En İyi Yabancı ve Yerel Seyahat Siteleri

Kendimden bahsederken sana direk restoran isimleri, otel isimleri, mağaza isimlerini çokta söylemeyeceğimi belirtmiştim. Çünkü benim en büyük amacım, gezmenin çokta pahalı olmadığını sana anlatıp buna göre rota çıkarmanı sağlamaktı. O yüzden, ben yapmasam bile, bu görevi yerine getirebilecek ve benim de sıklıkla kullandığım, sana da gittiğin yerlerde gezi konularında yardımcı olabileceğini düşündüğüm çok güzel seyahat siteleri listesini şöyle bir özetleyeyim diyorum.

Yurtdışında nerede yemek yenir, nerede eğlenilir, ne tür yemekler yenir, gitmişken ne yapılmadan dönülmemelidir ?” gibi sorularının cevaplarını, inan bana bu sitelerin hepsinde bulabilirsin. Tek yapman gereken şey araştırmak. Bak bakalım sana bu siteler yardımcı olabilecek mi. Haydi başlayalım.

1-www.tripadvisor.com 

Seyahate çıkmadan önce bakman gereken ilk site olsun. Bir şehirde olması gereken her şey bu sitede var. Özellikle ingilizce forumlar sayesinde kolayca çoğu bilgiye ulaşabilirsin. Sadece restoranlara ilişkin milyonlarca öneri ve yorumlar sayesinde yemekler ve restoranlar hakkında gitmeden yeterince gerçekçi bilgiye ulaşabilirsin.

Berlin-Almanya

Berlin-Almanya : Seyahat siteleri

Tek yapman gereken ne aradığına karar vermek. Restoran, etkinlik, ulaşım v.s konusunda inan bana bu siteden daha büyük bir kaynak yok…

2-www.wikitravel.org

Yeme-içme-ulaşım-konaklama-uyarılar… Adamlar kısacası bir şehirde veya ülkede olması gereken her şeyi muhteşem bir şekilde anlatmışlar. Tek sıkıntı her şeyin olması.

Saint Petersburg-Rusya

Saint Petersburg-Rusya : En iyi Seyahat siteleri

Okumayı seviyorsan keyif alırsın. Zaten bu siteyi okuduktan sonra, bir şehir hakkında her şeyi biliyor olacaksın. Japonya seyahatimde, kendilerine çok teşekkür etmiştim.

3-www.lonelyplanet.com

fly insta fly insta

Aslında seyahat rehberi gibi sana her şeyi detaylı anlatan kitapları olan bir yapının, daha sonradan internet ortamına da taşınmış hali. Oldukça detaylı ve net bir şekilde bir şehre ait ne arıyorsan ulaşabilirsin.

myanmar

Myanmar, en ucuz tatil yerlerinden : En iyi Seyahat siteleri

Dilersen ülkelere ve şehirlere ait rehber kitapları da var. Ama taşıması biraz ağırdır. O yüzden sitelerinden okumak daha kolay ve pratiktir.

4-www.roughguides.com

Lonelyplanet gibi aslında. Gezilecek yerler, yemekler, konaklama gibi konularda detaylı bilgiler mevcut. Ayrıca yapmadan dönmeyin, yapılacak-yenecek-görülecek en iyi 5-10-20 şey gibi listeleri de var.

iguaza_selaleleri

İguaza Şelaleri-Brezilya : En iyi Seyahat siteleri

Özet sevenlerden ve olmazsa olmazları tek kalemde görmeyi seviyorsan, bir yere not et. Ayrıca, rota çıkarmada da çok yardımcı olur.

5-www.getyourguide.com

fly insta fly insta

Bazen gideceğimiz şehirdeki meşhur yapıların veya etkinliklerin biletlerini daha gitmeden önce almak isteriz. Çünkü biliriz ki bizim gibi binlerce insan sırada olacak ve gereksiz yere sırada vakit kaybedeceğiz.

Tsukji Balık Pazarı-Sushi Zanmai Restoranı

Tsukji Balık Pazarı-Sushi Zanmai Restoranı : En iyi Seyahat siteleri

İşte bu site sana, daha şehre gelmeden önce ziyaret edeceğin yerin biletini satıyor. Tek yapman gereken online olarak sisteme girip, gideceğin şehrin veya etkinliğin-yapının adını yazman. Sonrasında ise online ödeme yaparak bilet derdini ortadan kaldırabilirsin.

6-www.matadornetwork.com

Her seyahatimden önce mutlaka göz gezdirdiğim ve makaleleri,yorumları dikkatle incelediğim çok güzel sitelerden birisi. Özet sevenler. Bunu da yazın…

San Francisco - ABD

San Francisco-ABD : En iyi Seyahat siteleri

7-www.foursquare.com 

Bir çoğumuz zaten bu siteye oldukça aşinayız. Hani sürekli şu gittiğimiz mekanlarda check in yapıp, yediğimiz-içtiğimiz şeyler hakkında yorum bıraktığımız uygulama var ya.

barcselona_ispanya

Barselona-İspanya : En iyi Seyahat siteleri

İşte ondan bahsediyorum. Şehirlerdeki restorantlar, cafeler, gece hayatı, aktiviteler. Kısacası tüm sosyal faaliyetlere bu siteden ulaşabilirsin.

8-www.eksisozluk.com 

Aslında bir şehir ya da ülke hakkında her şeyi ayrıntıları ile anlatan gezen/gezmeyen Türk kardeşlerimizin oldukça güzel ve net bilgiler vererek  gayet açıklayıcı bir şekilde anlattıkları meşhur kaynağımız.

Kopenhag-Danimarka

Kopenhag-Danimarka : En iyi Seyahat siteleri

Bu zamana kadar hemen hemen ne aramışsam bu sitede bulabildim. Gerçekten de çok güzel deneyimlerin ve tecrübelerin tek bir çatıda olması insanı mutlu ediyor. Ekşicilere selam olsun…

9-www.eventful.com

Bizim Biletix mantığında aslında. Ama gideceğin hemen hemen bütün şehirlerde organize edilecek olan konserler, maçlar, gösterimler v.s gibi aklına gelebilecek her türlü etkinlik tek bir sitenin altında toplanmış.

Las_Vegas_Nevada_ABD_The Strip

Las Vegas-Rüya Şehir : En iyi Seyahat siteleri

Özellikle Avrupa ve ABD’ye gidecek olanlar mutlaka gitmeden önce bir göz atmalı. Neden ? Çünkü bu yerlerde eğlence ve aktiviteler bitmek bilmez de o yüzden.

10-www.accuweather.com

Gideceğin ülkede hava nasıl olacak ? Cevabı bu sitede. Özellikle gitmeden önce panik olmamak veya hazırlıklı olmak adına çok ama çok kullanışlı bir site.

kamboçya siemreap

Siem Reap-Kamboçya : En iyi Seyahat siteleri

Bu zamana kadar nereye gidecek olsam mutlaka gitmeden önce 1 kez kontrol ettiğim, güzel sitelerden birisidir. He bu arada, özellikle muson ikliminin hakim olduğu yerlere gidecekseniz ve aklınızda tereddütleriniz varsa, aylar sonrasının hava tahminlerini bile bu sitede bulabiliyorsunuz.

11-www.nomadlist.com 

Bir şehire gideceksin. O şehirde yaşamak kaça mal olur ? Günlük yemek, ulaşım, eğlence v.b masrafların ne kadar olur ? İşte hepsinin cevabı bu sitede.

Dubrovnik_Hırvatistan

Dubrovnik-Hırvatistan : En iyi Seyahat siteleri

Adamlar üşenmemişler tek tek yazmışlar.Gitmeden önce, en azından tahmini maliyetlerini ön görebilmek için mutlaka bir göz at. Özellikle pahalı ülkelerin hayalini kuran ama bütçe yüzünden sürekli iptal edenlere duyurulur.

12-www.travel.state.gov 

Acaba gideceğin yer güvenli mi ? Şu an mı gitmeli yoksa ertelemeli mi ? ABD Dış İşleri Bakanlığı’nın websitesi olan bu site sayesinde, ülke ülke, şehir şehir güncel güvenlik durumlarını görebilirsin. İnan bana, gideceğin yerin güvenliği konusunda tereddütlerin varsa mutlaka ama mutlaka gitmeden önce bu siteyi kontrol et.

Öğrencilik Yıllarımın İlk Ülkesi ABD-San Francisco

Öğrencilik Yıllarımın İlk Ülkesi ABD-San Francisco : En iyi Seyahat siteleri

Bunlar şu ana kadar aklıma gelen En iyi Seyahat siteleri aslında. Daha bir sürü site ekleyebilirim ama inan bana senin yapmayı planladığın bir çok etkinlik, yeme-içme, görülecek yerler konusunda bu siteler yeter de artar bile diyebilirim. Bu işler merak edip araştırmakla hallolur. O yüzden ;

Diğer yazılarımdan devam ederek seyahat konusunda tüm deneyimlerimi görebilirsiniz. Bunlar
1- En iyi 10 uçak bileti arama motoru
2-
En iyi 10 otel arama motorları

O yüzden, hiç bir zaman seyahat etmek senin ayağına gelmez. Sen ona gideceksin. O yüzden, bu siteleri okuyacak, arkadaşlarına anlatacak ve onların da hayal kurmalarını sağlayacaksın. Gör bak bir süre sonra çocuk oyuncağı olacak ve sıradan aktivitelerinden birisi seyahat etmek olacak… Sen yeter ki hayal et. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

4 Yorum

  1. tarik
    • Deniz Pehlivan
  2. gezilecek yerler

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.