Hindistan Vizesi

Hindistan vizesi, Hindistan’a gitmek için almamız gereken bir vize türüdür ve çok kolay alınır. Ne o öyle Schengen vizesi alırken katlandığınız saçma sapan şirket evrakları isterler, ne de reddedilme riskiniz çok yüksektir. Öyle kolaydır ki, Hindistan vizesine başvurduğunuz günden itibaren vizeniz aynı gün içerisinde size verilir. En çok gelen “Hindistan vize istiyor mu ?” sorusu da, daha ilk dakikadan cevaplanmış oldu. Hadi gelin, tüm hindistan vize başvurusu sürecini tek tek anlatalım.

Hawal Mahal-Jaipur'da Görülmesi Gereken En Güzel Yapı

Hindistan vizesi : Hawal Mahal-Jaipur’da Görülmesi Gereken En Güzel Yapı

Hindistan vizesi için gerekli evraklar

Hindistan'da ulaşım

Jaipur Sokakları: Hindistan vize istyiro mu diyenler için yazdım

Hindistan yeşil pasaporta vize istiyor mu diyenlere : Evet. Yeşil pasaporta da Hindistan vize ister. Yani Hindistan’a hem bordo hem de yeşil pasaport farketmeksizin vize gerekli

 • Önce online başvuru yapacaksınız. O yüzden bu online başvurunuzun çıktısı gerekecek. Online Hindistan Vize Başvurusu sitesine bakınız. (Hindistan vize başvuru süreci online işliyor.) Başvurunuz tamamlandıktan sonra çıktısını alınız.
 • Online Hindistan vizesi başvurusu yaparken, sürekli olarak sistem donabilir ve sizi sistemden atabilir. O yüzden ara ara “Save and exit” yani “Kaydet ve kapat” yapın. İnanın, bazı noktalarda sistem sürekli donuyor ve çıldırabiliyorsunuz. Böyle yaparsanız, geldiğiniz adıma kadar yaptığınız kayıtların üzerinden devam edebilirsiniz. Bunun için size bir “Temporary Application ID” verecekler. Onun Complete Partially Filled Form kısmından girecek ve kaldığınız yerden Hindistan Vizesi başvurunuza devam edebileceksiniz.
hindistan-vize-online

Yukarıda verdiğim linkten başvuracak ve bu ekranda yer alan Regular Visa Application kısmından vize başvurusuna başlayacaksınız

 • 2 tane vesikalık fotoğraf gerek. Vesikalık olsun yeter. Öyle ABD vizesindeki gibi didik didik edecekleri bir durum yok.
 • Banka onaylı hesap ekstresi. Hesapta 5.000 TL olsa yeter.
 • Nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopisi. (Arkalı-önlü)
 • Herhangi bir fatura (Sizin isminize kayıtlı olmalı.) veya ikametgah belgesi.
 • Mutlaka otel ve uçak rezervasyonları.
 • En az 6 ay geçerli bir pasaport
 • Hindistan Konsolosluğu’na hitaben ingilizce olarak yazılmış, gidiş amacınızı belirten dilekçe
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi.
 • Hindistan Vize Ücreti 6 aylık olarak 43 ABD doları, eğer 1 yıllık ise 68 ABD doları.
 • Hindistan vizesi kaç gün çıkar diyenler : Bu evraklarınız tam ise, aynı gün Hindistan vizesi çıkar.

Hindistan Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Tac Mahal-Agra-Hindistan

Tac Mahal-Agra-Hindistan. Hindistan vizesi başvurusu ve Hindistan vize süreci çok kolaydır.

 • Doldurduğunuz evraklar muhakkak doğru olsun. Satır satır, harf harf doğru bilgileri girdiğinize emin olun.
 • Eğer yalnış bir şeyler doldurmuşsanız veya evraklarınız eksikse, panik yapmayın. O gün tamamlamanız konusunda yardımcı oluyorlar. Çok rahatlar yani. Eğer sistemde yalnış bir şey doldurmuşsanız, sistem size zaten formu kaydederken bir numara veriyor. O numarayı Complete Partially Filled formkısmından girip, düzenlemeleri yapabilirsiniz.
 • Randevu günü : 2 kez başvuru ofisine geleceksiniz. Öncelikle pek muhtemel sabahtan evraklarınızı 80-100 kişi ile beraber teslim edecek, akşam üzeri de Hindistan Vizesi pasaportunuza işlenmiş hali ile teslim alacaksınız. O yüzden rahat olun. Sıra kavramı biraz uzun sürebiliyor. Bildiğiniz 80 kişi aynı yerde bekliyorsunuz.

Hindistan Konsolosluğu İstanbul adresi: Cumhuriyet Cad. No:42, Daire: 11-12, Kat:6, Dörtler Apartmani,Elmadağ İstanbul. Hindistan vizesi başvurusunu buradan yapabilirsiniz.

hindistan-vize-randevu

Hindistan vize başvurusunu online yaptıktan sonra, size sistem üzerinden vize için randevu günü verecekler

Sanırım “Hindistan vizesi nasıl alınır ?” diyenlerin soruları cevaplanmış oldu. Yani işin özü , yukarıda saydığım evrakları tamamladıktan sonra, Hindistan Vizesi kolayca alınabilir. Rahat rahatta Hindistan’da gezilir. Ya aşık olunur ya da nefret edilir. Hatta sizlere en büyük tavsiyem, Hindistan yazılarımı gitmeden önce güzel bir okuyun derim. Özellikle Hindistan Gezi Rehberi yazım size bir çok konuda yardımcı olur.

Hindistan’a seyahat edecek olanlar için hazırladığım aşağıdaki yazılarımı da mutlaka okuyunuz.

Dünyanın en farklı topraklarında, en güzel heyecanları yaşayacağınız günler geçirmeniz dileğimle. Umarım beklediklerinizden çok daha güzel bir Hindistan seyahati yaşarsınız.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap