Ağva Nerede ? Ağva Nereye Bağlı : Ağva

İstanbul’dan, kısa hafta sonu tatili için kaçılası en güzel tatil rotalarından biridir Ağva. Özellikle Ağva günübirlik geziler için sadece Ağva kahvaltı keyfi için bile dikkat çekse de, şöyle 2-3 gün kafa dinlemek için biçilmiş kaftandır. İstanbul‘un Karadeniz’e açılan en güzel kapısı olan Ağva Nerede ? gelin birlikte bakalım.

fly insta malta banner
fly insta malta banner

Ağva Nerede Bulunuyor ?

Ağva nereye bağlı diye soracak olursanız yukarıda da belirttiğim gibi İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir belde. İstanbul ve çevre illerde yaşayanlar için yazın deniz turizmi amaçlı tercih edebileceğiniz 3 km. uzunluğunda kumsalı olan Ağva Plajı yanı başınızdadır. Ayrıca diğer mevsimlerde de doğa ile baş başa kalmak için mükemmel kısa bir tatil için vazgeçilmezdir.

Ağva-nerede

Ağva Nerede ?

İstanbul’un doğayla iç içe, en güzel beldelerinden biri olan Ağva’ya nasıl ulaşabileceğiniz hakkındaki tüm bilgileri Ağva’ya Nasıl Gidilir ? yazımda bulabilirsiniz. İstanbul ve diğer illerden şahsi aracınızla ya da otobüsle nasıl ulaşacağınız hakkındaki tüm bilgileri bulmanız mümkün.

Bu arada, Ağva’ya gitmeden önce güzel otelleri görmek isterseniz, Şuradan inceleyebilirsiniz. Bir çok otelde iptal ve iade seçeneği de bulunuyor.

Ayrıca Ağva’yı gezmek için en güzel yol aracınız ile gezmek. Buradan aracınızı günlük olarak kiralayabilirsiniz.

İstanbul_Ağva_Ulaşım

İstanbul Ağva Nasıl Gidilir? – Ağva kaç km?

Ağva’ya ulaştığınız vakit Karadeniz’in kenarında küçük bir tatil kasabası karşılar sizi. Sıcak esnafı, huzurlu sokakları, Ağva’yı iki tarafıyla çevreleyen Ağva Göksu Nehri ve Ağva Yeşilçay Nehri ile bir bütündür Ağva.

Ağva-Merkez

Ağva Merkez

Ağva İstanbul’un küçük bir beldesi olmasından dolayı Ağva günübirlik geziler içinde bire birdir.

Özellikle Ağva’ya kadar gelmişken Ağva’da basmadık yer bırakmak istemiyorum diyenlerdenseniz Ağva Gezilecek Yerler yazım tam size göre. Ayrıca aşağıdaki Ağva haritası rotalara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Ağva-Gezilecek-Yerler

Ağva Gezilecek Yerler

Özellikle Ağva’ya günübirlik değil de gelmişken birkaç gün kalayım diyorsanız, Ağva Göksu Nehri üzerindeki Ağva otelleri insanı kolayca cezbedecek niteliktedir.

Nehir çevresinde bulunan otellerin konsepti genellikle butik otellerden oluşmaktadır. Son seyahatimde konaklamış olduğum, mandalina ağaçları ile çevrelenmiş Ağva Park Mandalin Otel’i huzurlu bir tatil için ilk tercihlerinizden birisi olsun. Asla pişman olmayacaksınız. Şuradan inceleyebilirsiniz.

Ağva-Park-Mandalin-Otel

Ağva Park Mandalin Otel – Ağva Otelleri

Kent yaşamından bir an olsun ayrılmanız için “Ağva Nerede ?” sorunuzu detaylı bir şekilde açıkladık. O zaman bir hafta sonu atlıyoruz ve doğayla baş başa, huzurlu bir tatil için rotamızı Ağva semalarına çeviriyoruz. Keyifli hafta sonları için Ağva sizi bekliyor. Sorularınız olursa aşağıdaki sosyal medya hesabımdan takip edip sorularınızı sorabilirsiniz. Hayalin edin. Düşün peşine.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

  1. Malatya Rent a Car

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.