Küba’da Konaklama. Küba’da Nerede Kalınır ?

Küba’da nerede konaklanır ? Küba konaklama fiyatları ne kadardır ? Bu tercih de sizin nasıl bir tatil istediğinize göre değişir. Dilerseniz otellerde dilerseniz de halkın içine karışıp Casa Particular adı verilen ve devlet kontrolündeki evlerde konaklayabilirsiniz. Fiyatlara gelince Havana ve diğer şehirlerdeki otellerin fiyatları iki kişilik oda için günlük 90Cuc – 300 Cuc arasında değişiyor ve bence gerçekten gereksiz. Ama merak etmeyin. Ben sizin için, aşağıda çok güzel bir siteden bahsedeceğim ve kolayca Küba’da konaklama işleminizi halledebileceksiniz.

Trinidadda_kaldigimiz_Casanin_salonu.

Küba konaklama önerileri : Trinidad’da kaldığımız Casa’nın salonu.

Hazır Küba’ya kadar gelmişsiniz ne yapacaksınız oteli. Bence Casa’da konaklayın! Çünkü Küba otelleri arayanlar, çoğu zaman göremeyecekler. O yüzden Casa’larda konaklayacaklar. Peki Casa nedir ?

Casa, aslında bildiğiniz evlerdir. Yani bildiğiniz Küba halkının yaşadığı evler özünde. Lokal bir hayat yaşamak istiyor ve Kübalıların günlük hayatlarını en ince ayrıntısına kadar görmek isterseniz, Casalar sizin ilk tercihiniz olacak. Merak etmeyin.

Bütün Casalar devlet kontrolü altındadır ve gayet güvenlidir. Gitmeden önce benim de tereddütlerim vardı ve inanın bana yine olsa yine Casalar’da kalırım. Hatta size de yardımı dokunması için websitelerini veriyorum. Rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayınız.

Verdiğim bu website, direk bizim Küba’da yaşayan Türk arkadaşlarımız tarafından yönetiliyor. Neredeyse 10 yıldır Küba’da yaşayan Emre Görür, böylesine güzel bir girişimde bulunmuş. Şahsen bizzat, Küba’da bir avuç yaşayan Türklerden olan Emre ile Küba’da tanıştım ve böylesine güzel bir iş yaptıklarını görünce de çok mutlu oldum.

kuba_otelleri

Küba’nın olağanüstü sahilleri : Küba’da konaklama seçenekleri de oldukça fazladır.

Aslında kurdukları bu website çok ama çok kolay bir şekilde çalışıyor. Önce, www.yesiltimsahkuba.com sitesinden otelleri inceliyorsunuz. Sonrasında ise, ülkenin doğusundan batısına dilediğiniz Casa’yı seçebiliyorsunuz. İnternet üzerinden herhangi bir ödeme yapmanıza da gerek yok.

Tek yapmanız gereken, siteye girip rezervasyon yapmanız. Sonrasında tüm ödemeyi, otele giriş yaparken gerçekleştiriyorsunuz. Görmek için tıklayınız.

Bu arada, evleri incelerken bütçenize göre bir çok seçenek de hizmetiniz de oluyor. Havuzlu evler dahi var. O derece. Hatta rehberlik hizmeti de isterseniz, direk websitelerinden iletişime geçebilir, Küba’da transfer, rehberlik gibi bir çok seyahat konusunda hizmet de alabilirsiniz. Teşekkürler Emre…

Ayrıntılı yazılar için Küba Gezi Rehberi yazılarıma bakabilirsiniz.

Bu arada Casa fiyatlarına gelecek olursak : Havana diğer şehirlere göre daha pahalı. Casa fiyatları 30 Cuc – 40 Cuc arasında değişiyor. 20 – 25 Cuc’a da Casalar var tabii ki ama merkezden uzak kaldığı için vereceğiniz ulaşım ücreti ile bu fiyat anlamsız bir hâl alabilir. O yüzden fırsatınız olursa şehir merkezine yakın bir Casa’da konaklamaya çalışmanızı öneririm.

Mutlaka göz at : Küba kanser tedavisi 

Casalardaki odalarda bazen üç, bazen iki kişilik yatak olabiliyor ve bu fiyatı değiştirmiyor. İki kişi kalsanız da üç kişi kalsanız da aynı parayı verirsiniz. Gitmeden önce yukarıda verdiğim siteden yararlanarak kalacağınız yerleri ayarlamaya çalışacağınızı tahmin edebiliyorum. Şimdiden keyifli tatiller.

Kuba_Sokaklari

Kuba Sokaklari

Bu arada, Küba’da kaldığım bütün Casaları tek tek yazma gereği duymadım. Çünkü biliyorum ki, herkesin bütçesi kendine göre farklılık gösterebilir, beklentileri farklı olabilirdi. O yüzden, doğrudan yukarıdaki websitesini verme gereği duydum. Böylece kendi bütçenize göre Küba’da harika yerlerde konaklama planlarınız zaten yapabilirsiniz. Hayal edin. Düşün peşine…

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

2 Yorum

    • Kartal BOZKURT

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.