Salda Gölü

Hakkında bilgi sahibi olanların koşa koşa gittiği yer Salda Gölü, Burdur; masmavi görseliyle size göz kırpıyor.

Salda Gölü Nerede?

Salda Gölü hangi ilde merak mı ediyorsunuz. Antalya, Denizli ve Burdur’un tam ortasında bulunan göl aşağıdaki haritadan nerede olduğunu ve konumunu görebilirsiniz. Bu kategoride, Salda Golu hakkında bütün detaylı bilgileri toparladım.

Salda Gölüne Nasıl Gidilir?

Burdur’un Yeşilova ilçesine bağlı olan göl, Yeşilova’yla arası 4 km ve arabayla 5 dakikada ulaşabiliyor.

Salda Gölünün yeri son günlerde en çok bana gelen sorulardan. Yıllardır  var olan ancak sosyal medyayla adı duyulan bir yer. “Türkiyenin Maldivleri” olarak halk arasında anılan Salda Gölü‘ne direk ulaşım yok.

Burayı kendi deneyimlerimle, karış karış gezip geldikten sonra, “Salda Gölünün nerede olduğu, haritadaki konumu, Ulaşım Alternatifleri gibi bütün detayları ve seçenekleri, sizin için 6 ayrı yazıda yazdım.

Salda Gölü Gezilecek Yerler

Gezilecek yerler arasında, ilk aklıma gelen yerler: Yeşilova İlçesiyle birlikte Doğanbaba Köyünüde gezmeniz olacaktır. 80, 90’ların başından kalan eski tabelaların bulunduğu, içten, samimi insanların yaşadığı yerdir burası.

Burdur, Yeşilova’da, perşembe günleri pazar kuruluyor ancak akşam 4’te toplanıyor. Yerel bir pazar görmek istiyorsanız uğrayabilirsiniz.

Buraya bisikletiniz, motorsikletiniz gelebilirsiniz ancak mutlaka şahsi arabanız gelmenizi tavsiye ederim. Gelince gölün etrafında tam bir tur  atmanızı tavsiye ederim. Gölün doğu kısmında İn-cin top oynuyor, kimsecikler olmuyor.

Akşam üstü gibi gölün doğu kısmında çok güzel gün batımı oluyor. Katlanabilir masa, sandalyeyi sahile kurun ve piknik havasında keyif yapmadan ayrılmayın. Buraya gelmeden Yeşilova’dan alışveriş yapıp, öyle gelme planları yapın derim. Çünkü hiç işletme yok doğu kısmında.

Salda Gölü Konaklama

Burası 1. derece sit alanı olarak belirlenmiş durumda bundan dolayı inşaat izni verilmiyor hali ilede oteller burayı işkal edebilmiş değil.

Göle yakın Yeşilova Belediye Plajı’ndaki kamp alanında 1 veya 2 adet otelcik bulunuyor, öyle lüks otel olsun bastırır parayı tutarım demek işe yaramaz.

Buraya tatil için gelenler kocaman gölün etrafında, resmi 1 tane kamp yapabileceğiniz yer var. O da, Yeşilova Belediyesine ait Halk Plajı.

Plaj alanında, tuvalet, kamp alanı, restorasyon, duş yerleri bulunuyor. Lakin birçoğu korunmaya ve tadilata ihtiyaç duyar şekilde gördüm.

Salda gölü hakkında detaylı bilgi almak istersen bütün merak ettiklerin için ayrı ayrı anılarımı yazdım aşağıdan diğer sayfalarımıda ziyaret et.