Atlas Global ve Turna.com İşbirliği ile Tüm Türkiye Tek Yön 59 TL

Baharın gelmesi ile beraber, sadece doğa renk değiştirmedi. Bizde de yeni hayaller kurulmaya, yollara düşmek için hazırlıklar yapılmaya, sıkıcı şehir hayatından kaçmak için yollara düşeceğimiz rotalar çıkarılmaya başlandı.

Her zaman soruyorsunuz ya “Deniz. En uygun uçak bileti almak için hangi dönemi bekleyelim ?” diye. İşte o dönemler geldi çattı. Görürsünüz, yakında sabah-akşam kampanyalar yapılmaya başlanacak ve firmalar dört bir yanda ilanlar vermeye çalışacaklar. Ben de bu ilanları size böyle bildireceğim. Tıpkı geçenlerde gördüğüm kampanyaları anlatarak sizlerin de dünyanın dört bir yanına bilet aldığınız gibi, bu kampanyaları da tek tek anlatmaya devam edeceğim.

Uçmak Güzeldir...

Uçmak Güzeldir…

Turna.com ile Atlas Global %50’ye varan indirimler sağlayacak bir anlaşma yaptılar. Atlas Global’ın yurtiçinde ve Kıbrıs’a uçtuğu bütün uçuşlarda neredeyse geçerli olabilecek ve sadece 19-20 Mart tarihlerinde uygulanacak. Geçenlerde de Qatar Havayolları ile anlaşma yapan Turna.com, bu sefer Atlas ile yapmış. Bu kampanya çerçevesinde tüm Yurtiçi uçuşlar tek yön 59 TL ve tek yön Kıbrıs uçuşları ise 79 TL olacak. Yani gidiş-geliş Kıbrıs uçuşunuz 158 TL gibi bir rakama mal olacak.

Unutmadan, bu fiyatlar yalnızca 2 gün için satışa açık olacak.

Satınalma Tarihleri : 19 – 20 Mart

Seyahat Tarihleri : 19 Mart – 30 Ekim

Aşağıda Atlas Global’in uçtuğu yurtiçindeki (59 TL) şehirleri bulabilirsiniz.

İstanbul (Atatürk), İzmir, Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Hatay, Kayseri, Trabzon

Kıbrıs uçuşlarının tamamı tek yön 79 TL olacak. Aşağıdaki tüm uçuşlar için geçerlidir.

  • İstanbul – Ercan
  • Adana – Ercan
  • İzmir – Ercan
  • Gaziantep – Ercan
  • Hatay – Ercan

Uçak biletinizi alırken 30 Ekime kadar geçerli olmak kaydıyla, tüm seçeneklere tek tek göz gezdirebilirsiniz. Lakin, bilet almadan önce güzel planlar yapmakta fayda var. Ben şimdi size 3-5 şehire dair bildiklerimi anlatacağım. Bu seçeneklere göre uçak biletinizi Turna.com’dan alırsınız. Ama unutmayın. 20 Mart son gün. He bir de son olarak, üye olup ondan sonra uçak bileti alın. Böylece puanlar kazanabiliyorsunuz. Sonra da bu puanları uçak bileti almak için kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde çalışan başka hiç bir uçak bileti arama motoru yok. Belki vardır ama benim bildiğim yok diyerekten başlıyorum örnek rotaları anlatmaya.

Turna'ya önce üye olun. Sonra uçak bileti alın. Böylece puanlar kazanacak ve bu puanlarla bedavaya uçabileceksiniz.

Turna’ya önce üye olun. Sonra uçak bileti alın. Böylece puanlar kazanacak ve bu puanlarla bedavaya uçabileceksiniz.

Kıbrıs Gezilecek Yerler (Ercan Havalimanı) : Yavru vatanda en az 2-3 gün kalmak gerekir ve saolsunlar kimlikle ziyaret etmemize izin veriyorlar. Yani pasaportunuz yoksa ve yurtdışına gitmek istiyorsanız Kıbrıs’a gitmek için çok güzel bir nedeniniz daha var. Havalimanından kalkan servislerle Kıbrıs’ın heryerine ulaşabilirsiniz. Araba da kiralayabilirsiniz lakin trafik soldan akar. Gelmişken Girne ve Gazi Mağusa gezilmeli. Girne’de şöyle Akdeniz manzaralı bir oda da kalınmalı, Gazimağusa sokakları ve sahilleri keşfedilmelidir. Hatta dediğim gibi araba kiralanıp, tüm Kıbrıs baştan aşağıya keşfedilmelidir. Gece hayatına ve kumara düşkünsen, bir çok Casino emrine amadedir. Bence Kıbrıs’da konaklanacak en güzel yer Girne. Çok güzel bir limanı ve sahil bandı var. Oteller de öyle çok pahalı değil. Hatta ekonomik ve ucuz Girne otellerini görmek isterseniz tıklayınız

Girne-Kıbrıs

Girne-Kıbrıs

Dalaman Gezilecek Yerler : Nedense Dalaman denince, çoğumuzun aklına Marmaris ve Fethiye hatta Göcek gelir. Gelmeli de. Çünkü bir çok turistik yer bu 3 bölgede bulunur. Bunu Fethiyeli bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Eğer Dalaman havalimanını kullanacak olursanız; bu bölge için öyle 2 gün falan ayırmayın. Daha çok kalmak gerekir. Hatta imkanınız olursa, Dalaman’da bir araba kiralayın ve tüm bölgeyi araçla gezin. Özellikle yol boyunca göreceğiniz turkuaz rengi deniz ve çam ormanlarının sunacağı manzarayı gördükten sonra, her 2-3 kilometrede bir sağa park edip, Akdeniz manzarasına uzun uzun bakacaksınız. Gitmeden önce, özellikle yaz aylarında otel rezervasyonlarınızı mutlaka yaptırın. Marmaris otelleri için tıklayınız. Göcek otelleri için tıklayınız. Fethiye otelleri için tıklayınız.

Fethiye-Muğla

Fethiye-Muğla

He bir de, eğer bu bölgeyi karış karış gezeyim derseniz; Marmaris’de 2 gün, Göcek’de 2 gün ve Fethiye’de 3 gün kalınız. Hatta hala fırsatınız olursa, Kaş’a kadar uzanan sahil bandını mutlaka ama mutlaka araçla keşfediniz. Yazın gezilecek yerlerin başında gelen bu bölgede, yol üzerinde bulunan tarihi eski şehirleri görmeden dönmeyiniz derim. Zaten bunları ilk fırsatta tek tek hazırlayacağım gezi rehberlerinde anlatacağıma ama bu aralar çok fırsatım olmuyor. Söz, ilk fırsatta anlatacağım.

İzmir Gezilecek Yerler :  Canım İzmir. Fırsatım olsa yaşamak istediğim şehir. Küçücük kasabaları ve sahil şehirleri ile herkesin gönlünde taht kuran yer. Özellikle yaz aylarında hınca hınç dolan bu bölge, benim nisan ve mayıs aylarında daha çok sevdiğim yelere ev sahipliği yapıyor. İzmir’de gezilecek yerlere gelecek olursak ; Şehir merkezini keşfetmeden, Şirince’ye uğramadan, Alaçatı’da keyif çatmadan ve Çeşme’de sörf yapmadan dönmeyin derim. Gelmişken, 1 gün İzmir, 1 gün Şirince, 2 gün Alaçatı ve 2 gün Çeşme’de gezebilirsiniz.

Alaçatı Sokakları

Alaçatı Sokakları

Şimdilik, sizlere örnek olsun diye bu 3 yeri anlattım. Dilerseniz Adana (Adana gezi rehberim için tıklayınız.) Antalya, Bodrum, Gaziantep, Hatay, Kayseri ve Trabzon’a da gidebilirsiniz. Bu saydığı tüm şehirlere uçuşları var. Ama söylediğim gibi, bileti Turna.com‘dan almanız gerekiyor. Eğer Atlas Global’in sitesine girip bakarsanız, pek muhtemel fiyatlar daha yüksek görünebilir. Umarım en azından haftasonların bir yerlere kaçmak isteyenler için rotalar çıkarıp, bir nebze de olsa gezmenize yardımcı olmuşumdur.

Petra- Gece Mumlarla Işıklandırılınca Bu Kadar Güzel Görünüyormuş

Petra- Gece Mumlarla Işıklandırılınca Bu Kadar Güzel Görünüyormu

Yarından itibari ile Ürdün’da olacağım. Yaklaşık 1 hafta Ürdün civarında kafama göre dolaşmayı düşünüyorum.

Bütün Ürdün maceralarımı Instagram hesabım olan “Birhayalinpesinde” adresimde paylaşacağım. Takip etmek isterseniz tıklayınız efendim.

Dünyanın herhangi bir yerinde görüşmek dileğimle.

Deniz Pehlivan.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap