Ürdün’de konaklama. Ürdün’de nerede kalınır ?

Ürdün’de Konaklama

Ürdün’de nerede konaklanır ? Ürdün’de konaklama ne kadar pahalıdır ? Ülke zaten pahalı dedik. Haliyle oteller de hatrısayılır derece pahalı. Zaten global otellerden bahsetmiyorum bile. Hemen hemen hep aynı fiyatta. Ama 3-4 yıldızlı oteller genelde kişi başı 10-15 dinar civarında. Hostellar ise; genellikle 6-7 Dinar. Hatta size, kaldığım bütün şehirlerdeki otellerin listelerini de şöyle bir özetleyeyim. Hepsinin tek tek linklerini ekledim. Bu otellerin hepsinin hem konumları hem de ücret olarak uygunlukları orta düzeydedir.  :

Ma’in Hot Spring Oteli-Ölüdeniz

Ma’in Hot Spring Oteli-Ölüdeniz

Amman : Amman’da kaldığımız otel için tıklayınız. (Şehrin tam kalbinde.)

Madaba : Madaba’da kaldığımız otel için tıklayınız. (Şehrin tam kalbinde.)

Ölüdeniz : Ölüdeniz’de kaldığımız otel için tıklayınız. (Ölüdeniz’in sahil kesiminde.)

Wadi Rum : Wadi Rum’da kaldığımız otel için tıklayınız. (Biz görünen rakamdan çok daha ucuza kaldık. Gittiğimizde otelde 1 oda boştu. Güzel bir jest yaptılar bize. Ne oteldi be… )

Petra : Petra’da kaldığımız otel için tıklayınız. (Şehrin tepe kısmında bulunuyor. Aracınız varsa ulaşım kolay olur. Ama yoksa Petra şehir merkezindeki otellere bakın.)

Akabe : Akabe’de kaldığımız otel için tıklayınız. (Son dakikada aldık bu oteli. O yüzden siz, daha merkezi otellere de bakabilirsiniz. Unutmadan, Akabe’ye gitmeden çok önce rezervasyon yaptırın. Turizm yoğunluğundan dolayı oteller full olabiliyor.)

Bunların hepsi yoldayken kaldığımız otellerdi. Fiyatları pahalı veya ucuz gelebilir. Biz bir şekilde ucuza kalmayı başardık. Zaten yol yorgunu olduğumuz için, hostel ile uğraşmadık. Eğer ekonomik durumunuz iyi ise, harika otellerde de kalabilirsiniz. Eğer ekonomik durumunuz iyi değilse, gerekirse arabada yatın derim. Ama ne yapın ne edin mutlaka bu güzel ülkeyi ömrünüzde bir kez bile olsa görün.

Facebook: www.facebook.com/birhayalinpesinde

Instagram: www.instagram.com/birhayalinpesinde

Snapchat: denizpehlivann

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap