Ürdün’de Alışveriş ve Gece Hayatı

Ürdün’de Alışveriş-Eğlence-Gece Hayatı

Ürdün’de Alışveriş

Ürdün’de ne alınır ? Ne alınmaz ki ! Magnet alın falan demeyeceğim. O zaten alacağınız hediyelerin ilki olacak. Ama özellikle rengarenk kıyafetler, mis gibi kokan esanslar, Petra’da bulunan harika el işlemeleri, Ölüdeniz’de sabun ve bakım ürünleri, Madaba’da el sanatlarının hakim olduğu antik eserler alabilirsiniz.

Amman tezgahlar

Amman Dükkanları

Ürdün’de Eğlence

Ürdün’de nasıl ve nerede eğlenilir ? Akabe’de dalış yapacaksınız. Genelde 50-70 dinar. Petra’da deve turları yapacaksınız. 10-20 dinar ödeyeceksiniz. Wadi Mujib’de kanyonda yürüyeceksiniz. Giriş 21 Dinar. İnsan başka ne arar ki ? Benim eğlence hayatım bunlardan ibaretti doğrusu.

Petra By The Night

Petra By The Night

Ürdün’de Gece hayatı

Ürdün’de gece hayatı nasıldır ? Bilmiyorum. Gitmedim. Ama gördüğüm tek şey, alkolün çok pahalı olduğuydu. Bu arada Ürdün’e giderken gece hayatından hiç bir beklentim de yoktu. Ayrıca enerjim de yoktu. Oturup ay ışığının altında çay-kahve içtik. Ama, eğer ki giderseniz ve gece hayatına da karışmak isterseniz Amman adresiniz olacak. Özellikle Rainbow caddesi bölgesinde mekanlar var. Ama gece hayatına alternatif olması adına, Petra by the night zaten olmazsa olmaz. Hani şu meşhur Petra varya. İşte onu gece de ziyaret edecek ve 17 dinar giriş ücreti ödeyceksiniz. Mumlarla aydınlatılan kanyon ve Treasury, emin olun gece hayatı konusunda size unutamayacağınız anlardan birisini sunuyor olacak. Akabe’den de gece hayatı konusunda bir şey beklemeyin. Belki otellerde kulüpler vardıd. Ama şehirden, bu konuda bir beklentiniz olmasın.

Facebook: www.facebook.com/birhayalinpesinde

Instagram: www.instagram.com/birhayalinpesinde

Snapchat: denizpehlivann

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap