Artvin’e Nasıl Gidilir ?

Artvin’e Ulaşım

Artvin’e ulaşım nasıldır ? Artvin’e nasıl gidilir ?  diye soracak olursanız şöyle anlatayım : Eğer İstanbul’da iseniz direkt olarak Gürcistan’ın Batum şehrine uçabilirsiniz. Yalnız bilet alırken belirtmeniz gereken bir unsur var. Bileti Batum’a diye değil Artvin/Hopa ya gidecek şekilde belirterek almanız gerekiyor. Belirttiğiniz taktirde havaalanından direkt olarak Hopa’ya giden araçlar sizi bekliyor olacak. Aksi taktirde sınır kapısına kadar otobüslerle gidip oradan Hopa’ya giden araçlara binebilirsiniz. Bu arada Gürcistan’a kimlikle dahi gidebiliyoruz.

Artvin Gezilecek Yerler Haritadaki Bölgeleri

Artvin Gezilecek Yerler Haritadaki Bölgeleri ( Haritayı Görmek İçin Fotoğrafa Tıklayınız)

Yok arkadaş ben yabancı memlekete inmek istemiyorum derseniz Trabzon havaalanına inip, otogardan ya da şehir merkezinden kalkan ufak otobüslere binip istediğiniz yere gitmeniz mümkün. İstanbul’dan her daim direkt uçuş bulunuyor fakat Adana’dan belirli günlerde Pegasus Havayolları direkt olarak ulaşım sağlıyor. Aynı zamanda Ankara’dan da direkt uçuşlarla Trabzon’a, oradan da Artvin’e gelebilirsiniz. Uçak bileti alırken dikkat etmeniz gereken ipuçlarını görmek isterseniz tıklayınız.

IMG_6189

Borçka/Karagöl Yolu

Eğer ki Artvin’e karayoluyla ulaşımı tercih ederseniz  onu zaten bulunduğunuz ilin otogarından çeşitli otobüs firmalarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Otobüsler ile hem Artvin’e hem de bölgedeki diğer şehirlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Facebook: www.facebook.com/birhayalinpesinde

Instagram: www.instagram.com/birhayalinpesinde

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-MAIL Listeme kayıt olursanız, haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz !

Yorum Yap