Ağva’ya Nasıl Gidilir ? : Ağva’ya EN KOLAY ULAŞIM REHBERİ

Özellikle, İstanbul’dan hafta sonu nefes almak için bir çoğumuzun kaçtığı bir yer olan Ağva, sanıldığı kadar öyle uzak bir yer değildir. İşte bu yazımda, sizlere hafta sonlarınızda bu güzel beldeye gitmeniz için güzel bir Ağva ulaşım rehberi yaratacağım. Sizden gelmesi muhtemel sorular olan : “Ağva’ya nasıl gidilir ? İstanbul Ağva arası kaç saat ?” hatta “Şile Ağva otobüs seferleri bilgileri, Ağva’ya yakın olan illerden Ağva ulaşım seçenekleri” gibi tüm ulaşım tercihlerini tek tek anlatacağım.

fly insta malta banner
fly insta malta banner

Ağva’ya Nasıl Gidilir?

Ağva’ya gitmek için, tabiki araba ile ulaşabileceğinizi biliyorsunuz. Lakin, bununla birlikte diğer alternatifler olan otobüs önerilerimi de tek tek vermeye çalışacağım.

Aklınıza takılan herhangi bir soruyu, lütfen yazının sonunda yer alan yorum kısmına yazmayı unutmayın. Hatta :

Ağva’da otel arıyorsanız: Şu Siteyi inceleyin. Fiyatlar hem güzel, hem de kredi kartı gerekmeden otellerde yer ayırtabiliyorsunuz. Hatta bir çok otelde, iptal etme seçeneği de bulunuyor.

1. Ağva’ya Araç ile Ulaşım

Ağva İstanbul kaç km? İstanbul Ağva arası kaç saat?

İstanbul Ağva ulaşım için : Eğer şahsi aracınız var ise Ümraniye üzerinden Şile tabelalarını takip ederek Ağva’ya 2 saatlik kısa bir sürede ulaşılabiliyor.

Şile Ağva kaç km?  diye soracak olursanız hemen cevap verelim.

Ağva İstanbul arası ulaşım görselde de görüldüğü üzere ve bulunduğunuz konuma bağlı olmak üzere 100 km. civarında. Yapımı devam eden Şile Ağva arasındaki otoban açıldığı zaman mesafenin İstanbul’dan 1.5 saate kadar ineceği planlanıyor.

İstanbul_Ağva_Ulaşım

Ağva ya Nasıl Gidilir – Ağva İstanbul Arası Kaç KM ?

Eğer Ağva’ya ulaşım için diğer yakın şehirlerden gelecek iseniz; Kocaeli İzmit Ağva arası ortalama bir saat (60 km.) , Sakarya Ağva arası ortalama 1.5 saat (80 km.) sürüyor.

Eğer araç kiralayarak Ağva’ya gelecekseniz : ŞU SİTEYİ kullanmadan araç kiralamayın derim. Onlarca firmayı, tek çatı altında toplamışlar. Fiyatları kıyaslayarak, istediğiniz aracı güvenle kiralayabiliyorsunuz.

2. Ağva’ya Otobüs ile Ulaşım

Ağva ya otobüs ile nasıl gidilir? Şile Ağva otobüsleri nereden kalkıyor?

Ağva’ya ulaşım tercihimi Şile Ağva otobüsleri ile yapmıştım. Hemen detaylarını sizlerle paylaşayım.

Üsküdar Şile Ağva rotası üzerinde bulunan 139A nolu otobüs hattı ile ortalama 3-4 saat süren bir yolculukla Ağva’ya ulaşılabiliyor. Niye mi arada bu kadar fark var?

Eğer iş çıkışı saatlerinde otobüs yolculuğunuzun trafik yüzünden en az 1 saat artma durumu var. Bu yüzden size tavsiyem, otobüs biletinizi iş çıkışı saatlerine getirmemeniz yönünde olacaktır.

Agva'ya Nasıl Gidilir

Üsküdar Ağva Ulaşım Otobüs (139A) – Şile Ağva’ya nasıl gidilir

Üsküdar Ağva otobüs yolculuğunuzu yoğun dönemlerde yapıyorsanız eğer, birkaç gün önceden Üsküdar’daki otobüslerin hareket ettiği yerden biletinizi alın.

Yoksa tüm yolu ayakta gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu arada, Üsküdar Ağva seferini yapan özel halk otobüsü gayet konforludur. Bu yüzden rahat bir yolculuk geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Ağva otobüslerinin fiyatı tek yön 14 TL‘dir.

Üsküdar_Ağva_Ulaşım

Şile Ağva Otobüs Saatleri : Ağva’ya Nasıl Gidilir

Üsküdar Şile Ağva otobüsleri ile ilgili güncel liste ve iletişim bilgilerine yukarıdaki görselden ulaşmanız mümkün. Eğer, Üsküdar Ağva 139A otobüsü rotası üzerinde yer alan otobüse binecekseniz İETT sitesinden güncel durak listelerine bakabilirsiniz.

Uçak bileti almayı düşünüyorsanız, En iyi 10 uçak ve tren bileti arama motoru yazıma bakınız.

Ağva'ya Nasıl Gidilir

Ağva Kilimli Koyu – Ağva’da gezilecek yerler

Ağva’ya nasıl gidilir, Ağva otobüs seferleri ve saatleri konusunda bildiğim ne varsa anlattım. İstanbul’un doğaya açılan kapısının yollarında bizi hatırlarsınız artık. Keyifli bir Ağva tatili dilerim.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

4 Yorum

    • AYDIN KAYA
  1. Hasanbey
  2. Reyhan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.