Brugge Nerede : Brugge’e Nasıl Gidilir

“Brugge nerede ? ” sorunuzdan önce şunu söyleyelim : Belçika’nın en meşhur 2. şehri olan Brugge, dünyanın en romantik 10 şehrinden birisi olarak biliniyor. Kanalların köprülerle buluştuğu, sokaklarında arabalardan çok bisikletlerin olduğu, yemyeşil parklarında huzura erilen çok güzel bir Belçika şehri.

1. Brugge Nerede

Brugge, diğer adı ile Brüj, Belçika’nın kuzeybatısında bulunan bir liman şehri. Kuzey Denizi’ne kıyısı olan bu şehir aynı zamanda Flaman Bölgesi’nin de başşehri.

Brugge_nerede

Brugge nerede : Brüj harita

Brüksel’den, yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Brugge, araçla veya trenle 1 saat içerisinde ulaşılabilen bir şehir. Yol üzerindeki Gent şehri de, Belçika’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi. Hatta Belçika Gent linkinden detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

2. Brugge Hakkında

Şehrin nüfusu 116.000 civarında. Ne öyle çok büyük ne de küçük aslında. Özellikle romantizm arayanların en çok tercih ettiği şehir olan Brugge, son zamanlarda Brüksel’den daha çok adını duyurmaya başladı.

3. Brugge’e Nasıl Gidilir ?

Brugge’e nasıl gidilir konusunda tüm alternatifleri tek tek aşağıda yazdım:

Brugge’e Uçakla Ulaşım : Brugge’e uçakla gidecekseniz, Türkiye’den sadece Brüksel’e uçak var. Pegasus ve THY ile Brüksel’e direk uçarak ulaşabilirsiniz.

Belçika’ya uçak bileti almadan önce, Uçak Bileti Arama Motorları yazımı okuyun derim.

Brüksel – Brugge Ulaşımı : Brüksel Uluslarası Havaalanının hemen alt katında bulunan tren istasyonundan Brugge istasyonu’na giden trene binebilir ve bir buçuk saatte Brugge’ye ulaşabilirsiniz. Bilet ve zaman çizelgesini bu adresten inceleyebilirsiniz.

Brüksel-Brugge tren bilet fiyatları ise tek yön 21,5 EUR civarında. 25 yaşın altındakilere %50 indirim var. Ayrıca seyahatinizi haftasonuna denk getirdiyseniz weekend ticket alarak daha uyguna ulaşabilirsiniz.

Brugge Gezi Haritası

Bruj Gezi Haritası : Brugge nerede

Brugge’e giden tren genellikle Gent’e de uğruyor. Gezmek için Gent de güzel bir alternatif olabilir. İlerleyen günlerde bu şehri de sizlerle paylaşıyor olacağım.

Brüksel – Brugge karayolu ile 100 km sürüyor. Yaklaşık 1 saat 20 dakikada ulaşılabiliyor. Rome2rio.com sitesinden otobüs biletlerine bakabilirsiniz.

Brugge hakkındaki daha detaylı yazım için Brugge linkine tıklayın. 

Brugge hakkında benim söyleyeceklerim bu kadar. Bu yazımda sadece Brugge nerede sorunuzu cevaplamadım, aynı zamanda elimden geldikçe Brugge hakkında bilgiler de verdim. Yukarıdaki linklerden, Brugge hakkında daha kapsamlı yazılarımı okumayı unutmayın.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.