Küba’da Konaklama. Küba’da Nerede Kalınır ?

Küba’da nerede konaklanır ? Küba konaklama fiyatları ne kadardır ? Bu tercih de sizin nasıl bir tatil istediğinize göre değişir. Dilerseniz otellerde dilerseniz de halkın içine karışıp Casa Particular adı verilen ve devlet kontrolündeki evlerde konaklayabilirsiniz. Fiyatlara gelince Havana ve diğer şehirlerdeki otellerin fiyatları iki kişilik oda için günlük 90Cuc – 300 Cuc arasında değişiyor ve bence gerçekten gereksiz.

Trinidadda_kaldigimiz_Casanin_salonu.

Küba konaklama önerileri : Trinidad’da kaldığımız Casa’nın salonu.

Hazır Küba’ya kadar gelmişsiniz ne yapacaksınız oteli. Bence Casa’da konaklayın! Çünkü Küba otelleri arayanlar, çoğu zaman göremeyecekler. O yüzden Casa’larda konaklayacaklar. Peki Casa nedir ?

Casa, aslında bildiğiniz evlerdir. Yani bildiğiniz Küba halkının yaşadığı evler özünde. Lokal bir hayat yaşamak istiyor ve Kübalıların günlük hayatlarını en ince ayrıntısına kadar görmek isterseniz, Casalar sizin ilk tercihiniz olacak. Merak etmeyin.

Bütün Casalar devlet kontrolü altındadır ve gayet güvenlidir. Gitmeden önce benim de tereddütlerim vardı ve inanın bana yine olsa yine Casalar’da kalırım. Hatta size de yardımı dokunması için websitelerini veriyorum. Rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayınız.

Ayrıntılı yazılar için Küba Gezi Rehberi yazılarıma bakabilirsiniz.

Buarada Casa fiyatlarına gelecek olursak : Havana diğer şehirlere göre daha pahalı. Casa fiyatları 30 Cuc – 40 Cuc arasında değişiyor. 20 – 25 Cuc’a da Casalar var tabii ki ama merkezden uzak kaldığı için vereceğiniz ulaşım ücreti ile bu fiyat anlamsız bir hâl alabilir. O yüzden fırsatınız olursa şehir merkezine yakın bir Casa’da konaklamaya çalışmanızı öneririm.

Casalardaki odalarda bazen üç, bazen iki kişilik yatak olabiliyor ve bu fiyatı değiştirmiyor. İki kişi kalsanız da üç kişi kalsanız da aynı parayı verirsiniz. Gitmeden önce kalacağınız yerleri ayarlamaya çalışacağınızı tahmin edebiliyorum. Şimdiden iyi şanslar!

Kuba_Sokaklari

Kuba Sokaklari

Ben elektronik posta ile iki ay uğraştım beceremedim. Umarım siz başarılı olursunuz. Direk telefon açıp konuşmak emin olun daha mantıklı ama umarım karşı tarafın İngilizcesi vardır veya sizin İspanyolcanız! Çünkü, özellikle telefon ile anlaşmaya çalışmak tam bir eziyet olabiliyor ama yine de denemeye değer doğrusu.

Ayrıntılı yazılar için Küba Gezi Rehberi yazılarıma bakabilirsiniz.

Küba’da kaldığım bütün Casaları size gezdiğimiz yerleri anlatırken referans olarak vereceğim. Bu Casa’larda kalarak, Küba’da konaklama masraflarınızı düşürebiliyor olacaksınız. Yukarıdaki Küba Gezi Rehberi linkinden bakabilirsiniz.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !