 71. adem
  • Deniz Pehlivan
 72. ayse
 73. Bahar
  • Deniz Pehlivan
 74. Volkan
 75. Selen
 76. Aslı
  • Deniz Pehlivan
 77. izzet yazgan
 78. izzet yazgan
 79. İrem
 80. Özge
 81. Kadir
 82. Deniz Büyük
 83. Serdar aslan
  • Deniz Pehlivan
 84. Nida
 85. seorendesi
  • Deniz Pehlivan
 86. Şebnem
 87. İrem

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.