Avrupa Kıtasında Bordo Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

Avrupa Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler hangileri ? Özellikle Schengen vizesi konusunda artık aracı kurumların kapılarını arındırdığımız ve sürekli dünya kadar para verip, sırf turist olarak ülkelerine gitmeye çalıştığımız bir kıtadan bahsediyoruz. Ve ne yazık ki, Avrupa’da sadece Balkan Ülkeleri ve Andora bizden vize istemiyor. He bu arada : Yeşil pasaport sahipleri, bu kıtada da neredeyse 30 ülkeye, vize almadan gidebiliyorlar. Ülkelere gelecek olursak :

fly insta malta banner
fly insta malta banner
ohrid_vizesiz_ulkeler

Ohrid-Makedonya da vize istemeyen ülkelerden

Avrupa Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler için ilk şart

Yukarıda yeşil pasaport ve bordo pasaporttan bahsettim. Eğer ki pasaport nedir, vize nedir ve nasıl alınır diye merak ediyorsanız, detaylıca yazdığım Pasaport ve vize nedir yazımı okumadan plan yapmayın.

novi-sad

Novi Sad : Sırbistan

Pasaport farkını artık anladığımıza göre, konuya girebilirim. Arkadaşlar aşağıdaki bütün şartlar ve ülkeler, Bordo Pasaport Sahipleri için geçerlidir.

Ve mutlaka, bir ülkeye gitmeden ve planlamadan önce, Dış İşleri Bakanlığı‘nın sitesinden en güncel vize durumunu kontrol edip, öyle plan yapın derim.

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Umuma Mahsus Pasaportu Olanlar için Avrupa Kıtasında Vize İstemeyen Ülkeler

Dedim ya bu kıtada çoğu ülke Schengen Vizesi istiyor diye. “İyi güzel de Deniz kardeş. Bu Schengen Vizesi acabola ne ola ki!” diye merak edenler, Schengen vizesi nedir yazımdan detaylıca bilgileri alabilirler.

vize - istemeyen - ulkeler - ukrayna

Lviv Ukrayna : Avrupa’da da vize almadan gidilen ülkeler var

Uçak bileti konusunda ise, mutlaka En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakın. Nasıl uçak bileti masraflarınızı ucuza mal edeceğinizi tek tek yazdım.

Şimdi. Oldu da schengen vizesi alamayan bordo pasaportu sahipleri, çoğunluğu Balkan Ülkeleri olan aşağıdaki ülkelere vize almadan gidebilir. Bu ülkeler ;

Vizesiz_ulkeler

Budva-Karadağ

 1. Ukrayna
 2. Karadağ
 3. Kosova
 4. Bosna Hersek
 5. Arnavutluk
 6. Andorra
 7. Makedonya
 8. Belarus
 9. Moldova
 10. KKTC
 11. Sırbistan

Benim, Vizesiz Avrupa Ülkeleri (Vizesiz Balkanlar Ülkeleri ) hakkında önereceklerim bu kadar. Aslında, özellikle Balkan Ülkeleri başta olmak üzere, gayet de güzel ülkelere vize almadan gidebiliyoruz. Eğer sorularınız olursa yorum kısmına yazmayı ve beni aşağıdaki hesaplarımdan takip etmeyi unutmayın.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.