Bu Ay Nereye Gidelim ?

Saat olmuş gecenin 2’si. Çalışan adamsın. Yarın bir sürü işin gücün var. Gidip yatsana. Aklın fikrin gezmekte. Ne virüsmüs bu arkadaş ! Ne bitmek bilmez, sonu gelmez bir hastalıkmış bu ! Ne merakmış, ne heyecanmış! Ama her şeyden öte ne güzelmiş !

Hindistan-Agra 1

Hindistan-Agra

Yine dayanamadım 3-5 plan yapayım size dedim. Hazır bir kampanya var. Yarın son günü. Duymayan vardır belki. Hem haber edeyim dedim hemde biraz rota çıkaralım istedim. O halde, her ay olduğu gibi, bu ayda bir kampanya üzerinden seyahat planı yapmaya başlayalım.

Geçen ay Qatar Havayolları’ nın böyle bir kampanyasını tanıtmış, sanırım 200-300 kişinin hayır duasını almıştım. Kimi Güney Kore‘ye bilet almış, kimi Filipinler‘e kimi de Hindistan‘a. Onca teşekkür maili ve mesajlarından sonra insan mutlu oluyor yahu. Saolun varolun.

seul_güney_kore

Seul-Güney Kore : Asya kıtası ülkeleri

Hani hep soruyorsunuz ya “Deniz. Nasıl oluyor da bu kadar gezebiliyorsun ? Çok mu zenginsin sen yahu ?” diye. Ben de her seferinde, ki yaklaşık 30 yazımda, zengin olmadığımı ve bu kampanyaları takip ettiğimi söylüyorum.

Sanırım artık alışmaya başlamışsınızdır ! O yüzden lafı çok uzatmadan bu ayın rotalarını çıkarmaya ve seyahat planları yapmaya başlıyorum.

Borajet, Turna arama motoru ile bir anlaşma yaptı. 22-25 şubat tarihleri arasında sadece Turna.com’dan alınan Borajet uçuşlarında tam % 40 indirim (Vergi hariç) yaptılar. Tabi bunu öyle herkes duymadı.

Duyanlarda “Yine yalandan bir kampanyadır.” diyerek es geçtiler. Ben es geçmeyenlerden ve bilet alanlardandım. Bunu da çok geçmeden, sizler de uçak bileti alın diye yazayım hatta örnek uçuşlarla göstereyim dedim.

Şimdi. Size bu durumu biraz kanıtlayayım. Diyelim ki ;
18 Mart Gidiş İstanbul-Çanakkale (Malum en önemli günlerden)
21 Mart Dönüş Çanakkale-İstanbul rotasında hem Borajet hem de Turna’nın sitesinden bakalım. Borajet’te çıkan rakam 199.98 TL. Peki ya Turna’da ?

Borajet

Borajet

Aynı tarihlerde Turna’nın websitesinden bakınca çıkan sonuç ise; 127.58 TL

Turna

Turna

Bu nasıl oluyor, neden oluyor ben de bilmiyorum. Hatta Turna, buna ilaveten 8 TL de üye olanlara uçuş puanı veriyor. “Borajet nerelere uçuyor ?” diye soracak olabilirsiniz diyerekten sizin için tahmini örnek rotalar ve günlerini de aşağıya yazıyorum. Umarım bu kampanyadan yararlanır, bir yerlere tatile gidersiniz. Örnek rotalar ;

  • İstanbul-Edremit : 19 Mart gidiş-21 Mart Dönüş bakabilirsiniz. Gidiş geliş 94 TL gibi bir rakam vardı. Hatta 8 TL de Turna puan hediye ediyor. (Haftasonu kaçamağı olsun diyorsanız, araba kiralayıp Altınoluk-Akçay ve Ayvalık sahillerinde gezebilirsiniz. Ayvalık otellerini görmek için tıklayınız.)
  • İstanbul-Çanakkale : 8 Nisan Gidiş-11 Nisan dönüş 88 TL. Üzerine 8 TL’de Turna puan. (Çanakkale’den Bozcaada‘ya da geçebilirsiniz. Haftasonu 2 gün kaçılabilir. Bozcaada’daki otelleri görmek isterseniz tıklayınız.)
  • Adana-Beyrut: Adana’dan direk Beyrut’a uçuşları var. (Hemde 1 saat sürüyor.) Beyrut yazılarımı görmek isterseniz tıklayınız. (Beyrut vizesizdir. 2-3 gün yeterli olur. Konaklama biraz pahalıdır. Erkenden almak gerekir. Otelleri görmek için tıklayınız.)
  • Adana-Kıbrıs: Adana’da yaşayanlar bu kampanyadan yararlanmak adına çok şanslılar. Çünkü Adana’dan hem Beyrut’a hem de Kıbrıs’a direk uçuşları var. (Kıbrıs’da, Girne’de konaklayın. 2 gün yeter. Hatta Gazimağusa‘ya da gitmeyi unutmayın derim. Kıbrıs otellerini görmek için tıklayınız.)
  • Ankara-Münih : Ankara’dan direk Münih’e uçuyorlar. Salı-Perşembe. (Münih‘de 3 gün kalabilirsiniz. Ama Schengen vizesi almanız gerekecek.)

Yaklaşık 2 gündür bu kampanyayı nasıl anlatırım diye saatlerce Borajet’in rotalarını araştırdım. Gün gün, fiyat fiyat analizlerine ve grafiklerine baktım. En uygun rotaları da bu şekilde çıkardım.

En iyi uçak ve tren bileti siteleri önerilerime de mutlaka göz atın

Özellikle İstanbul’dan Çanakkale ve Edremit, Adana’dan Beyrut mantıklı rotalar. Fiyatlara ve tarihlere artık siz karar verirsiniz. Unutmadan. Kampanyanın bugün son günü. Umarım bir yerlere gitmenize yardımcı olmuşumdur. Gezdiğiniz yerlerde keyfini çıkartacağınız bir tatil olmasını diliyorum. Şimdiden iyi tatiller.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.