Küba Kanser Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Küba kanser tedavisi konusunda, geçen yıl benim de dikkatimi çekti. Her ne kadar turistik bir gezi için Küba‘ya gitsem de, Küba’da iken bu mühim olayı da araştırma şansı buldum. Haberlerde sıkça duyduğumuz “Küba’da kanser tedavisi bulundu” müjdelerini duyan bir çok hasta veya yakını da, bana bu üzücü hastalık karşısında sorular soruyorlardı. Evet. Küba’da belli başlı kanser tedavisi yapılıyor. İşte bu yazımda, Küba’da kanser tedavisi fiyatlarını, Küba’ya kanser tedavisi için nasıl gidiliri aşağıda anlatacağım.

1. Küba Kanser Tedavisi Hangi Kanser Hastalıklarını Kapsıyor

Arkadaşlar. Ne yazık ki, tüm kanser hastalıklarının tedavisini kapsamıyormuş. Bunu üzülerek baştan belirteyim. Kanser tedavisi ve diğer hastalıkların tedavileri özeti ise :

 • Akciğer kanseri
 • Gece körlüğü
 • Sedef
 • Vitiligo
 • Saçkıran tedavileri

gibi rahatsızlıkların tedavisi konusunda Küba çok iyiymiş.

2. Küba’ya Kanser Tedavisi İçin Nasıl Gidilir ? 

Tatil Dükkanı

Geçen sene Küba’da Emre ile tanıştım. Yıllardır Küba’da yaşayan bir Türk kendisi. Küba’da bir çok hizmet verdiği işi vardı.

Hatta diğer yazılarımda bahsetmiştim. Yeşil timsah adında, ilk ve tek Türkçe kiralık ev servisi veren siteleri de Emre yönetiyordu. Yani bildiğiniz Küba’daki adamımız desem yeridir.

Kuba Bayrağı

Küba Bayrağı

Şimdi ise, komisyonsuz olarak kanser tedavisi için gelenlere yardımcı oluyor.

Kubadatedavi.com isimli bir de site kurdu. Küba’daki, devlete ait sağlık turizmi şirketiyle yaptığı özel anlaşma sayesinde bütün sağlık hizmetlerine hiçbir komisyon talep etmeden aracılık yapıyor.

3. Küba Kanser Tedavisi Süreci Nasıl İşliyor ?

Süreç söyle işliyor: Hasta evraklarını kubadatedavi.com ekibine gönderiyor. Onlar da Küba’daki ilgili hastaneyle bağlantıya geçerek cevabı normalden kısa sürede alıyorlar. (Bu süre inanın belli olmuyormuş ama bireysel yapacağınız başvurudan çok daha kısa sürede hallediliyormuş.)

Hastaneden onay geldikten sonra da, hastanın istediği tarih için rezervasyon yapılıyor.

Hasta bu süreç içerisinde hiçbir şekilde herhangi bir ödeme yapmıyor. (Bunu bir çok kez Emre’ye sordum. Gerçekten de öyleymiş. Yani Küba’ya gidene kadar cebinizden para almıyorlar. )

genc_gezgin

Küba kanser tedavisi hakkında merak edilenler

Hatta kubadatedavi.com’a yapılan bir ödeme de söz konusu değil. Ödeme direkt hastaneye yapılıyor. Bu fiyat da standart.

Yani dil, iletişim zorluğu gibi bir yığın engeli kendiniz aşmayı başarsanız bile ödeyeceğiniz tutar aynı.

Küba’da sağlık turizmi kapsamında verilen iki yüze yakın tedavinin tamamı ve bunların fiyatları da sitede yer alıyor.

www.kübadatedavi.com sitesinden detayları inceleyebilirsiniz

4. Küba Hangi Tedaviler Veriliyor ?

Biraz da Küba’da verilen tedavilerden bahsedeyim. Dediğim gibi aslında iki yüze yakın tedavi söz konusu, ama bunların öne çıkanları kanser, gece körlüğü (tavuk karası), sedef, vitiligo, saçkıran ve diyabetik ayak ülseri.

En dikkat çekici olanı şüphesiz kanser tedavileri. Küba, dünyadaki ilk ve tek kanser aşılarını üreten ülke. Akciğer kanseri ile baş ve boyun kanseri tedavilerinde aşı kullanılıyor.

Ama karışmasın, önleyici bir aşıdan bahsetmiyoruz. Hastalığın belli aşamalarında ve belli koşullarda uygulanabiliyor.

Akciğer kanseri aşısının etkili olduğu ABD‘de onaylanmıştı. Ayrıca her kanser türü için kullanılabilen Vidatox diye bir dil altı damlaları var. Oraya özgü bir akrebin zehrinden yapılıyor.

Küba kanser tedavisi

Şaşırtıcı şekilde özel bir teknikle Küba’da gece körlüğü (Tavuk karası) tedavi ediliyor. Oysa normalde bu tedavisi olmayan bir hastalık olarak biliniyordu.

Sedef, vitiligo ve saçkıran tedavileri plasenta temelli. Bu konularda dünyanın en etkili yöntemleri olarak biliniyorlar. Sedef için kullanılan Coriodermina ve vitiligo için olan Melagenina Plus’ın başarı oranları % 80 dolaylarında. Herhangi bir yan etkileri de yok.

Diyabet ayak ülseri için ülkemizde de Küba ilacı Heberprot-P kullanılıyor. Önümüzdeki günlerde bu tedavi ABD’de de uygulanmaya başlayacak.

Küba linkinden, Küba ile ilgili diğer tüm yazılarımı okuyabilirsiniz

Küba kanser tedavisi ve diğer TEDAVİSİ OLMAYAN hastalıklar konusunda belli başlı tedavi yöntemleri bulununca, sizinle de bu bilgileri paylaşalım istedim. Umarım hiç ihtiyacınız olmaz. Ama çaresiz kalan veya ne yapacağı hakkında bilgisi olmayanlara da, böyle bir yazı yazıp yardımcı olabilidiysek, ne mutlu…

29 Yorum

 1. Gülçin
 2. Burak
  • Deniz Pehlivan
   • Büşra Aydoğdu
   • Ilyas Altindag
 3. Ali ramazan ARICAN
 4. Adila Durusoy
 5. Nurdan
  • Deniz Pehlivan
 6. halil
 7. orhan
 8. Mustafa
 9. Erdem Arslan
 10. İbrahim Tasar
  • Gözde
 11. Yilmaz Erarslan
 12. Seda Balıkçılar
  • Deniz Pehlivan
  • Serare
 13. Ayhan özdemir
 14. nurdan
 15. Mustafa
 16. Erhan
 17. Melek
 18. Fatih
 19. Vural
 20. Ayşegül
 21. M.Demirörs