62. Ülkem Küba’ya Benimle Gelmek İster Misin ?

Küba, çok çok uzun zamandır hayalini kurduğum bir ülke oldu. Küba’ya gitmeden önce bildiğim tek bir gerçek var : Bundan 20 sene sonra da Roma, Roma olacak ; Paris, Paris olarak kalacak; Londra, yine Londra dokusunu koruyacaktır. Ama bazı yerler vardır ki, bir daha asla eskisi gibi olmayacak. Bunlardan birisi de ne yazık ki Küba. O yüzden acele ile araştırmalar yaparken, yaklaşık 1 ay kadar Küba’da kalan arkadaşım Onur’a bu derdimi yana yakıla anlatıyorum. (Bu tur yapılmış ve tamamlanmıştır.)

hongkong

62. Ülkem Küba’ya benimle gelmek ister misin ?

“Deniz sen hiç Küba’ya gittin mi ?” dedi, Dunyada1gun.com televizyon programcısı Onur. “Yok gidemedim. Bir türlü denk gelmedi.” dedim boynum bükük bir şekilde. “E 1 Mayıs’ta biz BEYTOUR aracılığı ile gidiyoruz gelsene !” dedi. Heyecanlandım. “Valla mı !” der gibi yüzüne baktım. Sonrasında oturduk. Başladık hayaller kurmaya. 62. ülkeme, Küba’ya gidelim mi ?

KÜBA TURU DOLMUŞTUR

1. Küba’da Hangi Şehirlere Ne Zaman Gideceğiz ?

Öncelikle, bu tur TÜRSAB lisanslı firma olan BEYTOUR firması tarafından organize ediliyor. Sizin gibi ben de katılımcıyım. Sadece, böyle bir gezide beraber olalım istedim.

Uzun uzun yazmayacağım. Hızlıca sizden gelmesini tahmin ettiğim tüm soruları cevaplayacağım. Tur tarihi 28 Nisan – 8 Mayıs 2017 olacak. Tahmin ettiğim ilk sorunuz Küba’da gidilecek şehirler olsa gerek. Bunlar :

 • Havana
 • Vinales
 • Cienfuegos
 • Trinidad
 • Varadero
 • Santa Carla

rotasını izleyeceğiz. Toplamda 9 gece 11 günlük bir rota olacak.

küba_rotamiz2. Küba Şehirlerinde Nereleri Gezeceğiz ?

 • Havana : Havana’da 4 gece konaklayacağız. Klasik Havana turu yapacağız. Devrim müzesi, Capitol, Vieja Habana’daki sokakları gezeceğiz. Günübirlik olarak Vinales vadisine gideceğiz. Aynı zamanda puro fabrikasını da ziyaret edeceğiz.

Ayrıca Havana’da, hatta tüm Küba’da bolca kokteyl içeceğiz. Ernsest Hemingway’in simge barlarını dolaşacağız.  En önemlisi ne biliyor musunuz ?

1 Mayıs’ta Küba’da olacağız. Hayatımda yaşamak istediğim en önemli 10 deneyimden birisi olacak.

Havana planımız böyle olacak. Bu arada, kalacağımız oteller de belli oldu. Havana’da,1 Mayıs kutlamalarının yapıldığı Devrim meydanına sadece 500 Metre uzaklıktaki Hotel Bella‘da konaklayacağız.

Havana_Sokaklari

Havana Sokakları

 • CienfuegosTrinidad : Bu rotada 2 gün geçireceğiz. Cienfuegos şehri, ismini Devrim’in en ünlü komutanlarından Camillo’nun soyadını almış birisi. Cienfuegos sonrasında ise, Küba’nın en eski şehirlerinden birisi olan Trinidad’a gideceğiz. Burayı ben de çok ama çok merak ediyorum. Çok methettiler. Bu arada, Trinidad’da konaklayacağımız otel ise Hotel Club Amigo
 • Santa Clara – Varadero : Sırada, devrimin en önemli duraklarından biri sayılan Santa Clara şehri var. Tarih kokan bu güzel şehirde, Che Guevara’nın anıt mezarını ziyaret edecek, şehirdeki simge otelleri ve tren istasyonlarını gezeceğiz. Peki ya sonra ?
kuba_otelleri

Konaklayacağımız otelimiz ise bu kadar güzel olacak

Küba’nın en güzel denizi Varadero şehrinde. Karayipler’in masmavi denizinde 3 gün,her şey dahil konaklayacağız. Kalacağımız otelimizin fotoğrafı da tam şu şekilde

3. Küba Turu Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Öncelikle, bu tur klasik turlardaki gibi 7 gün olmayacak. Toplamda 11 gün olacak. Küba’da neredeyse 1 ay kalmış olan Onur, ki kendisi televizyon çekimleri için Küba’ya gitmişti, o da bizimle olacak ve bununla beraber, zaten yerel rehberler de yanımızda olacak.

Her şey dahil Küba turu ücreti 2.300 Dolar olacak. Ödeme, BEYTOUR firmasına yapılacak.

Bu arada, hiç bir ilave tura ücret ödemeyecekmişiz. Normal turlarda her zaman ilave bir şeyler olur. Ama bu turda öyle bir şey olmayacak. Tur firmasından alınan fiyatlara dahil olarak :

Küba - Sokakları - küba

Küba Sokakları

Fiyata dahil olan hizmetleri de belirtmek istiyorum :

 • Tüm uçak biletleri
 • Tüm konaklamalar
 • Tüm şehir turları ve müze girişleri
 • Gece hayatı turları
 • Günübirlik gezi turları (Mesela Vinaledes Vadisi turu normalde ücretli olabiliyor. Ama bu turda fiyata dahil.)

Fiyata dahil olmayan hizmetler ise :

 • 15 TL yurt dışı çıkış harcı
 • 55 Euro Küba vizesi
 • 75 Dolar rehberlik ücreti (Havaalanında rehbere ödenir.)

Uçuş bilgileri de şu şekilde olacakmış ;

İstanbul’dan Aeroflot firması ile Moskova aktarmalı Küba’ya gideceğiz. Aktarma süresi uzun olmayacak.

4. Tur İçin Kiminle İletişime Geçebilirim

Bildiğiniz gibi ben Blogger’ım. O yüzden yazılarıma odaklanıp, size bildiğim tüm bilgileri aktarabilmem için, işime devam etmem lazım. O yüzden, tur konusunda iletişim için ve tüm organizasyon detayı için aşağıda yer alan telefonlardan iletişim sağlayabilirsiniz.

Bu tur, tüm TURSAB belgeleri olan BEYTOUR firması tarafından organize ediliyor ve yönetiliyor. Aslında ben de, sizin gibi bu tura katılımcı olarak geliyor olacağım.

Derya Hanım : Telefon 0541-456-2524 ve 0542-849-32-83

Pelikanlar_ve_Varadero_Sahili

Pelikanlar ve Varadero Sahili

Olur da daha detaylı bilgiler alalım, biraz video izleyelim, yazılar okuyalım derseniz :

Onur’un websitesi Dunyada1gun.com’dan detaylı Küba çekimlerini izleyebilirsiniz. Gezi yazıları için ise ;

Sonunda gidiyoruz. Harika anılar, muhteşem fotoğraflar, her şeyden öte uzun zamandır hayali kurulan bu olağanüstü coğrafyayı, hem de 1 Mayıs gibi önemli bir tarihte görmeyi sonunda başaracak gibiyiz.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

12 Yorum

 1. hasan
 2. Hilal
  • Deniz Pehlivan
 3. Hande
  • Deniz Pehlivan
 4. Gamze
  • Deniz Pehlivan
   • Ufuk
    • Deniz Pehlivan
 5. Nihat koklu
  • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.