Küba Kanser Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Küba kanser tedavisi konusunda, geçen yıl benim de dikkatimi çekti. Her ne kadar turistik bir gezi için Küba‘ya gitsem de, Küba’da iken bu mühim olayı da araştırma şansı buldum. Haberlerde sıkça duyduğumuz “Küba’da kanser tedavisi bulundu” müjdelerini duyan bir çok hasta veya yakını da, bana bu üzücü hastalık karşısında sorular soruyorlardı. Evet. Küba’da belli başlı kanser tedavisi yapılıyor. Ama dediğim gibi : Belli başlı kanser hastalıkların tedavisi oluyor. Yani ne yazık ki tüm kanser hastalığı tedavisi için geçerli bir aşı henüz yok. İşte bu yazımda, Küba’da kanser tedavisi fiyatlarını, Küba’ya kanser tedavisi için nasıl gidiliri ve tedavisi /aşısı olan kanser türlerini aşağıda anlatacağım.

1. Küba Kanser Tedavisi Hangi Kanser Hastalıklarını Kapsıyor

Arkadaşlar. Ne yazık ki, tüm kanser hastalıklarının tedavisini kapsamıyormuş. Bunu üzülerek baştan belirteyim. Küba’daki kanser tedavisi olan kanser türleri özeti ise şu şekilde :

 • Akciğer kanseri
 • Gece körlüğü
 • Sedef
 • Vitiligo
 • Saçkıran tedavileri

gibi rahatsızlıkların tedavisi konusunda Küba çok iyiymiş.

2. Küba’ya Kanser Tedavisi İçin Nasıl Gidilir?

Geçen sene Küba’da Emre ile tanıştım. Yıllardır Küba’da yaşayan bir Türk kendisi. Küba’da bir çok hizmet verdiği işi vardı.

Hatta diğer yazılarımda bahsetmiştim. Yeşil timsah adında, ilk ve tek Türkçe kiralık ev servisi veren siteleri de Emre yönetiyordu. Yani bildiğiniz Küba’daki adamımız desem yeridir.

Şimdi ise, komisyonsuz olarak kanser tedavisi için gelenlere yardımcı oluyor.

Kubadatedavi.com isimli bir de site kurdu. Küba’daki, devlete ait sağlık turizmi şirketiyle yaptığı özel anlaşma sayesinde bütün sağlık hizmetlerine hiçbir komisyon talep etmeden aracılık yapıyor.

3. Küba Kanser Tedavisi Fiyatları ?

fly insta fly insta

Süreç söyle işliyor: Hasta evraklarını kubadatedavi.com ekibine gönderiyor. Onlar da Küba’daki ilgili hastaneyle bağlantıya geçerek cevabı normalden kısa sürede alıyorlar. (Bu süre inanın belli olmuyormuş ama bireysel yapacağınız başvurudan çok daha kısa sürede hallediliyormuş.)

Hastaneden onay geldikten sonra da, hastanın istediği tarih için rezervasyon yapılıyor.

Hasta bu süreç içerisinde hiçbir şekilde herhangi bir ödeme yapmıyor. (Bunu bir çok kez Emre’ye sordum. Gerçekten de öyleymiş. Yani Küba’ya gidene kadar cebinizden para almıyorlar. )

Hatta kubadatedavi.com’a yapılan bir ödeme de söz konusu değil. Ödeme direkt hastaneye yapılıyor. Bu fiyat da standart.

Yani dil, iletişim zorluğu gibi bir yığın engeli kendiniz aşmayı başarsanız bile ödeyeceğiniz tutar aynı.

Küba’da sağlık turizmi kapsamında verilen iki yüze yakın tedavinin tamamı ve bunların fiyatları da sitede yer alıyor.

4. Küba’da Hangi Tedaviler Veriliyor?

Biraz da Küba’da verilen tedavilerden bahsedeyim. Dediğim gibi aslında iki yüze yakın tedavi söz konusu, ama bunların öne çıkanları kanser, gece körlüğü (tavuk karası), sedef, vitiligo, saçkıran ve diyabetik ayak ülseri.

En dikkat çekici olanı şüphesiz kanser tedavileri. Küba, dünyadaki ilk ve tek kanser aşılarını üreten ülke. Akciğer kanseri ile baş ve boyun kanseri tedavilerinde aşı kullanılıyor.

Ama karışmasın, önleyici bir aşıdan bahsetmiyoruz. Hastalığın belli aşamalarında ve belli koşullarda uygulanabiliyor.

Akciğer kanseri aşısının etkili olduğu ABD‘de onaylanmıştı. Ayrıca her kanser türü için kullanılabilen Vidatox diye bir dil altı damlaları var. Oraya özgü bir akrebin zehrinden yapılıyor.

küba kanser tedavisi

Küba kanser tedavisi konusunda Emre’ye ulaşabilirsiniz.

Şaşırtıcı şekilde özel bir teknikle Küba’da gece körlüğü (Tavuk karası) tedavi ediliyor. Oysa normalde bu tedavisi olmayan bir hastalık olarak biliniyordu.

Sedef, vitiligo ve saçkıran tedavileri plasenta temelli. Bu konularda dünyanın en etkili yöntemleri olarak biliniyorlar. Sedef için kullanılan Coriodermina ve vitiligo için olan Melagenina Plus’ın başarı oranları % 80 dolaylarında. Herhangi bir yan etkileri de yok.

Diyabet ayak ülseri için ülkemizde de Küba ilacı Heberprot-P kullanılıyor. Önümüzdeki günlerde bu tedavi ABD’de de uygulanmaya başlayacak.

Küba’da Kanser Tedavisi Yorumları

fly insta fly insta

Kanser tedavisi masraflarını devlet mi şahıslar mı ödüyor ?

Bildiğim kadarı ile şahıslar yani kendimiz ödüyoruz. Türkiye’de benzer ilaçlar, Küba’daki fiyatlara göre 10 kat daha pahalı olabiliyor diye biliyorum.

Küba’da kanser tedavisi olanlardan başarılı sonuç alan var mı ?

Haberlerde görmüşsünüzdür. Ünlü müzisyen Arif Sağ, Küba’da kanser tedavisi oldu. Önce Türkiye’de 6 kez kemoterapi almıştı. Akabinde doktoru Küba’ya gitmesini söylemişti. Arif Sağ, bir çok röportajda, daha 5. günde Küba’da kullandığı kanser aşısı ile iyileşmeye başladığını belirtmişti. Ve Arif Sağ, Akciğer kanseri idi.

Türkiye’ye döndüğünde iyi olduğunu bir çok haberde bizzat kendisi söylemişti. İnternetten araştırıp, videolarını görebilirsiniz. Şahsen ben başarılı sonuç alan birisi olarak onu söyleyebilirim.

Küba kanser aşısı nasıl bir şey ?

Aslında bildiğiniz aşı gibi. Ama dediğim gibi sadece yukarıdaki hastalıklar için geçerli. Mesela Küba’da prostat kanseri, kalın bağırsak kanseri, meme kanseri, kemik iliği kanseri, pankreas kanseri tedavisi ve beyin tümörü tedavileri için henüz kanser aşısı bulunmuyor diye biliyorum. Yanlışsam yorumlarda yazın. Düzeltelim lütfen.

Küba kanser tedavisi ve diğer TEDAVİSİ OLMAYAN hastalıklar konusunda belli başlı tedavi yöntemleri bulununca, sizinle de bu bilgileri paylaşalım istedim. Umarım hiç ihtiyacınız olmaz. Ama çaresiz kalan veya ne yapacağı hakkında bilgisi olmayanlara da, böyle bir yazı yazıp yardımcı olabilidiysek, ne mutlu…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

37 Yorum

 1. Gülçin
 2. Burak
  • Deniz Pehlivan
   • Büşra Aydoğdu
   • Ilyas Altindag
 3. Ali ramazan ARICAN
 4. Adila Durusoy
 5. Nurdan
  • Deniz Pehlivan
 6. halil
 7. orhan
 8. Mustafa
 9. Erdem Arslan
 10. İbrahim Tasar
  • Gözde
 11. Yilmaz Erarslan
 12. Seda Balıkçılar
  • Deniz Pehlivan
  • Serare
 13. Ayhan özdemir
 14. nurdan
 15. Mustafa
 16. Erhan
 17. Melek
 18. Fatih
 19. Vural
 20. Ayşegül
 21. M.Demirörs
 22. mehmet
 23. Yurt Dışı Seyahat
  • Leyla
 24. Leyla
 25. Nurullah öz
 26. Nurullah kaçmaz
 27. Özlem
 28. kemal

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.