Günlük 40 Euro’ya Malta Seyahati

Malta’da günlük 40 euro yeterli mi ?

Çoğu gezgin ve turist için Malta, gerçekten çok fazla bilinmeyen içeriyor. Bunda, ada ülkesi olmasının verdiği bir dezavantaj olsa gerek. Sanki böyle denizin ortasında bırakılmış gibi ! Fakat, bu mükemmel ada ülkesinin diğer Avrupa birliği ülkelerine göre ucuz olduğunu şimdi size anlatınca, bir an önce bu canım ada ülkesine gitmek isteyeceksiniz. Peki ne kadar ucuz ? Söyleyeyim : Bu adada günlük olarak ortalama 40 euro civarında bir harcama yaparak, rahat rahat 1 gün geçirebilirsiniz. Bu 40 euro ile, Malta’da gezilecek yerleri, Malta’da yapılacak aktiviteleri ve hatta Malta gece hayatını rahatça yaşayabilirsiniz. İyi güzel de nasıl ?

Başkent Valletta Caddeleri - Malta

Başkent-Valletta-Caddeleri – Malta

Ulaşım : Malta’ya nasıl gidilir ? Malta’ya uçak bileti fiyatları, eğer kampanya dönemlerine getirirseniz 300 TL civarında olabiliyor. Bu arada, sadece Türk Hava Yolları’nın bu ada ülkesine iki saat süren seferleri var ve her gün uçuyorlar. Ülke içindeki ulaşımı da haftalık 21 euro karşılığında bilet alarak halledebilirsiniz. Bunların yanında Gozo ve Comino adalarına yapacağınız feribot seferleri de gidiş-dönüş ortalama 10 euro tutacaktır. O yüzden ulaşım masraflarınız konusunda Malta çok maliyetli olmayacaktır. “Ucuza uçak bileti nasıl bulunur ?” diye merak ediyorsanız tıklayınız.

Azure Window - Gozo adası

Azure Window – Gozo adası

Yeme-İçme-Eğlence : Malta’da güzel ve doyurucu bir kahvaltı yapmak istiyorsanız ortalama 6-8 euro civarında ödemeniz olur. Gün içinde bir kahve-tatlı ikilisi ile gezime tat katayım derseniz, ödeyeceğiniz ücret 5 euro civarında olacaktır. Ülkede çok fazla etkin kökenden insan olduğu için, özellikle akşam yemekleri açısından çok farklı restoran deneyimleri yaşayabilirsiniz. Bunun için ödeyeceğiniz rakam 10-15 euro arasında olacaktır. Malta Gece hayatı için ise, gece kulüplerine girişlerin genelde ücretsiz olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Ayrıca gece kulübü mekanlarında bir bira 2.5 euro, bir kokteyl ise 4,5 euro civarındadır. Yani bizim ülkemizdeki turistik şehirlere göre, en az % 50 daha ucuz. Toparlayacak olursak yeme-içme için ödeyeceğiniz rakam aşağı yukarı 25 euro civarında olcaktır. Bunun yanında yeme, içme ve eğlence için mekan tavsiyelerine Malta seyahat rehberi‘nden ulaşabilirsiniz. Orada tek tek herşeyi anlattım. Seyahat planınınızı yaparken yurtdışında yemek yemenin ekonomik yöntemleri yazısına bakabilirsiniz. Burada da, ekonomik gezmeye dair tüyoları görebilirsiniz.

Footloose Bar - Peaceville

Footloose Bar – Peaceville

Konaklama : Açıkçası konaklamak için birçok alternatifiniz var fakat ucuza konaklama diyorsanız hosteller en iyi tercihlerden biri olarak ortaya çıkıyor. Hostelde ben 4 kişilik bir oda da gayet temiz olan Two Pillows Boutique Hostel’e günlük 10 euro vermiştim. Eğer Malta’da hem konum hem de uygunluk açısından bir konaklama isterseniz, bu hostelı bir yerlere yazın derim. Hatta bir göz atmak için tıklayınız. Bu arada, eğer otel veya ev gibi başka tercihlerde bulunacaksanız, fiyatlar 25 euro civarından başlıyor. Malta’daki konaklama seçeneklerini görmek için tıklayınız.

Two Pillows Boutique Hotel'den Malta Manzarası

Two Pillows Boutique Hotel’den Malta Manzarası

Toparlayacak olursak; Malta’da yeme-içme ve Malta’da eğlence için masrafınız 25 euro, Malta’da konaklama için vereceğiniz 10 euro ve Malta’da ulaşım için ortalama vereceğiniz 5 euro ile toplamda 40 euro gibi bir bütçe ile Akdeniz’in bu mükemmel takımadalarında güzel bir seyahat geçirme fırsatı bulursunuz. Tabi belirtmek de fayda var:  Yukarıdaki masrafları arttırmak veya azaltmak tamamen sizin burada ne istediğinize göre değişecektir. Ben sadece, ülkenin çokta pahalı olmadığını rakamlarla anlatmaya çalıştım. Umarım, planlar yapıp, tereddütleri olan arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

Instagram: www.instagram.com/birhayalinpesinde

Facebook: www.facebook.com/birhayalinpesinde

Snapchat: emreeren34

Emre Eren

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap