Afrika Kıtasında Bordo Pasaporta Vize İstemeyen Ülkeler

Vizesiz Afrika Ülkeleri konusunda da şanslıyız. Bir çok Afrika ülkesi, hem Bordo Pasaport hem de Yeşil Pasaport sahiplerinden vize istemiyor. İşte bu ülkeleri detaylıca aşağıda tek tek yazdım.

fly insta malta banner
fly insta malta banner
Mısır Piramitleri-Kahire

Mısır Piramitleri : Ne yazık ki vize ister. Belirtmek istedim.

Sözlerime başlamadan önce, sizi mutlaka pasaport ve vize nedir yazıma davet ediyorum. Çünkü pasaport ve vize türlerini anlamadan, bence seyahat planı yapmamak lazım.

Vizesiz Afrika Ülkeleri listesini yazmış olsam da, her yıl gideceğiniz ülkenin vize durumunu seyahate çıkmadan önce kontrol etmenizi öneririm.

guney_afrikaVize ve pasaport türlerini artık kavradıysak, sıra geldi hangi ülkenin, hangi pasaport türünden vize istemediğini anlamaya.

Ama son bir uyarı daha yapayım : Ben her ne kadar aşağıda vize istemeyen Afrika ülkelerini yazsam da, siz güncel bilgileri muhakkak Dış İşleri Bakanalığı’nın sitesinden öğrenin derim. En güncel vize durumları devletin sitesinde oluyor.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulabilirim diyorsanız, En iyi uçak ve tren bileti siteleri yazıma bakınız.

Umuma Mahsus Pasaportu Olanlar İçin Vizesiz Afrika ülkeleri

Afrika bana göre, mutlaka 2-3 ay gezilmesi gereken bir kıta. Her ne kadar bize “Aman he. Ölürsünüz. Gitmeyin.” algısı dikte edilse de, giden bir çok arkadaşımın hayranlıkla döndüğünü, öve öve bitiremediği ve benim de kesinlikle bir gün tek tek hepsine gideceğim dediğim bir coğrafya.

Gerçi şahsen ben de, bu kıtada Mauritius, Seyşeller, Fas ve Mısır gibi ülkeleri gördüm ve gayet de inanılmaz güzel anılar biriktirdim ama yetmiyor işte. Umarım daha nicesini hep birlikte görürüz. Lafı çok uzatmadan, hemen sadede geliyorum.

Vize istemeyen Afrika ülkelerinin listesi şu şekilde ;

 1. Fas
 2. Kenya (E vize 50 dolar)
 3. Libya
 4. Mauritius
 5. Svaziland
 6. Zambiya
 7. Sudan (Sınırda 105 dolara vize veriyorlar)
 8. Güney Afrika Cumhuriyeti (Sınır kapısında vize)
 9. Şeyseller
 10. Tunus
 11. Botsvana

Otel bulma konusundaEn iyi otel bulma arama motorları yazıma bakınız.

Vizesiz Afrika ülkeleri konusunda umarım sorularınızı cevaplayabilmişimdir. Afrika’da keşfedilecek bu güzel ülkeleri umarım sizler de görebilirsiniz. Sorularınız olursa yorum kısmına yazmayı unutmayın. Şimdiden harika bir tatil geçirmenizi dilerim.

menü başlığı resimi

instagram logo resimiyoutube logo resimi

3 Yorum

 1. Aysegul
 2. Korcan
  • Deniz Pehlivan

Cevapla

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.