Takip Ettiğim En İyi Gezi ve Seyahat Blogları

Bu yolda bana örnek olan, uyanmamı sağlayan 100’den fazla hem yurt içi hem de yurt dışı gezi blogları ve seyahat blogları yazarlarından yararlandım. Sadece gezi siteleri değil, bir çok farklı seyahat kaynağına dair her şeyi bulduğum ve emeklerine hayran olduğum bu kişilere sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Umarım sizler de, dünyanın dört bir yanına seyahat ederken, bu sırt çantalı gezginlerin deneyimlerinden kolayca yararlanır, çok uzun zamandır hayalini kurduğunuz ülkelere ucuz ve ekonomik bir şekilde seyahat etmenin yollarını öğrenir, en yakın zamanda hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

Bu arada, eğer siz de hemen altta sıraladığım en iyi gezi bloglarından feyz alıp, bir gezi blogu açmak istiyor fakat blog açma ile ilgili hiç bir şey bilmiyorsanız, blog nasıl açılır başlıklı yazı oldukça sağlıklı bir başlangıç noktası olacaktır. Lafı çok uzatmadan, başlıyorum en çok sevdiğim gezi blogları listesini anlatmaya.

Seyahat Blogları ve Gezi Blogları

Bir kez daha söylemek istiyorum : Şu andan itibaren listeleyeceğim tüm gezi blogları, kendimce en iyi bulduklarım.

iguazu_selaleleri

İguazu Şelaleleri : Brezilya

Bu blogların daha nicesi var. O yüzden, sizlerin de önermek istediğiniz gezi blogları var ise, lütfen yorum kısmına yazınız. Hayatımıza dokunan tüm blog yazarlarına selam olsun.

1-www.baskaturlubirsey.com 

Sanırım bu gezi furyasının başlamasına sebep olan en güzel insanlar Özcan’ın ve İsmail’in kurduğu websitesi.Özellikle Asya ve Güney Amerika kıtaları hakkında çok güzel yazılara ulaşabilirsiniz.

Hatta bir de kitapları var : Adı “Başka Türlü Bir Şey”. Dünya turu maceralarındaki tüm anılarını anlattıkları kitaplarını, bir çok mağazada bulabilirsiniz. Darısı, başıma…

2-https://yoldaolmak.com 

fly insta fly insta

Kemal Kaya, bu ülkedeki en iyi gezi yazılarını  yazan kişidir. Hayatını artık tamamen gezmeye adamış bir gezgin. Özellikle Asya ve Okyanusya kıtaları hakkında geniş çaplı, nadir bulunan yazılara ulaşabilirsiniz.

Jaipur-Hindistan

Jaipur-Hindistan : Gezi blogları

Ayrıca gezerken gerekli olan temel bilgi ve yöntemleri de detaylıca sitesinde anlatıyor. Gezi blogları içerisinde, bana göre en çok emek vermiş kişidir.

3-Blog.obilet.com

Türkiye’nin en iyi uçak ve otobüs bileti arama motoru uygulaması, nasıl oluyor da bu kadar iyi bir gezi blogu yaratabiliyor, inanın ben de anlayamıyorum.

Ama Obilet ekibi o kadar güzel bir seyahat blogu kurmuş ki, tüm içerikler ve deneyimler özgün. Binlerce sayfa yazı ve bilgi içerisinde, insan neredeyse aradığı çoğu şeyi bulabiliyor Obilet’te de. O yüzden, seyahate çıkmadan önce mutlaka bir göz atın derim.

4-www.gezimanya.com 

fly insta fly insta

Bir yere gitmeden önce mutlaka ama mutlaka bu siteye göz atın derim. Türkiye’deki en geniş çaplı seyahat sitelerinden.Ayrıntılı olarak çoğu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Hangi ülkeye nasıl gidilir, ne yenir, oraya kadar gitmişken başka nereye gidilir gibi daha onlarca sorunuzun cevabını tek tek cevaplıyorlar.

5-www.celebialper.com 

Çok enteresan yerlere (Kuzey Kore,Svaziland) giden Alper, gezme yöntemleri hakkında çok geniş bilgilere sahip yazılar yazıyor. Bir yere gitmeden önce kesinlikle sitesine göz atmalısınız.

kyoto - japonya - gezi - blogu

Kyoto-Golden Pavilion

Benim,özellikle Güney Amerika seyahatimde çok ama çok yararlandığım bir site oldu. Aklıma gelen tüm soruların cevaplarını, Alper’in sitesinde tek tek buldum.

6www.kesfetsene.com

Barış ve Taflan, genellikle Avrupa ve Ortadoğu’da gezdikleri ülkelere ait geniş çaplı gözlemlerini anlatıyorlar.

Bununla beraber, bu zamana kadar başlarından geçen olayları, deneyimlerini ve seyahat yöntemlerine ilişkin oldukça faydalı bilgileri websitelerinde paylaşıyorlar.

7-www.varunagezgin.com

Sadece gezmeyip aynı zamanda Ankara, İzmir, Eskişehir gibi şehirlerde  cafeleri olan ve çalışanlarının hepsinin gezginlerden oluştuğu muhteşem grup.

Ölüdeniz-Fethiye

Hatta Arjantin’de, güzel bir yemek yemek için esnaf lokantası tarzı bir yere gitmiştim. Türkiye’den geldiğimi söylemiştim ve Varuna Gezgin ekibinin de o restorana geldiğini hatta duvarda asılı olan amblemlerini gösterdiler. Adamlar heryere gitmişler yahu !

8-www.kesfetsek.com

Buğra, bu zamana kadar gittiği 4 kıta ve 22 ülkeye dair tüm anılarını ve deneyimlerini Kesfetsek adlı websitesinde paylaşıyor.

Tac Mahal-Agra-Hindistan

Tac Mahal-Agra-Hindistan

Harika anlatımı ve bilgilendirici önerileri ile, benim de çok sevdiğim seyahat bloglardan birisi. Özellikle ABD ve 15’den fazla Avrupa ülkesine dair anılarından yararlanmak için görülmeli.

9-www.oitheblog.com

Özellikle Avrupa’ya seyahat edecekseniz ve sanat aşığı iseniz mutlaka göz atmanız gereken site. Öykü Doğan ve İdil Atayın kurduğu bu sitede, şehirlerin bilinen yanlarının yanında gizli kapaklı köşelerini de tek tek anlatmalarına şahit olacaksınız.

en iyi gezi blogları oitheblog

Yazılarını oitheblog.com adlı websitelerinden okuyabilirsiniz. Bu ara Uruguay civarındalar.

Birde Oİ ismi, kurucularının isimilerinin baş harflerinden geliyor. Uzunca bir süre, bu sorunun cevabını aramıştım doğrusu.

10-www.simdigezelim.com 

130’dan fazla ülkede bulunmuş olan Başar Kurtbayram’ın gezi notlarını yazdığı websitesi. İnsan onun yazılarını ve gittiği yerleri gördükten sonra, ne kadar yolun başında olduğunu anlıyor.

transit_vize

Kyoto-Japonya

Sadece websitesi değil aynı zamanda gezilerini anlattığı kitapları da olan abilerimizden. Örneksin. Rehbersin. Adamsın…

11-www.ayagimintozuyla.net

Ege bölgesinde yaşayan Melike Kutlay Cengiz’in kurmuş olduğu ve eşi ile gittiği ülkelere ait yazılarını kaleme aldığı blogda, bir şehirde yapılması gereken hemen hemen herşeyi ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Stockholm İsveç

Stockholm İsveç

12-www.uzakrota.com

Bu iş ekip işi derler ya. İşte Uzakrota Gökhan da, bu ekibin başındaki kişi.Hatta baya büyük bir ekibin başındaki kişi.

Paris Fransa

Paris Fransa : Seyahat blogları

Dünyanın dört bir yanından derledikleri seyahat bilgileri, öneriler, yararlı kaynaklar hakkında sürekli ve düzenli bilgiler paylaşan harika bir ekibin yönettiği çok güzel bir site. Özellikle öğrenmeye aç benim gibi kişilerin, her gün göz gezdirdiği bir kaynak.

13-www.gezentianne.com

Geçenlerde bir arkadaşım isyan etmişti; “Çocuklarla nereye gidicez allahını seversen!” demişti. Alın işte size evli-barklı-çocuklu bir örnek anne.

en_guzel_yerler

Phi Phi Adası-Tayland : Seyahat blogları

Hemde neredeyse 50 ülke ve 200’e yakın şehire gitmiş bir anneden bahsediyorum. Özellikle çocukla gezecek olan ailelerin mutlaka göz atması gereken güzel bir kaynak.

14.www.nomadictmatt.com 

Aslında bu blog ingilizce ve Matt adında ABD’li bir seyahat aşığı tarafından kurulmuş. Matt, “Nasıl seyahat edilir, nerelere gidilir, neler yenir ?” gibi bir çok konuda inanılmaz açıklayıcı bilgiler sunuyor.

Kayangan Gölü-Coron-Filipinler : Seyahat blogları

Hatta bildiğim kadarıyla, sadece ABD’nin değil, tüm dünyanın en iyi seyahat bloggerlarından birisi olarak biliniyor. Benim de en sevdiğim yabancı kaynaklardan.

15.www.gurmex.com

Olay sadece yurt dışına gitmek mi, yoksa o ülkeyi yaşamak mı ? Hele yemeklerini ! İşte Emrah ve ardındaki dev kadrosu, duyduğuma göre 8 kişilik bir ordularmış, bu işin piri olmuşlar ve gittikleri bütün ülkelerdeki hatta şehirlerimizdeki yemeklerin hepsini, hangi restoranda yenmesi gerektiğini, nasıl yenmesi gerektiğini tek tek sitelerinde anlatmışlar.

gezi - yemek - bloglar

Yurtdışında yemek mühimdir. Gezi blogları bu konuda en büyük kaynağımız ve rehberimiz

Bir yerlere seyahat planı yapmadan önce, özellikle yemek konusunda hassassanız mutlaka sitelerine bir göz kırpın derim.

16. www.gezipgordum.com

Sami, bana göre Türkiye’nin en en en iyi seyahat bloggerlarından birisi. Gittiği yerleri en ince ayrıntısına kadar yazıp; herhangi bir mekana giriş fiyatından tutun da; oraya en kolay nasıl gidilir, nereler görülmelidir, kaça mal olur gibi, bildiği her şeyi blogunda satır satır işliyor. Türkiye’de, belki de en çok onun blogundan faydalanıyorum. Size de çok yardımcı olacaktır.

Bu Seyahat BLOGLARI ve Gezi Blogları genellikle yararlandığım seyahat kaynakları. Bunlara ilaveten daha yüzlerce emektar arkadaşlar var. Sitelere bakarsanız göreceksiniz ki, bu işler gerçekten öyle zor değildir. Çoğunun “Hakkımda” kısmına baktığınızda, hemen hemen herkesin bu işe bir şekilde korkarak başladığını göreceksiniz. İnanın siz de bir başlasanız bir süre sonra bırakamayacaksınız.

Bu işler önce hayalle başlar, sonra anıya dönüşür. Asla unutmaz, bir daha yaşamak için sabırsızlanırsınız. O yüzden : Siz yeter ki hayal edin. Düş peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

56 Yorum

 1. Çok Gezen Adam
  • Deniz Pehlivan
 2. Sequ'nun Seyahatnamesi
 3. Raftingo
 4. Rumkale Tekne Turu
 5. Ahmet
 6. vizesiz yurtdışı
 7. malatya oto kiralama
 8. malatya oto kiralama
 9. malatya oto kiralama
  • Deniz Pehlivan
 10. İbrahim
  • Deniz Pehlivan
 11. malatya oto kiralama
  • Deniz Pehlivan
 12. hayrettin
  • Deniz Pehlivan
 13. ozhan
  • Deniz Pehlivan
 14. Ahmet
  • Deniz Pehlivan
 15. malatya oto kiralama
 16. Hayat ve Seyahat
  • Deniz Pehlivan
 17. Ukrayna Gezi Rehberi
 18. FidoRento Kaş
 19. Can
 20. Malatya Oto Kiralama
 21. Kerpe
 22. yeiçkeşfet
 23. Sohbet
 24. aslı
  • Deniz Pehlivan
 25. Melke
 26. Emre
 27. Aykut Özcan Bizimle Gez
 28. Küçük Dünya Yaprak
 29. Malatya Rent a Car
 30. eren
 31. yoldabirivar
 32. Kopmaca
 33. gezginsel
 34. Barefootplus
 35. mehmet
 36. Yusufhan
 37. Yolgünlüğü
 38. Üstün
 39. azize
 40. ucuz web sitesi
 41. aycup
 42. Mobil Sohbet
 43. Hacı Ömer Karaca
 44. Bahadır

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.