Hindistan Vizesi Nasıl Alınır

Hindistan vizesi, çok kolay alınan bir vize türüdür. Ne o öyle Schengen vizesi alırken katlandığınız saçma sapan şirket evrakları isterler, ne de reddedilme riskiniz çok yüksektir. Öyle kolaydır ki, Hindistan vizesine başvurduğunuz günden itibaren vizeniz aynı gün içerisinde size verilir.

Hawal Mahal-Jaipur'da Görülmesi Gereken En Güzel Yapı

Hindistan vizesi : Hawal Mahal-Jaipur’da Görülmesi Gereken En Güzel Yapı

Hindistan vizesi için gerekli evraklar

  • En az 6 ay geçerli bir pasaport
  • Önce online başvuru yapacaksınız. O yüzden bu online başvurunuzun çıktısı gerekecek. Online Hindistan Vizesi sitesine bakınız.
  • 2 tane vesikalık fotoğraf gerek. Vesikalık olsun yeter. Öyle ABD vizesindeki gibi didik didik edecekleri bir durum yok.
  • Banka onaylı hesap ekstresi. Hesapta 2.500-4.000 TL olsa yeter.
  • Nüfus cüzdanı ve pasaport fotokopisi.
  • Herhangi bir fatura (Sizin isminize kayıtlı olmalı.) veya ikametgah belgesi.
  • Ücret olarak 43 ABD doları.
Jaipur Sokaklarında Sıradan Bir Gün

Jaipur Sokaklarında Sıradan Bir Gün. Hindistan vizesi almak çok kolaydır.

Hindistan Vizesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

  • Doldurduğunuz evraklar muhakkak doğru olsun. Satır satır, harf harf doğru bilgileri girdiğinize emin olun.
  • Eğer yalnış bir şeyler doldurmuşsanız veya evraklarınız eksikse, panik yapmayın. O gün tamamlamanız konusunda yardımcı oluyorlar. Çok rahatlar yani.
  • Randevu günü : 2 kez başvuru ofisine geleceksiniz. Öncelikle pek muhtemel sabahtan evraklarınızı 80-100 kişi ile beraber teslim edecek, akşam üzeri de Hindistan Vizenizin pasaportunuza işlenmiş hali ile teslim alacaksınız. O yüzden rahat olun. Sıra kavramı biraz uzun sürebiliyor. Bildiğiniz 80 kişi aynı yerde bekliyorsunuz.

İstanbul Hindistan Konsolosluğunun adresi: Cumhuriyet Cad. No:42, Daire: 11-12, Kat:6, Dörtler Apartmani,Elmadağ İstanbul

Tac Mahal-Agra-Hindistan

Tac Mahal-Agra-Hindistan. Hindistan vizesi başvurusu ve Hindistan vize süreci çok kolaydır.

Yani işin özü , yukarıda saydığım evrakları tamamladıktan sonra, Hindistan Vizesi kolayca alınabilir. Rahat rahatta Hindistan’da gezilir. Ya aşık olunur ya da nefret edilir. Hatta sizlere en büyük tavsiyem, Hindistan yazılarımı gitmeden önce güzel bir okuyun derim. Özellikle Hindistan Gezi Rehberi yazım size bir çok konuda yardımcı olur. Görmek için tıklayınız.

Dünyanın en farklı topraklarında, en güzel heyecanları yaşayacağınız günler geçirmeniz dileğimle. Umarım beklediklerinizden çok daha güzel bir Hindistan seyahati yaşarsınız.

Deniz Pehlivan.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap