E-SIM Nedir ? Holafly Nasıl Çalışır ?

E-sim, benim gibi sıkça seyahat edenlerin, son yıllarda sürekli duymaya başladığı bir sistem. Aslında, Dijital Sim Kart olarak çevirsem yanlış olmaz. Şöyle düşünün, her gittiğiniz ülkede fiziki bir sim kartla uğraşmadan, pasaport ve kayıt sürecine boğulmadan, telefonunuzdan tek bir tuşa basarak sim kartınızı aktive edebildiğiniz bir devrim bu. İşte bu devrimi, size en güzel bir örneği ile satır satır aşağıda aktaracağım.

E-Sim Kart Nedir ?

Fiziki sim kart yerine, günümüzde kullanılan bir dijital e-sim kart aslında. Normalde biliyorsunuz ki, her gittiğimiz ülkede, önce pasaportumuzu kullanarak bir sim kart alıp, bu sim kartı telefonumuza takıp, akabinde hem internet hemde telefon ile arama işlemlerimizi yapabiliyoruz.

Holafly E-sim nedir

Holafly E-sim nedir

Ama yeni bir teknolojik devrim olan bu e-sim kartlar ile, bu süreci çok hızlı, online ve pratik bir şekilde uygulayabiliyoruz.

Aslında tamamen fiziki bir sim kart yerine, tamamen online, yalnızca satın aldıktan sonra tek bir QR kodu aktive ederek, uygun olan telefonunuzdan, sanki bir fiziki sim kart gibi her şeyi yapabildiğiniz bir sistem aslında.

E-sim Nasıl Çalışır ? Her Telefonda Çalışır Mı ?

Dedim ya aynı fiziki bir sim kart diye. Aslında, normal bir sim karttan hiçbir farkı yok.

Sadece, daha pratik, daha uygun ve daha kapsamlı. Hepsi bu aslında.

Bilmeniz gereken en önemli şey, e-Sım’e uyumlu bir yeni nesil telefonunuzun olması gerekli. Bunu öğrenmek için telefonunuzda “Ayarlar, Hücresel, Sımler” kısmına girin. Eğer “eSIM” ekle ibaresi varsa, telefonunuz e-SIM özelliğine sahip demektir.

Akabinde yapmanız gereken tek şey;

  • Bu sektörün en iyi firmalarından Holafly’ın websitesine girin.
  • Gideceğiniz ülkeyi hatta gideceğiniz tüm kıtada geçerli paketi seçin
  • Kullanacağınız paketi tercih edin
  • Ödemenizi yapın
  • Size gelen mailden, QR’ kodunuzu okutun ve e-sim’i telefonunuza tanımlatın
  • Gideceğiniz ülkeye iner inmez telefonunuzdan, yüklediğiniz e-sim kartı aktive edin.

Hepsi bu kadar.

E-sim Kartı Hangi Ülkelerde Kullanabilirim ?

Holafly’dan satın alacağınız e-sim kartınızı, 160’dan fazla ülkede rahatça kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu e sim kartı 50’den fazla ülkede SINIRSIZ İNTERNET paketleri ile de kullanabiliyorsunuz.

Özellikle Avrupa gezilerinizde harika çalışıyor ve ayrıca Avrupa’da, 60 dakika ücretsiz telefon görüşmesi de yapabiliyorsunuz.

%10 İndirimle E-sim satın almak için BURADAN bakabilirsiniz.

Peki Ya Bir Sorun Olursa ?

Holafly’ın 7/24 müşteri hizmetleri desteğinden yararlanabiliyorsunuz.

Neden fiziki sim kart yerine e-sim kullanayım ki ?

Çünkü çok daha ekonomik, çok daha uygun ve hızlı. Ayrıca, ülkeye giriş yapmadan önce, daha iner inmez anında internet ve telefon hizmetine erişebiliyorsunuz.

Bununla beraber, sürekli ülke değiştirirken her seferinde yeni bir sim kart almak yerine; tek bir sim kart ile bir çok ülkede çok daha uyguna bu hizmeti kullanabiliyorsunuz.

En son gittiğim Avrupa gezimde tam 60 gün boyunca, 160’dan Fazla Ülkede Tek Bir E-Sim Kart Uygulaması olan Holafly’ı her gün kullandım. Bu kadar uyguna, bu kadar kaliteli erişim sağladıkları için de sizlerle bu deneyimimi paylaşmak istedim. Özellikle Instagram hesabımda da, bu deneyimimi uzunca anlattım. Umarım yurt dışı gezilerinizde, bu yeni nesil teknoloji hakkında detaylı bir bilgi verebilmişimdir. Yine de sorularınız olursa, yorumlara yazarsınız. Hayal edin, düşün peşine…

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.