Küba’da Konaklama. Küba’da Nerede Kalınır ?

Küba’da nerede konaklanır ? Küba konaklama fiyatları ne kadardır ? Bu tercih de sizin nasıl bir tatil istediğinize göre değişir. Dilerseniz otellerde dilerseniz de halkın içine karışıp Casa Particular adı verilen ve devlet kontrolündeki evlerde konaklayabilirsiniz. Fiyatlara gelince Havana ve diğer şehirlerdeki otellerin fiyatları iki kişilik oda için günlük 90Cuc – 300 Cuc arasında değişiyor ve bence gerçekten gereksiz. Ama merak etmeyin. Ben sizin için, aşağıda çok güzel bir siteden bahsedeceğim ve kolayca Küba’da konaklama işleminizi halledebileceksiniz. (Bu arada 1 Cuc 1 Dolar ederinde)

Trinidadda_kaldigimiz_Casanin_salonu.

Küba konaklama önerileri : Trinidad’da kaldığımız Casa’nın salonu.

Hazır Küba’ya kadar gelmişsiniz ne yapacaksınız oteli. Bence Casa’da konaklayın! Çünkü Küba otelleri arayanlar, çoğu zaman göremeyecekler. O yüzden Casa’larda konaklayacaklar. Peki Casa nedir ?

Bu arada artık Küba otellerini de görebiliyorsunuz. Aşağıda bahsedeceğim

Casa, aslında bildiğiniz evlerdir. Yani bildiğiniz Küba halkının yaşadığı evler özünde. Lokal bir hayat yaşamak istiyor ve Kübalıların günlük hayatlarını en ince ayrıntısına kadar görmek isterseniz, Casalar sizin ilk tercihiniz olacak. Merak etmeyin.

Bütün Casalar devlet kontrolü altındadır ve gayet güvenlidir. Gitmeden önce benim de tereddütlerim vardı ve inanın bana yine olsa yine Casalar’da kalırım.

Artık hem bu casalarda, hem de otellerde kalınabiliyor ve online rezervasyon yapabiliyorsunuz. Eskiden ülkede internet erişimi olmadığı için bu mümkün değildi.

Küba’daki tüm konaklama tesislerini KÜBA OTEL ve Konaklama seçenekleri linkine tıklayarak tek tek görebilirsiniz. Bu arada ülkede gecelik 3 Euro’ya bile konaklayacak yer var. Bilginize. Siteye geldikten sonra, sol taraftaki Tesis Tipi kısmından, istediğiniz tarz tesisi seçebiliyorsunuz. Her bütçeye uygun konaklayacak yerleri bulunuyor.

kuba_otelleri

Küba’nın olağanüstü sahilleri : Küba’da konaklama seçenekleri de oldukça fazladır.

Bu arada, Küba’daki evleri incelerken bütçenize göre bir çok seçenek de hizmetiniz de oluyor. Havuzlu evler dahi var. O derece.

Ayrıntılı yazılar için Küba Gezi Rehberi yazılarıma bakabilirsiniz.

Bu arada Casa fiyatlarına gelecek olursak : Havana diğer şehirlere göre daha pahalı. Casa fiyatları 30 Cuc – 40 Cuc arasında değişiyor.

20 – 25 Cuc’a da Casalar var tabii ki ama merkezden uzak kaldığı için vereceğiniz ulaşım ücreti ile bu fiyat anlamsız bir hâl alabilir. O yüzden fırsatınız olursa şehir merkezine yakın bir Casa’da konaklamaya çalışmanızı öneririm. Hatta bütün Havana Konaklama Tesisilerini tek tek incelemek için tıklayın. Ben orada sıralı olarak en ucuzdan en pahalıya sıraladım.

Mutlaka göz at : Küba kanser tedavisi 

Casalardaki odalarda bazen üç, bazen iki kişilik yatak olabiliyor ve bu fiyatı değiştirmiyor. İki kişi kalsanız da üç kişi kalsanız da aynı parayı verirsiniz.

Gitmeden önce yukarıda verdiğim siteden yararlanarak kalacağınız yerleri ayarlamaya çalışacağınızı tahmin edebiliyorum.

Bu arada Küba’da mutlaka gitmenizi önerdiğim şehirlerdeki bütün otelleri şehir şehir görebilmeniz için aşağıya ekliyorum :

Kuba_Sokaklari

Kuba Sokaklari

Son olarak Küba’da kaldığım bütün Casaları tek tek yazma gereği duymadım. Çünkü biliyorum ki, herkesin bütçesi kendine göre farklılık gösterebilir, beklentileri farklı olabilirdi. O yüzden, doğrudan yukarıdaki websitesini verme gereği duydum. Böylece kendi bütçenize göre Küba’da harika yerlerde konaklama planlarınız zaten yapabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

2 Yorum

    • Kartal BOZKURT

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.