Prag Gece Hayatı: Büyüleyici Prag Geceleri

Prag gece hayatı dedikleri kadar büyüleyici mi ? Şehre adım atmadan önce okuduğum Prag gece hayatı yorumları gerçekten etkileyiciydi. Prag’da gün içinde gezimi yaparken “Acaba Prag da gece hayatı da gündüzü kadar mükemmel mi ?”diye düşünmeye başlamıştım. Çünkü meşhur Çek Cumhuriyeti Gece Hayatı duyumlarım, biraz da olsa beni yollara düşürmeye başlıyordu.

fly insta malta banner
fly insta malta banner
Prag_Gece_Kulüpleri

Prag Gece Kulüpleri

Prag’da geçirdiğim harika gece hayatı deneyim sonunda gördüm ki; kapılarında sıra beklediğim Prag gece kulüpleri, eğlenmeyi sevenler için mükemmel zaman geçirebilecekleri, soğuk şehrin sıcak insanları ile ciddi ciddi mükemmel bir club hayatı yaşayabilecekleri tarzdaydı.

Prag’da gecelik 10 dolara konaklayabileceğinizi biliyor muydunuz ? Prag otelleri listesine tıklayarak otelleri görebilirsiniz

Prag Gece Hayatı

Prag geceleri o kadar büyüleyici ki; şehir dışından gelen Avrupalılar, özellikle de birçok İngiliz ve Alman görmek beni çok şaşırtmıştı. Anladım ki Çek Cumhuriyeti gece hayatı da çok şey vaad ediyormuş. Prag eğlence için biçilmiş kaftan gerçekten.

prag_gece_hayati

Prag Gece Hayatı

Bu mükemmel şehrin gündüzü de bir o kadar mükemmel olduğundan dolayı Çek Cumhuriyeti Prag gece hayatı yazımı okumadan önce Prag Gezi Rehberi ve Prag Gezilecek Yerler yazılarıma da göz gezdirmeyi unutmayın derim.

1.Prag Gece Hayatı İzlenimleri

Prag’da eğlence ve gece hayatı neler vaad ediyor ? Prag şehrinde gündüz geceye karıştığında bir anda şehrin çehresi değişiyor. Şehrin genç nüfusu her daim eğlence ve Prag gece hayati için hazır gibiler. Bu yüzden, bazı gece kulüpleri ve publara girmek için sıra beklemek zorunda bile kalabiliyorsunuz.

prag

Prag – Çek Cumhuriyeti

Şehir merkezinde her kesime ve müzik tarzına hitap edebilecek tarzda birçok pub ve gece kulubü bulunuyor. Prag da gece kulüplerinde biraların fiyatı 40-80 Çek korunası, kokteyllerin fiyatları ise 100-200 Çek korunası arasında değişiyor. Bu arada 1 TL’nin 7 çek korunası olduğunu belirtmemde fayda var. Ayrıca, şehirde denk gelirseniz sokak sanatçılarının performanslarını kesinlikle izlemenizi öneririm.

2.Prag Gece Hayatı Bölgeleri

Prag’da gece hayatı için nerelere gidilir ?

Prag gece hayatı için tercih edilecek yerlerin başında Karl köprüsü ve Old town bölgesi çevresinde bulunan gece kulüpleri ve publar geliyor.

prag_gece_hayati

Prag Gece Hayatı

Prag gece hayatı için size tavsiyem, gecenin ilk saatlerinde publarda vakit geçirmeniz ve gecenin ilerleyen saatlerinde ise gece kulüplerine uğramanız. “Peki hangi gece kulübü ve publarda takılacağız ?” sorusu aklınıza geliyor ise , aşağıda vereceğim listedeki mekanları tercih edebilirsiniz;

3.Prag gece kulüpleri

 • Karlovy Lazne (Şehrin kalbinde yer alan Orta Avrupa’nın en büyük gece kulübü)
 • James Dean Prague (Dansçı ve mükemmel güzellikte Prag kadınları’nın çalıştığı, dansın ve kokteyllerin efsane olduğu bir gece kulübü)
 • Hot Peppers (Prag’ın en önemli meydanlarından birinde bulunan striptiz kulübü)
 • Mecca Club (Elektronik dans müzik ile sabahlara kadar dans edebileceğiniz mekanlardan biri)
 • Club K5 Relax (Prag striptiz kulüplerinin en iyilerinden biri ve Prag hayat kadınlarını bulabileceğiniz bir mekan)
 • Roxy Backstage (Parti denince akla gelen ilk gece kulüplerinden biri)
 • Goldfingers Prague (Prag gece kulüpleri ve striptiz birleşiminin bir ürünü ve Wenceslas meydanında bulunan etkileyici bir mekan)
 • M1 Lounge Bar & Club (Mükemmel Dj’leri ile kendinizden gececeğiniz cluplardan biri)

4.Prag pub ve barları

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

 • Hemingway bar (Dünyada tadabileceğiniz en iyi kokteyllerden bir çoğu burada)
 • Tretter’s (Prag’ın kalbinde bulunan mutlaka gidip görülmesi gereken kokteyl barlarından birisi daha)
 • Bugsy’s Bar (New York bar konseptine sahip kokteyl barı)
 • Groove Bar (DJ performansları ile ünlü barlardan biri)
 • John Lennon Pub and Restaurant (Adından da anlaşılacağı gibi dekoru ve tasarımıyla ön plana çıkan John Lennon’dan esinlenmiş bir pub)
John_Lennon_Pub_Prag

John Lennon Pub – Prag

Yukarıda sözünü ettiğim gece kulüpleri ve publarda büyüleyici vakit geçirmeniz mümkün. Şimdi ise, gittiğim ya da çok fazla sözü edilen birkaç gece kulübü, pubı ve de Prag gece hayatı videoları deneyimlerimi ve daha fazlasını, tek tek anlatacağım ;

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi uçak bileti arama motorlarını kullandığımı En İyi Uçak Bileti Arama Motorları yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

5.Prag Gece Kulübü ve Barları Önerilerim

Karlovy Lazne : Burası Orta Avrupa’nın en büyük gece kulübü olarak ün yapmış bir mekan. Karl köprüsünün hemen dibinde, çok merkezi bir konumda bulunuyor. Her daim kalabalık ve bu yüzden büyük olasılıkla girişte uzun bir giriş kuyruğu ile karşılaşmanız olası. Fakat, bu kalabalık gözünüzü korkutmasın. Sirkülasyon hızlı olduğundan fazla beklemeden kendinizi içeride buluyorsunuz. Peki içerisi nasıl ?

Karlovy_Lazne_Orta_Avrupa'nın_En_Büyük_Gece_Kulübü

Karlovy Lazne – Orta Avrupa’nın En Büyük Gece Kulübü : Prag Gece Hayatı

Gece kulübüne giriş ücreti 180 Çek korunası ve ilk içkiniz bedava. Kaldığınız otel ya da hostellerden indirim kuponları alırsanız ücreti aşağı çekmeniz mümkün. Karlovy Lazne toplamda 5 katlı bir gece kulübü ve her katında farklı bir konsept ve müzik tarzı (ice bar, dance, oldies, hip hop, chill out) mevcut.

Gece kulübü sabaha karşı 5’e kadar açık. Bu arada, Karlovy Lazne’ye girdiğinizde kendinizi farklı bir gezegendeymiş gibi hissediyorsunuz. Ben her katında vakit geçirmiş olduğumdan dolayı tammmmm 5 saatimi bu gece kulübünde harcamıştım. Ayrıca, her gece kulübünde göremeyeceğiniz ice bar ( Tamamen buzdan oluşan bir bar)’a da uğramanızı tavsiye ediyorum.

Alkol Fiyatları : Bira 40-90 Çek Korunası, Kokteyller 60-100 Çek Korunası
Giriş Fiyatı : 180 çek korunası ve ilk içki bedava.
Açılış-Kapanış Saati : 21:00-05:00
Rezervasyon Bilgileri : Novotneho Lavka 198/13, 110 00 Praha Tel : +420 222 220 502
Prag Gece Hayatı puanı : 7/10

Hemingway Bar : Burası şehrin en iyi kokteyl barlarından biri ve belki de en iyisi. Karl köprüsüne yakın Karoliny Svetle caddesi üzerinde bulunuyor. Barın içerisinde fiyatı 150-200 Çek korunası arasında değişen envai çeşit kokteyller mevcut.

Hemingway_Pub_Mükemmel_Kokteyllerinden_Biri

Hemingway Pub – Mükemmel Kokteyllerinden Biri

Gece yarısı 1’e kadar açık olan bu barda size tavsiyem ; barmenin kokteyl hazırladığı bölgeye oturup (Eğer benim gibi şanslı iseniz) epey profesyonel olan barmenlerin yaptığı kokteylleri en ince ayrıntısına kadar izlemeniz. Gerçekten yaptıkları şey kokteyl değil sanat eseri sanki. Yine söylüyorum. Kokteyl seviyorsanız mutlaka ama mutlaka buraya uğramalısınız.

Alkol Fiyatları : Kokteyller 175-265 Çek Korunası
Giriş Fiyatı : Ücretsiz.
Açılış-Kapanış Saati : 17:00-02:00
Rezervasyon Bilgileri : Po-pa po 16, So-ne po 18 Tel : +420 773 974 764
Prag Gece Hayatı puanı : 10/10

Hot Peppers : Prag şehir merkezinde bulunan, Prag eğlence hayatının attığı yer olan Wenceslas meydanındaki Hot Peppers, çoğu kimseye göre Prag’ın en iyi striptiz kulübü. Girişin ücretsiz olduğu bu striptiz kulübünde birkaç bira ile kabare dansçılarının erotik danslarını izlemek ilk tercihiniz olabilir.

Sonrasında VIP şampanya odalarında Prag hayat kadınları ile güzel vakit geçirebilir ya da masa dansı ve kucak dansı gibi seçenekler ile gecenizi renklendirebilirsiniz. (Biliyorum açık açık yazdım. Ama durum bu. Gidince göreceksin zaten.)

hot_peppers

Prag Striptiz Kulüpleri – Hot Peppers

Bu striptiz kulübünde içeri girdikten sonra ilk işiniz kendinize uygun bir yer bulmak. Sonrasında önünüze gelen menülerde her türlü isteğinizi karşılayacak seçenekler mevcut. Kadınlar arasıra yanınıza gelip özel istekleriniz olup olmadığı hakkında soru sorarlar. Bundan sonrası artık sizin seçimize kalmış durumda.

İster vip odalarda şampanya açabilir ya da erotik dansları izleyebilir, Prag hayat kadınları ile kucak dansı yaptırabilirsiniz. Özellikle Perşembe ve Cuma geceleri canlı olan bu striptiz kulübünde saat 11-12 gibi kalabalık olabiliyor.

Alkol Fiyatları : Biralar 90 Çek Korunası, Özel Striptizler 1000-3000 Çek Korunası
Giriş Fiyatı : Ücretsiz.
Açılış-Kapanış Saati : 20:00-06:00
Rezervasyon Bilgileri : Vaclavske Namesti 21 110 00 Praha  Tel : +420 724 134 011
Prag Gece Hayatı puanı : 8/10

James Dean Prague : Prag şehrinin en önemli tarihi bölgesi olan Old town’a yakın mesafede bulunan James Dean gece kulübü, Prag gece hayatının en önemli mekanlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Orjinal Amerikan restorantı konseptine sahip olan gece kulübü 1950 yılına ait Chevrolet’den esinlenmiş bir dekorasyona sahip.

Mekandaki 50’li yıllara ait retro kıyafetler, o döneme ait müzikler sayesinde, sanki o zamanları hissediyorsunuz. Ayrıca, gece kulübünün girişinde James Dean ve Marilyn Monroe’nun seramikten yapılmış el yapımı anıtları ilgi çekiyor.

James_Dean_Prague_Texaco_Girls

James Dean Prague – Texaco Girls

Gece kulübünün içerisinde servis yapan güzel Çek kadınları malumunuz. Evet. Gerçekten güzeller. Tamı tamına 16 metre uzunluğunda olan bar masası ise gece kulübüne ayrı bir hava katmış. Mekanın girişi normal restaurant olmasına rağmen, alt katı tamamen gece kulübünde olacak herşeyi barındırıyor.

Yurtdışında nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı, Ekonomik otel arama motorları yazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Kaliteli müzikleri, ferah ortamı, dansçı kızların zerafetleri, club atmosferi ile burada bir gece geçirmeyi gerçekten düşünmelisiniz. Geçmişe yolculuk yapacağınız bu otantik mekanda kendinizi müziğin ritmine bırakın. Pişman olmayacaksınız…

Alkol Fiyatları : Biralar 65-90 Çek Korunası, Kokteyller 140-200 Çek Korunası
Giriş Fiyatı : Ücretsiz.
Açılış-Kapanış Saati : 20:00-06:00
Rezervasyon Bilgileri : V Kolkovne 922/1 110 00 Praha  Tel : +420 606 97 97 97
Prag Gece Hayatı puanı : 9/10

Diğer en ama en önemli önerim ise Gölge tiyatro. Bu tarz tiyatroyu öyle heryerde göremezsiniz. Fırsatınız olursa mutlaka ama mutlaka gölge tiyatroya gidin derim. Black Light Theatre olarak biliniyor ve Gölge Tiyatro Prag linkinden biletinizi alabilirsiniz.

Prag’da gecelik 10 dolara konaklayabileceğinizi biliyor muydunuz ? Prag otelleri listesine tıklayarak otelleri görebilirsiniz

Tabiki Prag gece hayatı bu anlattıklarım ile sınırlı değil. Şehir çok büyük ve size sunacağı seçenekler ise çok fazla. Deneyimlediğim ve popüler olan birkaç gece kulübü hakkında bilgiler vermek istedim ve muhtemelen bu bilgiler ile 2-3 gece çok rahat Prag Gece Hayatı deneyimini doyasıya yaşarsınız.

Diğer Prag Çek Cumhuriyeti Yazılarım : Prag Gezilecek Yerler

Diğer Prag Çek Cumhuriyeti Yazılarım : Prag Gezi Rehberi

Diğer Prag Çek Cumhuriyeti Yazılarım : Prag Nerede

Prag gece hayatının büyüleyici atmosferini ve sabahlara kadar süren bitmek bilmeyen Prag eğlencelerini hissetmek artık size kalıyor. Ülkemize kıyasla daha ucuz olan barlarında ve gece kulüperinde eğlenin, etkileyici mekanlarında hayatın tadını çıkarın. Uzun lafın kısası büyüleyici Prag gece hayatını görmeden şehirden ayrılmayın. Keyifli eğlenceler.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.