Mardin Otelleri: Bölge Bölge Konaklama Önerileri

Nahit taşından yapılmış evleriyle bir tablo gibi duran Mardin şehrinden ne kadar çok etkilendiğimi gezi rehberi yazımda uzun uzun anlatmıştım. Bu yazımda ise Mardin otelleri konusunu detaylı anlatmak istiyorum. Zengin bir geçmişe sahip olan Mardin’de; camiler, köprüler, kiliseler, evler ve aklınıza gelebilecek diğer tüm yapılar, Mardin’in yeraltından çıkarılan Nahit taşıyla yapılıyor. Dolayısıyla Mardin otellerinin çoğu, bu taş ile yapılmış. Hatta bazıları tarihi konak olarak geçiyor.

Bu yüzden Mardin’de konaklamak ayrı bir keyif. Özellikle Mezopotamya manzarası olan teraslı bir otelde kalıyorsanız, akşam üzeri kendinizi başka bir diyardaymış gibi hissediyorsunuz. Bu tarihi dokusu olan oteller dışında, konaklayabileceğiniz normal oteller de var. Hepsi ayrı ayrı bölgelerde bulunuyor.

Aşağıdaki videomu izlemeden Mardin gezisi planlamayın

Ben aşağıda, 3 ayrı bölgede otel önerilerinde bulundum. Ve Mardin otel fiyatlarından, gezilecek yerlere yakınlığından ve diğer özelliklerinden bahsettim. Mardin gezisine çıkmadan önce kendinize göre bir otel bulup erkenden rezervasyon yaptırmak, hem bütçenize hem de vaktinize katkı sağlayacaktır. Haydi hep beraber Mardin’de nerelerde kalabilirmişiz göz atalım :

1. Mardin’de Nerede Kalınır?

Mardine’e özellikle tatil zamanlarında, bayramlarda, özel günlerde ve hafta sonu geliyorsanız, otel işini önceden halletmeniz çok iyi olur. “Neden derseniz” buraya geldiğinizde birçok otelin dolu olma ihtimali epey yüksek.

Çünkü Mardin, özellikle son yıllarda turistin en yoğun olduğu şehirlerden birisi. Dolayısıyla erken rezervasyon hayat kurtarıyor. “Peki hangi bölgelerde neden konaklamalıyız?” diye sorarsanız hemen cevaplayayım :

Eski Mardin : En başta bahsettiğim Nahit taşlarından yapılan otellerin birçoğu bu bölgede yer alıyor. Yani Mardin’i Mardin yapan bölge, burası. Zaten gezilecek yerlerin büyük bir kısmı, Eski Mardin’de. Burada otel fiyatları yüksek ve orta halli. İyi bir otelde kalsanız bile, bazen su sorunu olabiliyor. Eski Mardin, yamaca kurulan bir yerleşme olduğu için su tankerle belli zamanlarda geliyor.

Eski mardin otelleri

İşte Eski Mardin otelleri genel olarak anayol olarak geçen 1. cadde üzerinde ya da Mardin’in daracık ara sokaklarında bulunuyor

Hatta ara sokaklarda dolaşırken birçok evin damında su deposu görürsünüz. Ama merak etmeyin, öyle büyük bir sıkıntı değil bu. Bir şekilde çözülüyor. Sadece araç park etme meselesi biraz yorucu olabiliyor. O da bölgenin yapısından kaynaklanan bir durum. Sokaklar çok dar.

Ama yine de imkan varsa Eski Mardin bölgesini tercih edin derim. Birçok yeri yürüyerek rahatça gezersiniz ve şehri hem gece hem de gündüz keşfetme şansınız olur.

Gün batımında izlemeye doyamayacağınız Mezopotamya manzarasından bahsetmiyorum bile…

Midyat : Bu bölge Mardin’in minyatürü olduğu için burada da taştan yapılan güzel oteller var. Eski Mardin ile mesafesi 1 saat. Yine otel fiyatları yüksek ve orta halli olarak değişiyor.

İlkbahar zamanında çok güzel olsa da biraz kalabalık olabiliyor. Bu yüzden hafta içi gelirseniz daha rahat gezersiniz. Burada harika Süryani şarapları içip meşhur telkari işi takılardan alabilirsiniz. Midyat ve çevresi için 1 gün yetiyor ama bu bölgeyi sona bırakıp 1 gece konaklayabilirsiniz.

Mardinde nerede kalinir harita

Mardin otellerinin yoğun olarak olduğu bölgeler bu şekilde

Yeni Mardin (Yenişehir) : Bu bölge, Eski Mardin’in aşağısında bulunan, normal evlerin ve sitelerin olduğu bir alan. Şehrin merkezi olarak da geçiyor. Gezilecek yer yok ama konaklanacak oteller var. Tabii Eski Mardin ve Midyat’taki gibi taş oteller değil. Eski Mardin’e uzaklığı araç ile 10 dakika. Bölgede yemek yenilecek güzel restoranlar var.

Ayrıca Mardin otelleri arasındaki Hilton gibi seçenekle, bu bölgeye daha yakın. Eğer şehre ilk gelişiniz değilse, bu bölgede konaklamanızı öneririm. Ama ilk gelişinizse, Eski Mardin bölgesi şehrin ruhunu daha iyi hissettirecektir.

Bu arada otelinizden uzaktaki gezilecek yerlere gitmek için araç kiralamak çok işinize yarayacaktır. Ben araç kiralayarak gezdim ve günüm çok dolu geçti. Özellikle vakti kısıtlı olanlara öneririm. Şu linkten araç kiralama fiyatlarını inceleyip rezervasyon yapabilirsiniz.

Eski Mardin Otelleri

Eski Mardin bölgesini tercih edenler için, aşağıda bir liste çıkarmak istedim. Bu oteller puanı yüksek olup insanların genel olarak memnun kaldığı yerler.

Gezilecek yerlerin birçoğu Eski Mardin’de olduğu için en çok otel, bu bölgede yer alıyor. Ama belirtmeliyim ki Eski Mardin otelleri taş yapılar olduğu için diğer otellere göre daha soğuk olabiliyor.

Ayrıca bazıları penceresiz ya da penceresi küçük odalar olabiliyor. Ya da yukarıda belirttiğim gibi su buraya tankerle geldiği için sıkıntı yaşanabiliyor.

Ama bu bölgede genel olarak böyle. Bu yüzden çok iyi bir yerde kalmıyorsanız, aklınızda bu dezavantajlar olsun. Tabii siz gezinize odaklanın. İnanın hiç biri rahatsız etmeyecek. Çünkü hepsi, bir bütünün parçası. İyisiyle ve kötüsüyle…

Şehri daha iyi tanımak için Mardin gezi rehberi yazımı mutlaka okuyun. Çok işinize yarayacak.

Mardius Tarihi Konak 

Mardius Tarihi Konak

Fotoğraf kaynak : www.mardiushotel.com

Eğer bütçeniz varsa, hiç düşünmeden Mardius butik otelini tercih edin derim. Kendinizi Mezopotamya’nın o derin tarihinin içerisinde hissedebileceğiniz harika bir konaklama alternatifi. Burası, Mardin’in en eski yapılarından biri. Tam 700 yıllık tarihi var. Konaktaki tüm malzemeler, aslına sadık kalınarak döşenmiş. Mezopotamya’nın büyüleyici manzarasına hakim konakta, ödüllü şeflerin yöresel lezzetlerini tadabiliyorsunuz. Fiyat 2 kişi gecelik 1000 TL’nin üzerinde oluyor. Tripadvisor puanı, 5,0

 • Mardin yöresel gurme kahvaltısı dahil
 • Ulu Cami 1 dk, Mardin Müzesi 5 dk, Kırklar Kilisesi 7 dk yürüme mesafesinde
 • 700 yıllık konak
 • Manzaralı teras
 • Gidiş-dönüş havaalanı servisi (ücretli)
 • 0-6 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Selçuklu Konağı

Selçuklu Konağı Mardin

Fotoğraf kaynak : www.selcuklukonagi.com

Bu otel, dönemsel tüm özellikleri üzerinde taşıyan tarihi bir konak. Ve bütçeniz yeterli olursa, 2. olarak Selçuklu Konağı’nda kalmanızı tavsiye ederim. Orijinal görüntüsü ile birlikte; kral, deluxe, klasik ve single olmak üzere 10 adet VIP odası mevcut. Mardin’in daracık sokaklarından 80 metre yürüyüş mesafesiyle ulaşacağınız konakta en seveceğiniz şeylerden biri, muazzam Mezopotamya manzarası olacaktır. Ayrıca sabahları yapacağınız tam kahvaltısı da çok zengin. Ama Mardin otelleri içerisinde yüksek fiyatlı olanlardan birisi. Fiyat, 2 kişi gecelik 1000 TL üzerinde. Tripadvisor puanı, 5,0

 • Zengin tam kahvaltı dahil
 • 1712’den bu yana
 • Manzaralı açık teras ve bahçe
 • Zinciriye Medresesi 2 dk, Ulu Camii 4 dk, Sabancı Kent Müzesi 4 dk yürüme mesafesinde
 • Otopark yok
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Reyhani Kasrı Hotel

Reyhani Kasri Hotel

Fotoğraf kaynak : www.reyhanikasri.com.tr/

Eski Mardin’in tam ortasında, 1. cadde üzerinde bulunan Reyhani Kasrı, yine taş işçiliği ile Mardin’deki tarihi ruhu size yansıtan otellerden birisi. Mezopotamya ovasına hakim çeşitli odaları bulunuyor. Ayrıca şehri seyredip Mardin’e özgü yemekleri tadabileceğiniz Teras Restoran & Cafe’si var. Merkezi konumda olduğu için gezilecek birçok yere yürüme mesafesinde yer alıyor. Fiyatlar normalin biraz üzerinde (300-500 arası) Tripadvisor puanı, 4,5

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Teraslı manzaralı restoran
 • Zinciriye Medresesi ve Sabancı Müzesi 3 dk, Ulu Camii ve Mardin Müzesi 8 dk yürüme mesafesinde
 • Ücretsiz otopark imkanı
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Çiftler için evlilik şartı aranıyor
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

İzala Hotel 

İzala Hotel

Fotoğraf kaynak : www.izalahotel.com

1950 yıllarında halk evi olarak kullanılan tarihi bina, restorasyon ile birlikte 2013 yılında Mardin otelleri arasına katılmış. 1. cadde üzerinde bulunan otelde, otantik atmosfere sahip odalar mevcut. Biri teraslı ve Mezopotamya manzaralı olmak üzere 3 tane restoranı var. Bu restoranlarda hem Mardin’in yöresel lezzetlerinin hem de Dünya mutfağından seçilen yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Fiyatları normalin biraz üzerinde (300-600 TL arası). Tripadvisor puanı, 4,5

 • Kahvaltı dahil
 • Teraslı manzaralı restoran
 • Ücretsiz otopark imkanı
 • Ulu Camii, Zinciriye Medresesi ve Sabancı Şehir Müzesi’ne 5 dk yürüme mesafesi
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 0-6 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz
 • Engelli rampası ve tuvaleti
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Kaya Ninova Hotel

Kaya Ninova Hotel

Fotoğraf kaynak : www.kayaninovaotel.com

Yine Mardin’e özgü taş konaklardan biri olan Kaya Ninova, 1. cadde üzerinde, Eski Mardin’in tam ortasında yer alıyor. Bu sebeple birçok gezilecek noktaya eşit yürüme mesafesinde. Yöresel yemekleri tadabileceğiniz teraslı, manzaralı restoranın dışında, bir de kapalı restoranı mevcut. Standart ve deluxe odaları bulunuyor. Fiyatları ortalamanın bir tık üzerinde (250-500 TL). Tripadvisor puanı, 4,5

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Teraslı manzaralı restoran
 • Tesis dışında ücretli otopark
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Ulu Cami 2 dk, Zinciriye Medresesi 3 dk, Mardin Müzesi 4 dk yürüme mesafesinde
 • 0-6 yaş arasındaki çocuklara ücretsiz
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Gazi Konağı Hotel 

Gazi Konagi Mardin otelleri

Fotoğraf kaynak : www.facebook.com/mardingazikonagi

Hem taş odalarının hem de modern odalarının bulunduğu Gazi Konağı, 1 caddenin sonunda yer alıyor. Otelin en avantajlı tarafı, Mardin’de araç park etme sorununa karşılık, ücretsiz büyük otopark hizmetinin olması… Gazi Konağı’nda taş odaların manzarası olmasa da terasından muazzam manzarayı izleme fırsatınız oluyor. Fiyatlar normal (200-300 TL) Tripadvisor puanı, 4,5

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Manzaralı açık teras ve bahçe
 • Sabancı Kent Müzesi 1 dk, Zinciriye Medresesi 5 dk, Ulu Cami 9 dk yürüme mesafesinde
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 0-2 yaş çocuklara ücretsiz, 3-12 yaş %50 indirimli
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Büyük Mardin Oteli

Büyük Mardin Oteli

Fotoğraf kaynak : www.buyukmardinoteli.com.tr

Mardin otelleri arasından burası çok fazla sorulduğu için eklemek istedim. Bu kadar sorulmasının en büyük nedenlerin biri, Mardin’in ilk otellerinden biri olması ve Eski Mardin’deki otellerden ayrı olarak açık alanda bulunup manzarasının güzel olması. Ama bu güzel özelliğinin yanında otelin puanı biraz düşük. Eğer Büyük Mardin Oteli’ne gitmeyi düşünüyorsanız, önceden araştırma yapın derim. Fiyatı normal ve üzeri (250-350 TL arası). Tripadvisor puanı, 2,0

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Manzaralı teras
 • Kırklar Kilisesi 11 dk, Mardin Müzesi ve Kasımiye Medresesi 14 dk yürüme mesafesinde
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Eski Mardin’e biraz uzak

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Merdin Butik Hotel 

Merdin butik otel

Fotoğraf kaynak : merdinhotel.com

Ermeni mimarisiyle inşa edilmiş butik otel, tam 500 yıllık bir tarihe sahip. 2017 yılında restorasyonu tamamlanıp Mardin otelleri arasında faaliyete başlamış. Teraslı ve Mezopotamya manzaralı butik otelin tüm odaları kubbe tavanlı. Terasında güzel bir cafe ve Mahsen Restaurant bulunuyor. Tavsiyem, Eğer 1 geceden fazla konaklama yapacaksanız, pencereli ve daha büyük odaları tercih etmeniz yönünde olacaktır. Fiyatları uygun (100-250 TL arası). Tripadvisor puanı, 4,0

 • Tam kahvaltı dahil
 • 500 yıllık
 • Otopark yok
 • Manzaralı açık teras
 • Zinciriye Medresesi 7 dk, Ulu Camii 8 dk yürüme mesafesinde
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Hayvan dostu
 • 0-6 yaş çocuklara ücretsiz
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Midyat Otelleri

Midyat bölgesinde konaklamayı tercih ediyorsanız, bunu Eski Mardin bölgesini gezdikten sonra yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü gezilecek yerlerin bir çoğu Eski Mardin’de bulunuyor.

Ve Midyat’a uzaklığı araç ile 1 saat sürüyor. Tabii Midyat ve çevresini gezmek için de 1 gününüzü ayırmanız gerek. Belki 1 gece konaklayabilirsiniz.

Burası Eski Mardin’in küçültülmüş hali olduğu için oteller taş yapı. Ama otel seçeneği, Eski Mardin kadar yoğun değil. Haydi hep beraber Midyat’ta nerede kalınır ona bakalım :

Kasr-ı Nehroz  Otel

Kasri Nehroz Otel

Fotoğraf kaynak : www.tripadvisor.com.tr

Midyat’ın otantik, nezih ve dekorasyonu hoş otellerinden birisi. Geçmişe tanıklık etmiş olması, taş yapıyı daha bir anlamlı kılıyor. Midyat’ın tarihi evlerine, çarşısına yürüme mesafesinde olması güzel bir avantaj. Otelin su ve ışık oyunlarına sahip olan havuzlu avlusu, yöresel lezzetlerin ve gerçek Süryani Şarabı’nın olduğu restoranı ve bir burcun altında yer alan cafe & barı bulunuyor. Fiyatlar normal ve üzeri (200-400 TL) Tripadvisor puanı, 4,5

 • Kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Midyat eski kente 5 dk yürüme mesafesi
 • Havuzlu avlu
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 6-12 yaş arası çocuklara indirimli konaklama
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Midyat Gap Otel

Midyat Gap Otel

Fotoğraf kaynak : www.tripadvisor.com.tr

Burası da şehre özgü taşlarla yapılmış bir otel. 28 odalı tesis, oda kahvaltı olarak hizmet veriyor. Otelde akşamları çay kahve ikramı yapılıyor. Bina yenilendiği için birçok değişiklik ve düzenleme yapılmış. Ayrıca Midyat çarşıya kısa bir yürüme mesafesinde yer alıyor. Teras cafe ve restoranının bulunduğu otelin fiyatları normal ve üzeri. (150-300 TL arası) Tripadvisor puanı 4,0

 • Kahvaltı dahil
 • Otopark yok
 • Midyat Konukevi 8 dk, çarşı 6 dk yürüme mesafesinde
 • Çatı katında teras
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 2 yaşa kadar ücretsiz, 5 yaşına kadar 1 çocuk ücretsiz
 • Merkezi

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Turabdin Hotel 

Turabdin Hotel

Fotoğraf kaynak : www.turabdinhotel.com

Midyat Katori taşından yapılan ve Süyani mimarisinin özelliklerini taşıyan Turabdin Otel’in dış görünümü sarayı andırıyor. On dokuz odalı otel, manastır yolu üzerinde ve merkeze yürüme mesafesinde yer alıyor. Bahçesi geniş bir alana yayıldığı için düğün, nişan gibi organizasyonlar da yapılıyor. Oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veren otelin fiyatları normal ve üzeri (200-500 TL arası). Tripadvisor puanı, 3,5

 • Kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Midyat Konukevi 12 dk, tarihi evlere 7 dk yürüme mesafesinde
 • Teras ve bahçe
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 2-6 yaş çocuklar ücretsiz

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Shmayaa Hotel 

Shmayaa Otel

Fotoğraf kaynak : www.tripadvisor.com.tr/

1600 yıllık konağın restore edilerek hizmete sunulduğu Shmayaa Otel, gümüşçüler çarşısının hemen üzerinde, kiliselerin tam ortasında yer alıyor. Oda-kahvaltı olarak hizmet veren otelin bünyesinde restoran da bulunuyor. Süryani şarapları tadabileceğiniz otelin güzel bir terası da var. Balayı odaları da mevcut. Fiyatlar ortalamanın biraz üzerinde (300-1000 TL). Tripadvisor puanı, 4,0

 • Kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Midyat çarşıya 5 dk, tarihi eski evlere 1 dk yürüme mesafesinde
 • Geniş teraslı
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • 2 yaşına kadar bebekler ücretsiz, her oda için 6 yalına kadar 1 çocuk ücretsiz
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Yeni Mardin Otelleri (Yenişehir)

En başta söylediğim gibi bu bölge, Eski Mardin’in aşağı tarafında, araçla 10 dakikalık mesafede bulunuyor. Yani eski şehre yürüme mesafesinde değil. Aslında toplu taşıma imkanı var ama aracınız varsa daha rahat edersiniz.

Eğer Mardin otelleri arayışınız lüks ya da pansiyon odaklıysa, bu bölgede konaklayabilirsiniz. Tabii yukarıda önerdiğim oteller gibi tarihi ruhu taşıyan taş otel yok. Ama çok fazla konaklama yeri olmasa da hem lüks hem pansiyon gibi seçenekleri görebilirsiniz.

Ramada Plaza by Wyndham Mardin (Erdoba Elegance)

Ramada Plaza Mardin otelleri

Fotoğraf kaynak : www.ramadaplazamardin.com

Önceden Erdoba Elegance Mardin olarak geçen otelin adı 2019’da Ramada Plaza olarak değişmiş. 5 yıldızlı olan otelin aktivite salonları, SPA hizmetleri, açık-kapalı yüzme havuzları, fitness gibi imkanları mevcut. Ayrıca açık ve kapalı alana sahip restoranları da var. Otelde sadece oda konaklaması yaparsanız fiyat daha uygun oluyor. Oda-kahvaltı olursa fiyat bir tık yükseliyor. Otel, merkeze giderken, Mardin-Batman yolu üzerinde. Fiyatlar 300 TL’den başlayıp 700’e kadar çıkabiliyor. Tripadvisor puanı 4,5

 • “Sadece oda” ve “oda-kahvaltı” seçeneği
 • Ücretsiz otopark var
 • Eski Mardin’e araçla 10-15 dk
 • Havuz, SPA, fitness hizmeti, Türk hamamı
 • Engelsiz odalar
 • 2 restaurant, 1 cafe ve lobby bar (alkol yok)
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsiz

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Mesopotamia Garden Hotel

Mesopotamia Garden Hotel

Fotoğraf kaynak : mesopotamiagardenhotel.com/tr/

Ramada Plaza ile aynı hizada olan Mesopotamia Garden, 2019 eylül ayında hizmete açılmış. Bu yüzden her şey yeni ve temiz. Otelin açık büfe kahvaltısı, havuzu ve alakart restoranı bulunuyor. Eski Mardin bölgesine araçla 6 dakika ama yürüyerek biraz uzak. Kahvaltı dahil konseptiyle hizmet veren otelin fiyatları normal (200-300 TL). Tripadvisor puanı, 5,0

 • Kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark
 • Eski Mardin’e araçla 6-7 dakika
 • Açık havuz (sezonda giriliyor)
 • Engelsiz odalar
 • Havuzbaşı restaurant
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Her bir oda için 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsiz
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Hilton Garden Inn Mardin

Hilton mardin otelleri

Fotoğraf kaynak : www.tripadvisor.com.tr/

Eski Mardin ile Yenişehir arasında kalan Hilton, sakin bir konuma sahip. Yürüyerek 2 bölgeye de uzak ama araç ile yakın sürüş mesafesinde bulunuyor. Otelde kapalı havuz, spor merkezi, restoran ve bar gibi imkanlar var. Ayrıca 24 saat açık marketi mevcut. Toplantı ve düğün gibi organizasyonlar da yapılıyor. Kahvaltı dahil konseptiyle hizmet veren otelin normal ve üzeri (250-500 TL) Tripadvisor puanı, 4,0

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Eski Mardin’e araçla 15-20 dk (aslında 7-8 dk da dönüş olmadığı için biraz uzuyor)
 • Kapalı havuz & jakuzi & spor salonu
 • Engelsiz odalar
 • A La Carte restaurant ve bar (alkol var)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Havaalanı ulaşım hizmeti (ücretli)

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

AZD House Hotel

Azd mardin otelleri

Fotoğraf kaynak : www.facebook.com/azdhousehotel

Yeni Mardin’in merkezi semtinde yer alan otel, alışveriş yerlerinin ve restoranların tam ortasına konumlandırılmış. AZD House’un ücretsiz Türk hamamı, spor salonu ve açık otoparkı bulunuyor. Ayrıca ücretli A La Carte restaurant, kese-köpük ve masaj hizmetleri var. Aracınız olmasa bile otel şehir içinde yer aldığı için Eski Mardin’e dolmuşlarla da gidilebilir (3-4 TL). Fiyatlar normal (100-300 TL) Tripadvisor puanı, 4,5

 • Kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark ve vale
 • Türk hamamı ve spor salonu hizmeti
 • SPA, kese-köpük & masaj (ücretli)
 • A La Carte Restaurant hizmeti (ücretli)
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • 0-6 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklara ise %45 indirimli
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Yay Grand Otel

Yay Grand Otel

Fotoğraf kaynak : www.yaygrand.com

Yay Grand Otel, Yeni Mardin’in bitimine yakın, Diyarbakır yolu üzerinde bulunan bir yer. Bu otelde özellikle GAP turu ya da Mardin turu ile gelenler daha sık konaklıyor. Bu yüzden bireysel konaklamalarınızda tur otobüslerinin otele giriş çıkış yaptığını görebilirsiniz. Kapalı ve açık yüzme havuzuna sahip olan otelin birkaç adet de su kaydırağı var. Türk hamamı, fitness, sauna ve jakuzi gibi sosyal imkanları da mevcut. Ayrıca; Kral dairesi, Junior suit, Suit, Aile ve Standart olmak üzere 289 oda kapasitesine sahip. Fiyatları normal ve üzeri (250-600 TL) Tripadvisor puanı 3,0

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark
 • Yenişehir’e araçla 5-10 dk, Eski Mardin’e 15 dk
 • Türk hamamı, fitness salonu, sauna imkanı
 • Açık ve kapalı havuz
 • A La Cart Restaurant (ücretli)
 • Havaalanı servisi (ücretli)
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • 2 yaşına kadar bebekler ücretsiz, 6 yaşına kadar 1 çocuk ücretsiz

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Artuklu Otel

Artuklu otel mardin otelleri

Fotoğraf kaynak : www.tripadvisor.com.tr/

Burası da Diyarbakır yolu üzerinde, şehrin biraz dışında yer alıyor ama çoğu kişi memnun kaldığı için eklemek istedim. Gidenler, fiyata göre otelin çok temiz ve yeni olduğunu düşünüyor. 30 odadan oluşan tesis akaryakıt istasyonunun üzerinde ama fiyatları çok uygun (100-200 TL arası). Özellikle aracınız varsa ve Eski Mardin bölgesinde kalmayı düşünmüyorsanız, Artuku Otel’de konaklamayı düşünebilirsiniz. Tek kişilik odaları da mevcut. Tripadvisor puanı, 5.0

 • Açık büfe kahvaltı dahil
 • Ücretsiz otopark var
 • Eski Mardin araçla 15-20 dk, Yenişehir 10 dk
 • 0-6 yaş ücretsiz, 7-12 yaş arası çocuklara ise %25 indirimli
 • Evcil hayvan kabul edilmiyor.
 • Çiftler için evlilik şartı aranıyor

Oteli incelemek ve rezervasyon yapmak için tıklayınız

Yenişehir apart ve pansiyonlar

Eğer bütçeniz kısıtlıysa, Yeni Mardin’de birkaç tane pansiyon ve apart otel bulunuyor. Konaklamadan beklentiniz çok yüksek değilse, aşağıdaki Mardin pansiyon ve apart otellerini tercih edebilirsiniz :

Apart otelleri isminin üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz :

Mardin otelleri yukarıda ayırdığım gibi 3 bölgeden ibaret. Mardin otel fiyatları eski bölgede biraz daha yüksek Ama Mardin’in ruhunu en çok yansıtan bölge, burası. Ayrıca gezilecek yerlere de yakın. Tabii bütçesi kısıtlı olanlar için Yeni Mardin bölgesinde de uygun fiyatlı yerler mevcut. Mardin’in daha küçültülmüş ve şirin hali olan Midyat bölgesindeki oteller de Eski Mardin gibi taş yapı. Başta söylediğim gibi ilk defa gelenler, Mardin’in o tarihi ruhunu daha iyi yaşamak için eski bölgeyi tercih edebilir. Umarım bu rehber, sizler için faydalı olmuştur. Eğer sorularınız olursa, aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan sorularınızı iletebilirsiniz. Hayal edin, düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.