Thassos Plajları ve Thassos Gezilecek Yerler

Thassos plajları ve Thassos gezilecek yerler açısından, gerçekten de bulunmaz bir destinasyon aslında. Küçücük bir Yunanistan Adası’nda, onlarca plaj; bir o kadar da gezilecek yerler var. O yüzden, 2 dolu gün geçirdiğim bu güzeller güzeli Yunan Adası hakkında tüm rotamı aşağıda sizlerle paylaştım. Tüm deneyimlerimi, adeta günlük olarak aşağıda sırası ile anlattım. Thassos gezimiz başlıyor :

Thassos Adası Gezilecek Yerler ve Thassos Plajları

Ülkemize yakın; burnumuzun dibinde cennet gibi bir ada olan Thassos adasını, özellikle her giden tarafından ballandıra ballandıra anlatılmasına uyuz olup; yollara düşerken, özellikle Thassos plajlarını bir haftasonuna sığdırmaya çalıştık.

Öncelikle, Thassos Adası yazımı okumadan planlar yapmayın

Thassos’un güneyinden kuzeyine; batısından doğusuna kadar tüm sahil şeridinde ayak basmadık yer bırakmadık. Şimdi gelin size efsane Thassos plajlarını ve Thassos adası gezilecek yerleri aşağıda sıralayalım;

Thassos Adası Gezilecek Yerler

 • 1.Archeological Museum of Thassos
 • 2.Ancient Agora 
 • 3.The Acropolis of Ancient Thassos 
 • 4.Panagia Thassos
 • 5.Archeological Site Aliki & Ancient Quarries
 • 6.Moni Archangelou (Manastırlar Bölgesi)
 • 7.Giola Lagoon
 • 8.Folklore Museum of Theologos
Thassos-Gezilecek-Yerler

Thassos Adası Gezilecek Yerler Rotaları – Thassos Harita

Thassos’a ulaştığımda ilk iş Limenas Thassos’ta bulunan Thassos gezilecek yerleri gezmek olmuştu.

Sonrasında ise ilk gün, doğudan başlayarak güneye; ikinci gün ise batıdan başlayarak ise kuzeye yani Thassos’un merkezine ulaşmıştım.

Yol boyunca ise deniz kenarındaki harika Thassos plajlarının bazılarının keyfini çıkarmış; bazılarının da yanından geçerek Thassos gezimizi iki günde tamamlamıştık.

Şimdi size sıra sıra hem Thassos adası haritasında gösterdiğim Thassos gezilecek yerleri hem de Thassos plajlarını yapmış olduğum rotaya göre aşağıda anlatacağım.

Adada gecelik 20 Euroya konaklayabileceğiniz tesisleri görmek için Thassos Adası Otelleri linkine tıklayın

1. Archeological Museum of Thassos (Thassos Arkeoloji Müzesi)

Öncelikle Thasssos plajlarından önce, sizlere Thasssos’da gezilebilecek tarihi birkaç yerden bahsetmek istiyorum.

Bunlardan ilki olan Limenas Thassos’da yani merkezde bulunan ve rahatlıkla ulaşılabilecek mesafede olan Arkeoloji müzesine kısa bir göz atalım.

Thassos arkeoloji müzesi 1934 yılında yapılmış olan bir evin içerisinde, bölgede yapılan arkeolojik kazılar sonucu ortaya çıkan birçok eseri bünyesinde bulunduruyor.

Müzenin içerisinde ise M.Ö. dönemlere kadar dayanan Romalılar, Helenistik, Arkaik dönemden kalan birçok heykel ve figür sergileniyor.

Thassos-Arkeoloji-Müzesi

Thassos Arkeoloji Müzesi Kaynak: https://certs-it.com/listing/thassos-archaeological-museum-27900002/

Yarım saat gibi kısa sürede gezilen bu müzeyi tarihe ilgi duyanlar kesinlikle kaçırmamalı. Ayrıca, Thassos adasının tamamını gezdikten sonra bazı bölgelerde tarihi kalıntılar gördükten sonra arkeoloji müzesinin oldukça ilginizi çekeceğinden eminim.

 • Giriş Ücreti: 2 euro
 • Açılış Kapanış saatleri: 08.00 – 20.00 (Pazartesi günleri kapalı)

YUNANİSTAN linkine tıklayarak, diğer tüm Yunan Adaları’nı inceleyin

2. Ancient Agora

fly insta fly insta

Thassos Arkeoloji müzesinden çıktıktan sonra hemen yakınında, açık alanda bulunan tarihi kalıntılar ilgimizi çekiyor. Ancient Agora adı verilmiş olan bu yer Thassos’ta M.Ö. 4. yy’a dayanan eski yerleşim yeri olarak biliniyor.

Ancient-Agora-Thassos

Thassos Adası Gezilecek Yerler – Ancient Thassos : Thassos gezilecek yerler

Eski Thassos limanının yakınına kurulan bu agora; o dönemin dini, politik ve ticari işlerin merkezi olarak ön plana çıkmış.

1950’li yıllarda Fransız arkeolojistler tarafında keşfedilen ve ortaya çıkarılan bu ilgi çekici tarihi yeri de görmeden geçmemenizi öneririm.

3. The Acropolis of Ancient Thassos

Ancient Agora’daki açık havada güzel vakit geçirdikten sonra, engebeli bir yoldan 10-15 dakikalık bir sürede Acropolis Thassos’a ulaşılıyor.

Limenas Thassos, şehir merkezinin en yüksek noktası olan (137 metre) Akropolis Thassos şehirde ilk insanlar tarafından inşa edilmiş ve o dönemde şehrin hazinesinin saklanması için kullanılmış.

Thassos-Gezilecek-Yerler

The Acropolis of Ancient Thassos Kaynak: https://www.dreamstime.com/stock-images-ancient-theatre-acropolis-island-thassos-image21196674

Özellikle merkezden yürüyerek de ulaşılan Akropolis’te büyük bir antik tiyatro da bulunuyor. Bu antik tiyatrodan, özellikle gün batımında şehir merkezinin mükemmel manzarası görülüyor.

4. Panagia Thassos

fly insta fly insta

Thassos adası şehir merkezinde birkaç saat vakit geçirdikten sonra artık yavaş yavaş merkezden ayrılıyoruz.

Size merkeze, 8 km. uzaklıkta olan adanın yüksek bir bölgesinde bulunan küçük bir kasaba olan Panagia’dan bahsetmek istiyorum.

Thassos’taki ilk günümüzde Thassos plajlarında vakit geçirdikten sonra öğle yemeği için rotamızı Panagia’ya çevirmiştik. Ne de iyi etmiştik !

Thassos-Gezilecek-Yerler

Panagia Kasabasından Meşhur Golden Beach’in Manzarası : Thassos gezilecek yerler

Dağın yamacına kurulmuş olan Panagia’da mükemmel bir kasaba ile tanıştık. Kasabanın dar sokaklarında ilerledikçe karşılaştığımız renkli eski köy evleri oldukça ilgi çekiciydi.

Özellikle de tepeden Thassos plajları manzarasına karşı sıcak havada enfes bir dağ havası almıştık.

5. Archeological Site Aliki & Ancient Quarries

Thassos adası gezilecek yerlerde artık adanın güneyine doğru iniyoruz. Thassos’un en ünlü ve kalabalık plajlarından biri olan Aliki Beach’in hemen yanında bulunan bölgede birkaç arkeolojik kalıntı bulunuyor.

Thassos-Gezilecek-Yerler

Archeological Site Aliki & Ancient Quarries Kaynak : https://www.dreamstime.com/stock-photo-greece-thassos-island-archeology-archealogical-site-aliki-th-century-image97610267

İki adet körfezden oluşan Aliki yarımadasının önemi, Bizanslılar döneminden kalma bölgede bulunan tarihi mermer taş ocaklarından geliyor.

Bu bölge zamanla mermer ticaretinde denizciler için en önemli noktalardan biri haline gelmiş. Tabi şimdilerde, kaderine terkedilmiş !

6. Moni Archangelou (Manastırlar Bölgesi)

Aliki Beach’den ayrıldıktan sonra sahil yolundan güneye doğru ilerleyince karşınıza birbirine yakın birkaç manastır çıkıyor.

Thassos adasının güney bölgesinde, deniz kenarında uçurumun dibine inşa edilmiş olan böylesine mükemmel bir mimariye sahip manastır haliyle ilgi çekici bir hal alıyor.

Thassos-Adası

Moni Archangelou Kaynak : https://www.emtgreece.com/ro/monasteries-and-churches/monastery-of-archangel-thassos

Thassos’un en büyük ve en ünlü ibadet yeri olan bu manastırlar bölgesi ortodokslar için en önemli hac merkezlerinden biridir.

Yapımı 13. yy’a kadar dayanan bu tarihi manastırı zamanınız var ise kesinlikle görmenizi tavsiye ediyorum.

7. Giola Lagoon

Thasssos Adası’nda manastırlar bölgesinden sonraki durak, Giola lagünü ya da diğer tabiriyle Giola gölü.

Giola’ya ulaşmak için ana yolda Giola işaretini takip eden yoldan giriyoruz. 10 dakika süren topraklı ve oldukça bozuk sayılabilecek bir yoldan araçların park ettiği alana varıyoruz.

Bu park alanından ise Giola lagününe ulaşmak için yapmanız gereken 10-15 dakikalık bir patika yürüyüşü. Sonrasında ise tamamen doğal yollarla oluşmuş olan kayalıkların içinde bir doğal havuz sizi karşılıyor.

Giola-Thassos

Thassos Adasındaki Meşhur Giola Lagünü

Denize sıfır bir bölgede oluşmuş olan Giola lagünü görüntüsü ile bizi gerçekten çok etkilemişti.

Etrafında birkaç fotoğraf çektirdikten sonra hemen bu doğal havuzun keyfini çıkarmıştık. Özellikle Giola, deniz suyundan daha sıcak olduğu için rahatlıkla içerisinde yüzmeniz mümkün ve istediğiniz yerden havuza atlayış da yapabilirsiniz.

Giola-Thassos

Giola Thassos

Özellikle gün içinde sürekli kalabalık olacağı düşüncesiyle Pazar sabahı ilk iş olarak Giola’yı tercih etmiş ve çok iyi bir karar verdiğimizi sonrasında oluşan kalabalıktan anlamıştık.

Thassos’un güneyindeki Astris bölgesinde bulunan Giola’nın çevresinde yerleşim yeri olmadığı için yanınızda kalacağınız zamana göre yiyecek ve içecek bulundurmayı da unutmayın derim.

8. Folklore Museum of Theologos

Thassos adasında size, adanın iç kesimlerinde; güneyde bulunan Panagia’dan sonra en beğenilen kasaba olan Theologos’tan kısaca bahsetmek istiyorum.

Theologos, yaklaşık yarım saatte rahatlıkla gezebileceğiniz çok şirin bir köy ve akşamları da tavernaları ile ünlenmiş durumda. Burada en ilgi çeken yerlerden birisi ise kasabada bulunan folklör müzesi.

Thassos-Adası-Gezilecek-Yerler

Thassos Adası Gezilecek Yerler – Folklor Müzesi Theologos Kaynak : http://www.wondergreece.gr/v1/en/Regions/Thassos/Culture/Museums/7074-Folklore_Museum_Theologos

Türklere karşı devrimi başlatan kişi olarak bilinen Hatzigiorgis’in, köyün merkezinde bulunan iki katlı evi şu anda müzeye dönüştürülmüş durumda.

Müzenin içerisinde en ilgi çekici şeyler ise eski dönemlerde giyilen kıyafetler, ev eşyaları ve günlük yaşamda kullanılan tarihi köy eşyaları. Özellikle ilginizi çekiyor ise kısa bir zaman ayırarak müzeyi gezebilirsiniz.

Uçak bileti almadan önce : Uçak Bileti Arama Motorları yazımı inceleyin

Thassos Plajları

 • 1.Makriamos Beach 
 • 2.Marble Beach Thassos
 • 3.Porto Vathy Beach
 • 4.Golden Beach
 • 5.Taşoz Paradise Beach
 • 6.Aliki Beach
 • 7.Salonikios Beach
 • 8.Psili Ammos Beach
 • 9.La Scala Beach
Thassos-Plajları

Thassos Plajları – Thassos Adası Plajları Haritası

Thassos adasındaki gezilecek yerler hakkında kısaca bilgiler verdikten sonra şimdi sıra, en merak ettiğiniz konulardan biri olan, “o kadar yakınımızda bu kadar efsane plajları nasıl kaçırmışız” diyeceğiniz tarzda Thassos plajları hakkında kısa kısa bilgiler vermeye geldi. Gelin fazla söze gerek duymadan Thassos plajları ile sizi baş başa bırakayım.

1. Makriamos Beach

Thassos haritasında, adanın merkezinden saat yönünde ilerleyerek gezme fırsatı bulmanız için sıralamada ilk yer edinecek olan Makriamos Beach ile Thassos plajlarına başlamak istiyorum.

Makriamos Beach, şehir merkezinden çıktıktan sonra karşınıza çıkan ilk Thassos plajı. Thassos merkezden uzaklaşmadan kafa dinlemek isteyenler için en iyi seçeneklerden biri olarak gönül rahatlığı ile önerebilirim.

Thassos-Plajları

Makriamos Beach Kaynak : https://www.booking.com/hotel/gr/makryammos-bungalows.tr.html

Makriamos plajının tamamı kum, deniz ise oldukça sığ. Fakat Thassos’un en turkuaz mavisi denizlerinden de birine sahiptir.

Plajın girişinde 3 euro gibi bir ücret ödeyerek plajda bulunan Makryammos Bungalows otelinin tüm imkanlarından da faydalanabiliyorsunuz.

Ayrıca plajda bulunan şezlong ve şemsiyelere, 5-10 euro civarı ücret ödendiğini de hatırlatmak isterim.

Özellikle Thassos adasının efsane otellerinden biri olan Makryammos Bungalows 4 yıldızlı otelinde konaklama planınız var ise hemen buraya otelin www.booking.com linkini bırakıyorum. O linkten inceleyebilirsiniz.

2. Marble Beach Thassos

Thassos adasının tartışmasız en iyi plajını ilk sıraya koymak isterdim fakat harita üzerinde tek tek gösterim yaptığım için Marble Beach Thassos’u ikinci sırada anlatacağım.

Özellikle beni de bu adaya gitmeye teşvik eden en önemli etkenlerden biri olan Marble beach Thassos, şehir merkezinden 8 km. uzaklıkta bulunuyor.

Thassos-Plajları

Marble Beach Thassos’un Uzaktan Görünümü : Thassos Plajları : Thassos gezilecek yerler

Plaja ulaşılan yol çok fazla bozuk olduğundan dolayı, 8 km.’lik yolu yarım saatte kat edilebiliyorsunuz.

Biz çok fazla blog okuyup gittiğimiz için, sabah ilk durağımız olarak Marble Beach’i tercih etmiştik.

Çokta iyi etmiştik çünkü plaj oldukça küçük olduğundan dolayı, biraz geç gideyim derseniz oldukça kalabalık bir ortamla karşılaşır ve yer dahi bulamayabilirsiniz.

Thassos-Adası

Taşöz Adası Marble Beach : Thassos Plajları : Thassos gezilecek yerler

Marble Beach’e ulaşırken son virajda, plajın o efsane turkuaz rengini görür görmez hayran kalmıştık. Plaja yakın yüksek bir alandan efsane Marble Beach’in birkaç fotoğrafını çekmiştik.

Sonrasında ise plaja yakın yerde bulunan açık otoparka ücret ödemeden aracımızı park etmiştik. Sabah erken gelmeyi fırsat bilerek en önden şemsiye ve şezlongları (10 euro) ayarlamıştık ve birkaç saat adanın masmavi efsane plajının keyfini doyasıya çıkarmıştık.

Thassos-Adası-Gezilecek-Yerler

Marble Beach Thassos’ta Bulunan Küçük Bir İşletme

Bu arada, Marble Beach Thassos’ta şemsiye ve şezlongların hemen arka tarafında açık bir alanda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir bar bulunuyor.

Buradan yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Fiyatlar için örnek verecek olursam: bir Yunan birası olan Mythos’u burada 3 euro gibi bir fiyata alabilirsiniz.

Marble-Beach-Thassos

Efsane Marble Beach Manzaralarından Biri : Thassos Plajları : Thassos gezilecek yerler

Peki bu muhteşem Marble beach’in bu turkuazlığı nerden geliyor dersiniz ? Tabiki Marble yani “Mermer” kelimesinden geliyor.

Thassos Adası tam bir mermer cenneti ve plajın çevresinde de birçok mermer ocağı bulunuyor. Marble Beach’teki denize de turkuaz rengini veren ise, işte bu mermer parçacıklarının efsane birleşimi.

Siz siz olun sabah erkenden bu efsane plajı görün ve adanın güneyine doğru yol alın. Özellikle, yaz mevsiminde bir hafta sonunda gidecek olursanız, sahildeki kalabalığı görünce bana hak vereceksiniz.

3. Porto Vathy Beach

Thassos adasında Marble Beach’in kalabalığını görüp şoka uğramadan hemen size bir çıkış yolu öneriyorum.

Aracınız ile güneye doğru devam edin. 200-300 metre sonra Porto Vathy Beach’desiniz.

Buradaki plaj da, tıpkı Marble beach gibi turkuaz bir denize sahip. Porto Vathy Beach’in en önemli avantajlarından biri ise plajın uzun ve denizinin sığ olması ve ayrıca yolun diğer tarafında da vakit geçirebileceğiniz alanlara sahip olması.

Thassos-Plajları-Porto-Vathy-Beach

Marble Beach Thassos’un Alternatifi Olan Porto Vathy Beach

Porto Vathy Beach’te yiyecek ve içecek imkanları da oldukça fazla ve bir diğer avantajı ise mekanda yeme-içme parası ödeyerek şezlong ve şemsiyelerin ücretsiz temin ediliyor olması.

Size önerim, önce Marble Beach’in efsane plajında kısa bir vakit geçirin; sonra Porto Vathy Beach’de keyfinize bakın. Asla pişman olmazsınız.

Bembeyaz mermer tozlarının kapladığı bu plajın kumsalına da hayran kalacağınızdan kesinlikle eminim.

4. Golden Beach

Porto Vathy Beach’den sonraki durağımız ise Thassos adasının en uzun plajına sahip olan Golden Beach.

Bu plaj şehir merkezinden yaklaşık 12 km uzaklıkta ve 20 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabildiği için oldukça popüler plajlardan biri olarak geçiyor.

Plajın büyük olmasının verdiği avantaj ile burada birçok konaklama seçeneği, restoranlar ve keyifli vakit geçirebileceğiniz aktiviteler bulunuyor.

Bunun yanı sıra su sporları yapacağınız yerler ve kamp alanları seçenekleri de ön plana çıkıyor.

Thassos-Plajları

Golden Beach Thassos Kaynak: https://www.itaka.pl/en/greece/thassos/hotel-princess-golden-beach,KVAPRIN.html

Golden Beach Thassos plajı mavi bayraklı bir plaj ve adını, kumların altın renginde olmasından alıyor.

Plajın büyük olmasının verdiği avantaj ile birçok işletmenin tesisi var ve fiyatlar ise diğer ünlü plajlara göre oldukça uygun.

Ailecek Thassos tatil planı yapanlar için en uygun yerlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta şu linkten tüm en uygun otelleri inceleyebilirsiniz.

5. Taşoz Paradise Beach

Golden Beach’den sonra artık Thassos adasının merkezinden uzaklaşıp adanın güneye yaklaşmaya başlıyoruz.

Sırada Thassos adasının en popüler plajlarından biri olan Taşoz Paradise Beach karşımıza çıkıyor.

Özellikle bu plaj kısa bir mola verip birkaç saat vakit geçirmelik ve sonra devam etmelik bir yer çünkü etrafında yerleşim yeri bulunmuyor. Plajın oldukça bakımlı, tamamen kum ve denizinin de sığ olduğunu söyleyebilirim.

Thassos-Plajları

Taşöz Paradise Beach Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=eDCxb26kdqE

Plajın hemen yakınında ise birkaç tesis bulunuyor. Bu tesislerden ise ihtiyaçlarınızı rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Özellikle aracınız ile geldiğiniz zaman park alanı ile plaj arası 5-10 dakika gibi bir sürede kat edilebiliyor.

Taşoz Paradise Beach’de şezlong ve şemsiye için 5-10 euro civarında bir para ödemeniz gerekiyor. Mükemmel incelikte bir kuma sahip bu plajı gelip görmenizi ve birkaç saat vakit geçirmenizi tavsiye ederim.

6. Aliki Beach

Sırada adanın güneyinde bulunan ve içerisindeki bir çok mekan ile oldukça uzun süre vakit geçirebileceğiniz tarihi birkaç gezilecek yeri dahi barındıran Aliki Beach var.

Buraya biz ilk gün uğradık ve artık günün son plajı idi. Yol üzerinde aracımızı ücretsiz olarak park edip, plaja inmeden yeme-içme için bakkaldan birkaç atıştırmalık almıştık. Sonrasında ise merdivenlerden inerek Aliki Beach’e ulaşmıştık.

Aliki-Beach-Thassos

Aliki Beach Thasos : Thassos Plajları : Thassos gezilecek yerler

Aliki Beach içerisinde, uygun bir yer bularak keyifli birkaç saat geçirmiştik. Yine bu sahilde de, şezlong ve şemsiye almak isterseniz 5-10 euro arasında ücret ödemelisiniz.

Bu ücreti ödemek istemiyorsanız eğer, tesislerden aynı ücret tutarında yeme-içme ücreti ödemeniz gerekiyor.

Aliki beach plajı burada bulunan yarımadanın körfezinde kaldığı için denizi oldukça sakin. Bu yüzden mükemmel bir deniz keyfi çıkarmanız için adanın en iyi plajlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Aliki Beach Thassos’da plajda iç içe oturulması, plajın tek handikabı olduğunu söyleyebilirim.

7. Salonikios Beach

Thasos adasının en güneyinde bulunan Salonikios Beach adanın az bilinen gizli plajlarından biri olarak biliniyor.

Astris bölgesinde bulunan bu gizli plaja ulaşım biraz sıkıntılı. Astris bölgesindeki otellerin oradaki ana yoldan girip bir kilometrelik bir topraklı-bozuk yoldan Salonikios plajına ulaşılıyor.

Aracınızı park ettikten sonra 5-10 dakikalık kısa bir yürüyüş sonrası, masmavi bir plaja merhaba diyorsunuz.

Thassos-Plajları

Salonikios Beach Kaynak : https://www.thassos-view.com/businesses/beach-bars/salonikios-beach-kantina

Plajın girişindeki tesisten 10 euro’luk alışveriş yaptığınız zaman herhangi boş bir şezlonga yerleşebilirsiniz. Ulaşımı zor olduğu için genelde sakin olan Salonikios Beach’in kumsalın ve masmavi denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

8. Psili Ammos Beach

Thassos adasının güneyindeki bulunan Psili Ammos plajı, güneyin en canlı ve en bilindik birkaç plajlarından biri. Plajın en önemli avantajı hem ana yola hem de etraftaki birçok otel ve yerleşim yerine yakın olması.

Rahatlıkla zeytin ağaçlarının içerisine aracınızı park ettikten sonra altın gibi kumu olan bu plajın kumsalında vakit geçirmek oldukça keyifli.

Özellikle de Psili Ammos Beach’in etrafında insanların eğlenebileceği birçok beach bar bulunması nedeniyle burası gençlerin ve eğlenceli bir plajda vakit geçirmek isteyenlerin de uğrak yeri olmuş durumda.

Thassos-Plajları

Psili Ammos Beach Thassos Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=pFW3NuCiuG4

Psili Ammos plajındaki yemyeşil ve pırıl pırıl bir denizin varlığı inanın insanı öyle mutlu ediyor ki!

Mekanlarda yapacağınız harcamaya göre şezlonglardan ücretsiz olarak yararlanıp gün boyu bu efsane plaj da vakit geçirmenizi öneririm.

Ünlü Thassos plajlarının handikaplarından biri olan ve burada da ön plana çıktığı için özellikle hatırlatmakta fayda görüyorum; Bu plaja ne kadar erken gelirseniz o kadar az kalabalıkla karşılaşırsınız ve istediğiniz yere kurulmanız da daha kolay olur. Benim verebileceğim en önemli tavsiye bu.

9. La Scala Beach

Thassos adasının güneyindeki plajlardan sonra size son olarak, en lüks Thassos plajı olan La Scala Beach’den bahsedeyim.

La Scala Beach’e, Limenas Thassos merkezden yaklaşık 4 km. mesafede, araç ile 10 dakikalık bir sürede ulaşılabiliyor.

Özellikle bizde Çeşme ve Bodrum’da bulunan lüks plajları andıran tarzda olan La Scala Beach’e girerken herhangi bir ücret ödemesi yapmıyorsunuz.

Thassos-Plajları

La Scala Beach Thassos Kaynak : http://www.lascalabeach.gr/

Plajın içersinide gün boyu rahatça takılacağınız localar, şezlonglar ve bar restaurant bulunuyor. Plajda sizden plaj içinde 10 euro gibi bir harcama yapmanız bekleniyor ve ücretlerin ada şartlarına göre çok uygun olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

La Scala plajının denizi de yemyeşil ve oldukça güzel bir kumsala sahip. Plajda çalan müzikler ile gün boyu keyifli vakit geçireceğiniz bu plaj her daim kalabalık olduğundan, erken gelip yerinizi almanızı tavsiye ediyorum.

Adada gecelik 20 Euroya konaklayabileceğiniz tesisleri görmek için Thassos Adası Otelleri linkine tıklayın

Thassos-Adası

Limenas Thassos : Thassos Plajları

Thassos Adası Planları Yapmadan Önce Sırası İle Bu Yazılarımı Okuyun

Yukarıda en ünlü Thassos plajlarını saat yönünde elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Adanın çevresinde deniz yolu boyunca küçük büyük belki 20-30’a yakın plaj olduğunu ve bunların bazılarının ulaşımının rahat bazılarının zor olduğunu söylemem gerekiyor. Genelde adada ana yoldan çıktıktan sonra yollar oldukça bozuk olduğundan ana yola yakın Yunanistan Thasos plajını seçmeniz daha kolay olacaktır. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

One Response

 1. Ahmet

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.