Ağva Nerede? Ağva Nereye Bağlı?

İstanbul’dan kısa hafta sonu tatili için kaçılası en güzel tatil rotalarından birisi olan Ağva; İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir belde ve İstanbul’a yaklaşık 110 km uzaklıkta bulunuyor. İstanbul ve çevre illerde yaşayanlar için yazın deniz turizmi amaçlı tercih edebileceğiniz 3 km. uzunluğunda kumsalı olan Ağva Plajı ile çokça tercih edilse de; diğer aylarda da huzur arayanların uğrak noktası oluyor. Hadi gelin Ağva nerede, nasıl ulaşılır hepsini size anlatayım:

Ağva’ya ulaştığınız vakit Karadeniz’in kenarında küçük bir tatil kasabası karşılar sizi. Sıcak esnafı, huzurlu sokakları, Ağva’yı iki tarafıyla çevreleyen Ağva Göksu Nehri ve Ağva Yeşilçay Nehri ile bir bütündür.

Ağva nerede diyenler için zaten aşağıda da bıraktığım haritadan tam konumunu görebilirsiniz.

Ağva nerede ağva haritası

Ağva Nerede : Ağva İstanbul’a bağlı ve yoğun bölgelere yaklaşık 110 km uzaklıkta

Ağva Nerede ? Ağva Nereye Bağlı ?

Ağva İstanbul’un küçük bir beldesi olmasından dolayı günübirlik geziler içinde bire birdir. İyi güzel de, böyle güzel bir bölgeye gidince neler yapılır, nasıl gidilir alternatifler nelerdir diye sormanız gayet normal. O halde hadi gelin biraz onlara da değinelim, güzel önerilerimiz ile devam edelim.

Özellikle Ağva’ya kadar gelmişken Ağva’da basmadık yer bırakmak istemiyorum diyenlerdenseniz Ağva Gezilecek Yerler yazım tam size göre. Ayrıca aşağıdaki Ağva haritası rotalara da göz atmanızı tavsiye ederim.

Bu arada unutmadan: İstanbul’un doğayla iç içe, en güzel beldelerinden biri olan Ağva’ya nasıl ulaşabileceğiniz hakkındaki tüm bilgileri Ağva’ya Nasıl Gidilir ? yazımda bulabilirsiniz.

İstanbul ve diğer illerden şahsi aracınızla ya da otobüsle nasıl ulaşacağınız hakkındaki tüm bilgileri bulmanız mümkün.

Bu arada, Ağva’ya gitmeden önce güzel otelleri görmek isterseniz, Şuradan inceleyebilirsiniz. Bir çok otelde iptal ve iade seçeneği de bulunuyor.

Ayrıca Ağva’yı gezmek için en güzel yol aracınız ile gezmek. Buradan aracınızı günlük olarak kiralayabilirsiniz.

Aşağıda örnek olsun diye İstanbul’dan Ağva’ya olan haritalı konumunu da sizlerle paylaşıyorum.

istanbul ağva nasıl gidilir harita

İstanbul Ağva Nasıl Gidilir? – Ağva kaç km?

Özellikle Ağva’ya günübirlik değil de gelmişken birkaç gün kalayım diyorsanız, Göksu Nehri üzerindeki otelleri insanı kolayca cezbedecek niteliktedir. Çünkü burası İstanbul’a en yakın, en huzur dolu bölgelerden birisidir.

Nehir çevresinde bulunan otellerin konsepti genellikle butik otellerden oluşuyor. Son seyahatimde konaklamış olduğum, mandalina ağaçları ile çevrelenmiş Ağva Park Mandalin Otel’i huzurlu bir tatil için ilk tercihlerinizden birisi olsun.

İnanın bana asla pişman olmayacaksınız.Hatta Şuradan Ağva’daki bütün otelleri de inceleyebilirsiniz; rezervasyonunuzu da güvenle yapabilirsiniz.

Kent yaşamından bir an olsun ayrılmanız için Ağva, bir kez görüldükten sonra sizleri de cezbedecektir.O zaman bir hafta sonu atlıyoruz ve doğayla baş başa, huzurlu bir tatil için rotamızı Ağva semalarına çeviriyoruz. Keyifli hafta sonları için Ağva sizi bekliyor. Sorularınız olursa aşağıdaki sosyal medya hesabımdan takip edip sorularınızı sorabilirsiniz. Hayalin edin. Düşün peşine.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

  1. Malatya Rent a Car

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.